VARSIN DESİNLER

0
56

VARSIN DESİNLER
Evet vakit bu zaman oldu işte, geldi çattı yine karar verme anı. Geçmişimizden referans alan, geleceğimize yatırım olarak, nakledeceğimiz bir durum neticelendirmesi, yaşanacak bir karar anı. Demokrasinin doğası gereği seçme ve seçilme anı bu an.
Zamanın içerisinde yaşanan her ne varsa bu ana bağlı olarak yaşadığımız her türlü gidişat neticesi. Seçmek ya da seçilmek. Her ne kadar seçilen olmasak ta, seçici olmakta en önemli nedenimiz ve görevimiz bence. Vereceğimiz rey ile nasıl yönetilmek istediğimizi beyan ediyoruz bir anlamda.
Sloganlar, methiyeler, müzikler, atışmalar, atışmalar…
Demokrasi dedik, doğası gereği seçimler dedik çok önemli bir görevin sorumluluğunun sonuca etki etmesi dedik. Yenen ile yenilenin arasında rolümüzü oynayacağımız bir arenadayız işte. Önem arz ediyoruz, ehemmiyet teşkil etmekteyiz. Bir oy, bir oydur unutma, unutturma diyoruz.
Sandıklar kurula, haydi reyler mühürlerle pusulalara vurula…
İster sağ, ister sol görüşten ol. İster tepkili ol, ister tepkisiz ol. Sen, sen ol vatanına milletine taş üstüne taş koyana destek ol. Başka bir vatan toprağın yok unutma. Memleketine ne fayda eden varsa onun izinde ol. Kendimize, gelecek nesillerimize fayda tarafında dokunan el ol. Seçim vaatleri eskiden uluorta yapılırdı. Her lider kendini anlatır, anlatırdı. Ev anahtarından tutun da, araba anahtarına kadar. Yapacağını anlatan da olurdu, yapmayacağını bir kurusıkı gibi havaya ateş edercesine kuru laf kalabalığı yapan da olurdu.
Artık seçmen o zamanın seçmeni değil. Artık seçmen bilinçli ve kendine fayda vereni bilmektedir. Bir anlamda ülkesine hangisinin fayda getireceğini tespit eden seçmenden bahsettiğim. Hani takım tutar gibi yapmayan, bu takım gibi tuttuğu partisinin ülke menfaatlerinin üstünde tutan seçmen tipi burada da bahsetmiş olduğum.
Şimdi gelinen noktada kim ne derse desin be kardeşim, abilerim, ablalarım en değerli büyüklerim. Doğru yapılan işler yapılmadı olmuş, doğru işlerin savunucuları kendini onların şerrinden dolayı sanki, sanki saklar olmuş. Bastırılmış, sindirilmiş ve ötekileştirilmiş. Dağda ki çobanın oyu ile kendi oyunu bir tutmamış. Hakaretlerin biri bin para olmuş. Varsın desinler, varsın dediklerini doğru bilsinler. Artık; İstiklal meselesine dönüşen ülke mevzularının çözümü bu işte susmamak ve susturulmamaktır.
Doğumlar sancılı olur, ülke hepimizin ülkesi. Hayat herkesin kendi hayatı. Hak için, hakkı savunan için, gelecek nesillere bırakacağın miras için.
Varsın desinler…
06.06.2018
Murat KÖSE

[Toplam:1    Ortalama:5/5]
Gönderiyi Takip Et
( 0 Takipçi )
X

Gönderiyi Takip Et

E-mail : *

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Abone ol  
Bildir