Yaklaşan Tehlike Hakkında

2
166

Durum çok ciddi!

Yaklaşan tehlike hakkında sizleri bilgilendirmek isiyorum.

Çin’de ortaya çıkan corona isimli virüs bütün dünyayı ciddi olarak tehdit edebilir.

“İnsanı diğer canlılardan ayıran özelliği dünyayı yok edecek güce sahip olmasıdır” sözü bir gün gerçek olabilir.

Virüs, Çin’in Wuhan şehrinde ilk olarak Haziran 2019’da tespit edildi. Yetkililer hemen labaratuvarda ilk vakayı incelemeye aldı.

Labaratuvarda virüs incelemesi devam ederken Orta Çin’in jeopolitik, ticari, ulaşım ve ekonomik açıdan en önemli şehrinde 40 bin kişilik bir yemekli, eğlenceli bir toplantı tertip ediliyor. Virüs o günden sonra 8 kişide daha tespit ediliyor.

Bu arada verilen yemekte her canlı türü mevcut. Yarasadan tutun, köpek eti, bilumum böcek türleri ve hatta canlı fare yavrusuna kadar. Bizim sosyal medyada izlediğimiz yarasa çorbaları virüsle ilgili bize bazı ayrıntılar veriyor.

Çin Askeri Araştırma Enstitüsü coronavirusu ilk olarak 2018 yılında yarasalarda tespit ediyor ve üzerinde çalışmaya başlıyorlar. Virüsün genetiği ile oynayıp sürekli deneyler yapıyorlar.

Kendilerini biyolojik labaratuvar alanında üstün gören Çin sars virüsünde olduğu gibi yine tehlikeli bir işe girişiyor.

2019 yılında Wuhan şehrinde Çin Komünist Hükümeti ‘nin büyük propaganda ile açtığı P4 Biyolojik Labaratuvarı’nda çalışmalar devam ediyor. Bu labaratuvar halka Ulusal Biyolojik Koruma Duvarı diye sunuluyor.

Ve her şey labaratuvarın açılışından sonra başlıyor. İlk vakanın Wuhan şehrinde çıkması ve incelemenin burada başlanması. Salgının büyük bir organizasyonda yayılması Çin medyası ve halkı tarafından sorgulanıyor.

 

Virüsle ilgili ilk iddia canlı yayına bağlanan uzman bir konuk tarafından ortaya atılıyor. Virüsün ortaya çıkış amacı Çin’in nüfus azaltma politikasını uygulamak ve ilk hedefi kitlesi de yaşlılar olarak belirleniyor, ancak virüsün yayılmasıyla birlikte durumun kontrolden çıktığı anlaşılıyor.

 

Virüs Wuhan’dan ülkeye yayılmaya devam ediyor. Önce Güney Kore sonra Hong Kong derken ABD, Rusya, Meksika, Tayland, Tayvan, Filipinler, Kolombiya, Suudi Arabistan, Singapur derken 12 ülkede aynı vakalar tespit ediliyor.

 

Sonrasında Wuhan şehrine giriş-çıkış ve seyahat yasağı getiriliyor. 25 Ocak tarihi, Çin Yeni Yılı tatili olduğu için Wuhan ve Çin’den ayrılacak insanların virüsün yayılmasına sebebiyet verecekleri düşünülerek şehrin tamamen karantinaya alınması kararı alınıyor.

 

Son yaşanan olaylarla birlikte nüfus azaltma politikası sebebi ile virüsün yayılmış olabileceği fikri ağırlık kazanıyor.

 

Diğer yandan hala gerçek rakamlar konuşulmuyor. 650 vaka 20 ölü haberlere konu olurken gerçek rakamlar Çin hükümeti tarafından bilinçli bir şekilde saklanıyor on binlerce vaka ve tahmin edemeyeceğimiz kadar ölü…

 

Virüsün belirtileri üst solunum yollarını tahrip etmesi ve yüksek ateş diye söylense de virüs aslında direkt beyne zarar veriyor. Vakaların çoğunda virüse maruz kalanlar 12 saat içerisinde bir anda yere yığılarak düşüyor ve bir iki dakika içerisinde hayatını kaybediyor. 
Daha vahimi ise artık doktorların ve sağlık gorevlilerinin de virüse maruz kaldığı ortaya çıkıyor. Yani virüs artık tamamen kontrol dışı. Bunun sebebi ise virüs hızlı bir şekilde mutasyona uğruyor. Yani tedavisi bulunmak isterken başkalaşıyor. Olayın ne denli büyüyeceğini buradan anlayabilirsiniz.
Wuhan ile birlikte iki şehir daha karantina altına alınıyor. Wuhan şehrindeki insanlar Çin halkından destek bekliyor. Kendilerinin gözden çıkarıldığını düşünüyorlar ve bunda çok haklılar. Çünkü şehir biyolojik olaylara müdahale edecek silahlı asayiş birimi tarafından kuşatmada ve her an kitlesel bir imha girişimi yaşanabilir ve yüz binlerce insan etkisiz hale getirilebilir.
Dünyanın ve ülkemizin acil önlem ve tedbirler alması gerekiyor. Yoksa insanlığın tümünü büyük bir tehlike bekliyor.
Günümüz insanlığını tamamıyla yok edebilecek bir tehlikenin yine insanoğlundan gelebilecek olması insanlık için gerçekten utanç verici bir şey!
Allah tüm insanlığı ve ülkemizi korusun!
Not: Konuyla ilgili bilgiler internet ortamından sağlıklı bilgi ve verilerden derlenmiştir.

 

[Toplam:1    Ortalama:5/5]
Gönderiyi Takip Et
( 2 Takipçi )
X

Gönderiyi Takip Et

E-mail : *

2
Kimler Neler Demiş?

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Tuncay YıldırımYusuf ÇEBİ Recent comment authors
  Abone ol  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
Yusuf ÇEBİ
Üye

Güzel bir yazı olmuş Tuncay kardeşim. Bu virüs ile ilgili bazı konuları sosyal medyadan okuduk, gördük, biliyorduk ama yazında daha detaylı bilgiler var. Emeğine sağlık. Verdiğin bilgiler için teşekkürler. ALLAH razı olsun. Dua ile.