9.5 C
Istanbul
Cuma, Kasım 16, 2018
Ana Sayfa Sık Sorulan Sorular

Sık Sorulan Sorular

Üyelik işlemleri ile ilgili dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

– Üye olurken kullanıcı adınızı TR karakter ve boşluk olmayacak şekilde belirleyiniz. Üye adı daha sonra değiştirilemez.

– Mail adresinizi doğru girdiğinizden emin olunuz.

– Güçlü bir şifre belirleyiniz.

– Üye olduktan sonra aşağıdaki “Profil” linkinden girip profil bilgilerinizi düzenleyebilirsiniz.

– Profil resminizin ve sosyal medya hesaplarınızın yanı sıra yazılarınızın altında görünecek olan isminizi de düzenleyebilirsiniz.

İçerik girişi ile ilgili kurallar nelerdir?

1- Yazar arkadaşlarımız, herbir yazıyı sadece 1 kez yazmalıdır. Düzenleme işlemlerini aynı yazı üzerinde yapılabilirsiniz. Tekrar tekrar yazmanıza gerek yoktur. Taslak olarak kaydettiğiniz yazılarınızı aşağıdaki “Tüm Yazıları Listeleme” linkinden seçip düzenleyebilirsiniz

2- Yazılarınızın son hali gelmeden “İnceleme için Gönder” butonuna basmayınız. İncelemeye gönderilen yazılarınızda ise artık değişiklik yapmayınız.

3- Taslak modunda bulunan yazılarınızı, ortalama 2-3 gün içinde inceleme için gönderilmelisiniz. Aksi halde karışıklık olmaması için taslak yazılarınız silinebilir.

4- İncelemeye gönderdiğiniz yazılarınızda değişiklik yapmanız gereken yerler varsa moderatörlerimiz tarafından tekrar “TASLAK” moduna alınırlar. Bu nedenle yazılarınızı yukarıdaki linkten düzenli olarak kontrol ediniz. Taslak moduna alınmış yazılarınızı, içindeki uyarı notlarına uygun olarak düzenleyiniz. Ardından tekrar incelemeye gönderebilirsiniz.

5- Yazılarınızı gönderdikten sonra onaylama süreci için lütfen acele etmeyiniz. Yoğunluk durumuna göre en fazla 24 saat içinde inceleme ve onay işlemleri gerçekleşecektir. Bu süre sonunda hala bir işlem yapılmadıysa yazınızın durumu hakkında bilgi isteyebilirsiniz. Daha öncesinde ekstra iş yükü oluşturmamak için lütfen “ne zaman onaylanacak” diye sormayınız.

6- Yazılarınızı yazarken, “Yazar Okulu” süresince Hocalarımızın işaret ettiği hususlara dikkat etmeye özen gösteriniz.

7- Yazdıklarınızın vicdani ve hukuki sorumluluğunun size ait olduğunu unutmayınız.

8- Site üzerinden yapılan bilgilendirmeleri admin paneli dashboard adresinden ve bilgilendirme kategorisi altında yazılacak yazılardan mutlaka takip ediniz.

İçerik nasıl yazılır?

  1. İlgi çekici bir başlık yazın. Başlıkta tüm harfler büyük olmasın.
  2. İçeriğinizi paragraflar halinde dilbilgisi kurallarına uygun olarak yazın. İsterseniz resimler ile zenginleştirebilirsiniz.
  3. En uygun kategoriyi seçin. Sadece 1 kategori işaretleyin.
  4. Öne Çıkan Görsel” ekleyin. İçeriğiniz ile ilgili yatay ve kaliteli bir gösel eklemelisiniz. Doğru görsel ilgiyi arttırır. Ana sayfada ve sosyal medyada bu resim görünecek.
  5. İsterseniz etiket kutusuna içeriğiniz ile ilgili anahtar kelimeleri ekleyebilirsiniz.
  6. İçerik tamamen bitene kadar “Taslak Olarak Kaydet” butonuna basarak kaydedebilirsiniz. Kaydettikten sonra sayfayı kapatabiliri istediğiniz zaman tekrar açıp yazmaya devam edebilirsiniz.
  7. İçeriğiniz tamamen bittikten sonra “İnceleme İçin Gönder” botununa basın.

Daha detaylı bilgi için İçerik Ekleme Tarifi adresini inceleyebilirsiniz.

Kategori seçmek için gerekli bilgiler nelerdir?

HABER

Adı üzerinde haber kategorisi. Bir muhabir gözüyle etrafınızı inceleyerek haber değeri taşıyan her konuyu okurlara ulaştırabilirsiniz. Resimler ile zenginleştirdiğiniz haberlerin size ait özgün haberler olması önemlidir. Haberlerin doğru ve tarafsız olması, hedef göstermemesi, yargısız infaz yapmaması önemlidir.

MAKALE

Makale, alanında uzman kimselerce yazılan, herhangi bir konuda bilgi vermek amacını güden, bir görüşü desteklemek, bir savı öne sürüp bunu kanıtlamak durumunda olan ve bir gazete, dergi ya da internet sitesinde yayımlanan, belli uzunlukta, başlıklı ve genellikle imzalı yazı.

DENEME

Bir yazarın kendi isteğine göre seçtiği herhangi bir konuda kesin yargılara varmadan, kişisel düşüncelerini kendi kendisiyle konuşuyormuş havası taşıyan bir üslupla kaleme aldığı yazılara “deneme” denir. Deneme, yazarın gözlemlediği ya da yaşadığı olay, olgu, durum ve izlediği varlıklarla ya da herhangi bir kavramla ilgili izlenimlerinin belli bir plana bağlı kalmayarak, tamamen kendi kişisel görüşüyle serbestçe yazıya döktüğü kısa metinlerdir. Deneme yazarı öne sürdüğü düşünceyi doğrulama, ispatlama, kanıtlama kaygısı taşımaz. Denemenin inandırıcılığı, ele alınan konunun içtenlikle anlatılmasından kaynaklanır.

BLOG

Blog, insanların bildiği, öğrendiği ve paylaşmak istediği paylaşımları aktarmayı sağlayan mecradır. weB-LOGin kelimelerinin kısaltımı şeklinde oluşan blog kelimesi birleşik kelimenin kısaltması olarak oluşturulmuştur. Her konuda söyleyecek sözü olanlar için bu kategori uygundur. Bu kategoride gittiğiniz geziden, yaptığınız işlere, yediğiniz yemekten, etrafınızda olup bitenlere kadar her konuda serbestçe yazabilirsiniz.

Hesabıma girdikten sonra site üzerinden işlem yaptığım zaman site giriş yap sayfasına dönüyor. Neden olabilir?

Kullandığınız tarayıcının ayarlarını kontrol ediniz. Çerezlere izin vermelisiniz.

Gerekli linkler

Üye olma: https://www.yazarokulu.org/register/

Giriş yapma: https://www.yazarokulu.org/login/

Şifre sıfırlama: https://www.yazarokulu.org/reset_password/

Profil: https://www.yazarokulu.org/profile/

Üye listesi: https://www.yazarokulu.org/member_list/

Yeni yazı yazma: https://www.yazarokulu.org/wp-admin/post-new.php

Tüm yazılarınızı listeleme: https://www.yazarokulu.org/wp-admin/edit.php

Admin paneli dashboard: https://www.yazarokulu.org/wp-admin/index.php

Bilgilendirme kategorisi: https://www.yazarokulu.org/category/bilgilendirme/ (Bu kategori altındanki yazıları sadece yazarlarımız okuyabilirler)

1
Kimler Neler Demiş?

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Sebati ilgar Recent comment authors
  Abone ol  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
Sebati ilgar
Ziyaretçi
Sebati ilgar

Mustafa bey bir türlü giriş yapamıyorum. Şimdide iki tane isim çıktı. Sebo ilgar. Sebati ilgar diye eski kendi yazdığım yere ulaşamıyorum. Yeniden giriş nasıl yapabilirim