YA CUMHUR DİYECEZ İZZETTE YÜRÜYECEZ, YA MİLLET DİYECEZ ZİLLETE DÜŞECEZ.

6
155

Sonradan görme, görgüsüz kimseler lâyık olmadıkları önemli bir işin başına geçseler ya da bir mevki makam sahibi olsalar, o makamın adamı gibi görünüp, böbürlenmeye ve kibirlenmeye başlarlar. Zamanla da o makam ve mevkiyi onlardan daha iyi birinin hak etmediğini, bunun kendi hakları olduğunu da iddia ederler.

O yüzdendir ki ne güzel demiş atalarımız;

“Aptal ata biner, bey oldum sanır, Şalgam aşa girer, yağ oldum sanır.”

31 Mart Belediye seçimlerine giderken, Cumhuriyet tarihimizin en net fotoğrafı ortaya çıkmıştır. Ülkesini ve milletini seven Cumhur İttifakı karşısında ülke ve millet düşmanlarının tek çatı altında toplandığı Millet/Zillet ittifakı.

Daha Belediyeleri sokaklardan çöp kaldırmakta aciz kalan Chp’nin bir ülkeyi nasıl yönetebilir. Baksanıza zihinleri 28 Şubat süreci ile alakalı yüzleri kızaracağına çıkmış 28 Şubat devam etseydi 15 Temmuz kalkışması yaşanmazdı diyen Çetin Doğan ve onu destekleyen şakşakçıları.

Umutlarını halkına hizmet etmekle değilde. Hala eski özlemini duyduğu postal yalayıcı darbe/ci/lere hizmet etme hayaliyle yaşıyor/lar.

Chp’den umudu keselim çünkü onlar Türk olmaktan ve Türkiye’den vazgeçtiler..!

Chp’den umudu keselim çünkü onlar ülkenin ilerlediğini gördüğünde terör örgütleriyle bir oldular. En küçük bir açığında ülkemizi gidip Türk/iye düşmanı yabancı ülkelere şikayet ettiler/ediyorlar. Kendi ülkelerinin çıkarından çok dini ve ülkeyi hedef aldılar/alıyorlar.

Chp’den umudu keselim çünkü onlar vatan haini fetöcülerle iş tutup vatana ihanet ediyorlar. Kendi ülkesinde ki vatandaşını korkmadan ahlaksızca tehdit ediyorlar.

CHP’den umudu keselim çünkü merhum üstat Necip Fazıl’ın dediği gibi;

”Chp bir parti değil. Türk’e dinini, dilini, ve özünü kaybettirmeye memur, bir katliam müessesesidir.” sözünü yıllar sonra Hdpkk terör örgütleri ile yaptığı ittifaklar ne de güzel doğrular.

Bakın kendi seçim il’inin vatandaşına ne diyor Hatay Belediye Başkanı Chp’li Lütfü Savaş;

” Oy vermezseniz size hizmet yok. Sizi adam yerine koymayız.”

Yine Lütfü Savaş ziyaret ettiği başka bir köyde de vatandaşın kendisine oy vermediği takdirde o köye hizmet götürmemekle tehdit ediyor.

Bakın Çevre ve Şehircilik bakanı Murat Kurum;

” Vatandaşlarımız bize oy verse de, vermese de hizmet var.” diyor.

Aradaki farka bakar mısınız..?

Bunlar halka hizmet için değil, tehdit etmek için başa geliyor. Bana oy vermezsen bende sana hizmet vermem diyen bir zihniyet ancak Chp-Millet-Zillet ittifakından çıkıyor ve Chp böyle birini nasıl başkan adayı yapıyor..? Çünkü aynı kafayı kendide taşıyor..!

Chp’nin Millet/Zillet ittifakının millete bakışı halkını ezik hor gören bir bakış açısı.

Ak Partinin-Cumhur ittifakının millete bakış açısı. Nasılda farkındalık yaratıyor.

“Memleket işi gönül işi” diyorlar.

İzmir pislik içinde b.k kokuyor. Şişli çöplük içinde leş kokuyor. Chp’li diğer bir çok belediyeler aynı durumda ve maaşlarını alamıyorlar. Vatandaş hakkı olan maaşlarını alabilmek için de greve yapıyorlar.

Bay Kemal Kılıçdaroğlu ne diyor;

” CHP’li belediyeler varsa, orada hizmet nasıl yapılıyor, görsünler.” diyor.

Hiçte yüzü kızarmıyor yalan atmaktan. Nede çok yüzlülermiş İYİ’ce yüzsüzleşti bunlar.

Chp, iyi partiyle ittifak ediyor, artık el altından değil alenen hdp’yi destekliyor. İyi partililer ise biz chp ile ittifak ediyoruz hdp’yi değil/de chp’yi destekliyoruz diyerek kendini avutup, halkı kandırmaya çalışıyorlar.

Hdpkk doğuda kürdistan kazanacak. Batıda chp’yi, iyi partiyi, saadeti destekliyoruz diyorlar.

Sizin anlayacağınız,
Bozacının/Şıracının şahidi
Şıracı/Bozacı ata sözünü bile
karıştırıp/şaşırtıp herkese parmak ısırtıyorlar.

” – Hayvanlara eziyet edenler hep müslümanlar.” diyen bir Ankara Büyükşehir Belediye başkan adayı Mansur Yavaş.

” – Ömer Halis Demir için şehitliği tartışılır.” diyen bir İstanbul Büyükşehir Belediye başkan adayı Ekrem İmamoğlu.

” – Teröristlerin yanında olamadığı için üzgünüm.” diyen bir İzmir Büyükşehir Belediye başkan adayı Tunç Soyer.

Bunların “Önü CHP arkası HDPKK”

Chp, hdpkk asrın aşkını yaşıyorlar, iyi ki-saadet var hepsi koyun koyuna. Yani anlayacağınız “karışık kuruşuk” ilişkiler bunlar..!

Birde hiç İYİ olmayan itici bir bayan var. Diyor ki;

” Onların inançlarına göre kadından imam olmaz.” diye Bbc’ye röportaj veren, onların inancı derken sen hangi inanctansın bi söylesen. İnancı gereği arada bir ‘imanını Anıtkabir’de tazeleyen’ birini İYİ’ce düşünün “Onun ipiyle kuyuya inilmez.” “Derin olan kuyu değil, kısa olan iptir.” böyle birinin lafıyla kuyuya inilmez. Mazallah yarım doktor candan yarım imam dinden eder derler ya, yoksa son nefeste imanda gider.

Bu zihniyet asla değişmez. Yeterki Erdoğan gitsin de biz b.k’ta da yaşarız, B.k’ta koklarız, çöptede yaşarız, çöpüde koklarız diyen bir zihniyet ile karşı karşıyayız. Ne diyelim sizden, sizin içinizden biri olan İp’li Barbaros Şansal’dediği gibi “Kendi b.k’unuz boğulun.” Çöpün içinde yoğrulun. Çöpte ki mikroplarla haşır neşir olunda belki nesliniz tükenirde bu ülke sizin gibi fosilleşmiş dinozor neslinden kurtulur.

“Acemi nalbant mesleği gavur eşeğinde öğrenilmiş.”

atasözü ne de güzel anlatıyor sizi.

Yani halkına nasıl hizmet etme mesleğini İYİ öğrenmemiş Chp ve o zihniyetinde ki kimseler, halkına canına, malına, mülküne hiç acımadan zalimce, gavur gibi davranırlar. Asla nazik ve kibar ol/a/mazlar.

O yüzdendir ki maddi, manevi değerlerimizi küçümseyen, önem vermeyen bu zihniyete görev asla vermemeli onlara bu memleketin bir karış toprağını dahi emanet etmemeliyiz. Yoksa kürdistanı kuracağız diye mecliste, seçim meydanlarında bangır bangır bağırmaya başlarlar.

“Emaneti liyakat ehli olana vermeliyiz.”

İnşallah Cumhur İttifakı 31.Mart seçimini kazanınca sizde rahmetli Erkin Koray’ın şarkısıyla kendinizi avutun.

Dün gece çok aradım
Aradım bulamadım
Kör olası çöpçüler
Aşkımı/oyları/ süpürmüşler.

[Toplam:2    Ortalama:5/5]
Gönderiyi Takip Et
( 4 Takipçi )
X

Gönderiyi Takip Et

E-mail : *

6
Kimler Neler Demiş?

avatar
3 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
Tuncay YıldırımYusuf ÇEBİŞeyma ŞahinOğuzhan Akipek Recent comment authors
  Abone ol  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
Oğuzhan Akipek
Üye

Yusuf Bey,
Konuşma diliyle hazırlanmış muhteşem bir başlık ve iyi bir görselin ardından dolu dolu bir yazı hazırlamışsınız. Ne güzel ifadeler ki okurken iyi ki yazmışsınız dedim.
Erkin Koray’ın nakaratı ile bitirmeniz pek manidar olmuş.
Saflar iyice netleşiyor, Türkiye’nin önüne taş toprak moloz çöp artık ne atarlarsa atsınlar durdurulamıyor. Son çare şerde ittifak ettiler ayan beyan utanmayı bir kenara bırakıp direnmeye çalışıyorlar. Soyları kurusun inşallah.
Yüreğinize sağlık
Sağlıcakla kalın

Şeyma Şahin
Üye

KALEMİNİZE GERÇEKTEN SAĞLIK….

Tuncay Yıldırım
Ziyaretçi
Tuncay Yıldırım

Yusuf Abi

Yine döktürmüşsün.

Yazıların kadar görseller de çok dikkat ve ilgi çekici.

Kalemine, emeğine ve elllerine sağlık.

Dua ile…