Üçüncü Dünya Savaşı Yükleniyor

0
90

İkinci dünya savaşında kullandığı atom bombası ile kurulan dünya nizamının kabadayısı olan Amerika, son yıllarda dünya dengelerinin değişmesi ve daralan ülke ekonomilerinin getirdigi krizler ile elinde tuttuğu para ve gücü kaybetmesi, şeytanın en çok mesai yaptığı toprakları yeniden ısındırmaya başladı.

Ortadoğu…

Dünyanın kara kutusu…
İnsanlığın kapanmayan yarası…
Emperyalizmin poligonu haline gelmiş,
Bahtı Kara…
Ufku Kara…
Petrolü Başına Bela…
Şeytanın en çok mesai yaptığı topraklar.

Küresel bir savaşın senaryoları yazılıyor bu topraklarda yeniden ve Ortadoğu hergeçen gün daha da silahlandırılıyor.

Tarihte medeniyetin merkezi olan, 19 yüzyılın başlarından itibaren dünya siyasi tarihine yön veren bu topraklarda, yüz yıl önce oynanan senaryonun aynısı yine tekrardan oynanmaya başladı.

Aylardır Akdeniz’de on binlerce km öteden uçak gemisi filosuyla gelenler, Akdeniz’de balık tutmaya gelmediler.

Bugünlerde yaşananlara baktığımızda, ‘Sabah Erken Kalkan Karşı Kasabanın Sığırını Çalıyor‘. Net bir şekilde Üçüncü Dünya Savaşı Yükleniyor ve biran önce de savaşı başlatmanın peşindeler.

Önceki gün Umman Körfezi’nde iki tankere düzenlenen saldırıda, Marshall Adaları bandıralı Norveç’e ait bir gemi batarken, bir diğeri de yanarak hasar almıştı.

Bölgede tansiyon iki gündür yükseklerde seyrediyor. Amerika tarafından İran’a karşı uygulanan ekonomik yaptırımlar ile gerilimli olan durum şimdi iyice tavan yapmış durumda.

Anlaşılan büyük şeytan Amerika yine iş başında.

Afganistan’a girmek için, kendi ülkesinde 11 Eylül İkiz Kuleler saldırısını gerçekleştiren…

Irak’a müdehale etmek için, kitle imha silahları bahanesini kullanan…

Arap Baharı adı altında, yeryüzü bozgunculuğunu ilmek ilmek işleyen büyük şeytan Amerika, İran’a müdehale hakkı doğuracak geçerli bir bahanesini daha Umman Körfezi’nde tüm dünyaya seyrettirdi.

Umman Körfezi’nde yaşanan olaya baktığımızda, Japonya’ya petrol götüren gemi vuruluyor ve daha herhangi bir balistik inceleme yapılmadan, Amerika tarafından ilk açıklama geliyor. Yapılan açıklamada, net bir şekilde saldırının arkasında İran’ın olduğunu söyleyerek, İran’ı sorumlu tuttular.

İşin garip olan bir başka tarafı ise Japon başkanın, İran’ı ziyareti sırasında tankerlere saldırı olması.

Böyle bir tesadüf olabilir mi?
Tek taşla iki kuş vurmaya çalışmış Amerika.

Tanker saldırısı olayı direk iki ülkeyi ilgilendiriyor ve o iki ülkenin liderleride, İran’da görüşme yapıyor.

Bu şeytan çok şeytan…

İkinci dünya savaşı sonrası Dolar üzerinden uluslararası anlaşmalar ile sermaye gücünü bugüne kadar elinde tutan Amerika, elindeki gücü ve sermayesi doğuya Çin’e kayıyor olmasına rağmen, uzak kıta avantajı ile hala dünyanın jandarması benim demeye çalışıyor. İran ve Japonya liderlerine, benim ambargomu delerseniz sonuçlarına katlanırsınız mesajı veriyor.

Amerika’nın olayla ilgili yapmış olduğu açıklamanın ardından yeni bir açıklama daha yaparak, ‘Suç işleyen şahsın, suçu işlediği yere geri gelme psikolojisi‘ durumu gibi, bölgeye Destroyer (orta çapta toplarla donatılmış çok hızlı ve çevik savaş gemisi) göndereceklerini söylediler. Ve o gemiler bugün yola çıktı bölgeye doğru ilerliyorlar.

Yukarıda belirttiğim Afganistan – Irak örneğinde olduğu gibi;

Aynı tiyatroyu çıplak gözle izliyoruz. Tipik bir Amerika ayak oyunu. İran’a saldırmak için hukuki meşru bir zemin oluşturmaya çalışan Amerika, önümüzdeki haftalarda da İran’a demokrasi götürüyorum demeçleriyle elini kolunu sallaya sallaya girmeye çalışacaktır İran’a.

Dikkatinizi vermenizi isterim…
Irak’a, Suriye’ye veya Arap Baharı adı altında demokrasi getiriyorum diyerek girmiş olduğu ülkelerden Tunus, Mısır, Libya, Bahreyn, Cezayir, Ürdün’deki gibi rahat olmayacaktır, İran’a müdehalesi.

İran’a yapılacak olan müdehale ile birlikte enerji ticaretine artarak eklenecek olan ambargo, Rusya ile Çin başta olmak üzere enerji ticareti ilişkisi bulunan bir çok ülke tarafından kabul edilemez hal alacaktır.

Oluşacak olan gruplaşma da NATO’nun dağılmasını sebep olacaktır. Böylelikle üçüncü dünya savaşına katılacak olan ülkelerin, hangi tarafta olacaklarıda şekillenmeye başlayacak, Doğu ve Batı Bloğu tam anlamıyla şekillenmiş olacaktır.

Amerika, Batı Bloğunun başı olarak İngiltere başta olmak üzere, tüm Avrupayı ve sömürge devletlerle birlikte, İngiltere’ye bağlı olan ülkeleri kendi bloğunda toplayacaktır.

Doğu Bloğunda ise başta Rusya ve Amerika’nın sahip olduğu sermaye gücünün adres değiştirerek gitmekte olduğu yeni bir süper güç olarak adlandırılan Çin olacaktır.

Doğu ve Batı Bloğu olarak şekillenecek olan savaşta, Türkiye hangi safta yer alacak ya da savaşa katılacak mı diye soruyorsanız, bir sonraki yazıda bu sorunuzun cevabı ve daha fazlası sizleri bekliyor olacak.

Bir sonraki yazımızda görüşmek üzere, KALIN SAĞLICAKLA…

[Toplam:3    Ortalama:5/5]
Gönderiyi Takip Et
( 0 Takipçi )
X

Gönderiyi Takip Et

E-mail : *

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Abone ol  
Bildir