TÜRK MİLLETİNİN 15 TEMMUZ DESTANI

14
125

15 Temmuz Türkiye’nin 21.Yüzyıl’daki şahlanışınınadı olmuştur. 15 Temmuz,Türkiye için olduğu kadar, yeryüzündeki tüm mazlum,mağdur milletler için ilham kaynağı, zulme başkaldırının,direnişin ve nihayet zaferin timsali olmuştur.

Türk milletinin demokrasiyle yaşama özgürlüğüne, Türkiye Cumhuriyeti‘nin içte ve dışta bağımsızlığına, ülkemizin huzur ve refahına göz diken hain çetelerin bir temmuz gecesinde yapmaya çalıştığı kalkışmayı, sokaklara dökülen genç yaşlı, kadın erkek, Türk milletinden milyonların bastırdığı bir destandır 15 Temmuz.

Bizler o gece, demokrasimizi asla hainlerin eline bırakamazdık. Milletimizin refahını ve huzurunu, darbeyle başa geçmeyi düşünenlere terk edemezdik. İman gücümüz, millet olmanın verdiği inanç ve devlet büyüklerimizin verdiği güvenle sokakları darbecilere dar ederek, Türk milletinin gücünü tüm dünyaya gösterdik.

Üzerimizde hain emelleri olan batılı devletlerin maşası olan yapılanmalar, ülkemizde kaos ve kargaşa ortamı yaratmak isteyerek, bu milletin bağımsızlığına, demokrasisine, şerefine göz diktiler. Fakat biz, millet olarak el ele vererek köprülere, havaalanlarına, açık meydanlara koşarak, bayrağımıza sahip çıktık. Çanakkale‘deki o asil ruhu, 15 Temmuz’da Türkiye’nin dört köşesinde yeniden gösterdik.

Herkes gördü ki, Türk milleti asil kanlarıyla suladığı bu vatan toprağının bir karışını bile hainlere teslim etmez. Ve yine gördüler ki, demokrasiye göz diken kanlı ellerin asla hâkimiyetine girmez bu millet. Aramızda ayrılıklar yaratmak isteyen tüm güçler gördüler ki, Türk milleti gerçekten büyük ve asil bir millettir. Türk milleti gerektiğinde sokağa çıkar tankın tüfeğin önüne atlar, gerekirse kılıç sallar.Türk Milleti cesurdur ve şunu unutmayın ki Türk milletinin iman gücünü hesap edememişler ki bize ne darbe işler ne savaş..Cennet de Peygamber makamından  sonra şehitlik makamının geldiği ve şehitlerimiz ölmediğini ayeti kelimede açıklarsak.. Allah yolunda öldürülen kimseler için “ölüler” demeyin.Bilakis, onlar diridirler, fakat siz şuur edemezsiniz.(Bakara Suresi 154.Ayet)

Bu uğurda canlarını veren şehitlerimize yüce Allah’tan rahmet diliyoruz. Demokrasi şehitlerimiz, tarihin şerefli sayfalarına adını yazdırarak ölümsüzleştiler. İnşallah bu millet böyle bir tehlikeyi bir daha yaşamaz. Yaşasın Türkiye Cumhuriyeti, yaşasın demokrasi!

Ne 15 Temmuzdaki alçak terör saldırısının,ne de o gece elde ettiğimiz muhteşem zaferin unutulmasına ve unutturulmasına asla izin vermeyeceğiz. 15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Günü’nün kutlu,mübarek olmasını diliyorum

Tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet ve niyaz ediyorum. Kahraman gazilerimize bir kez daha şükranlarımı sunuyorum..

Mahmut DURMUŞ

[Toplam:3    Ortalama:5/5]
Gönderiyi Takip Et
( 8 Takipçi )
X

Gönderiyi Takip Et

E-mail : *

14
Kimler Neler Demiş?

avatar
7 Comment threads
7 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
8 Comment authors
sümeyye_kocakoçMeryem Melek AyyıldızSebatiilgarTuncay YıldırımArzu Recent comment authors
  Abone ol  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
Gül
Üye

Yüreğine sağlık Murat kardeşim.Amin!

Hacer Alioglu Yakuti
Üye

Öncelikle giriş yerli yerinde oldukça da sürükleyici
Yaşadığını an be an aktardığın hissedebiliyorum
Türk milleti yeri gelir kılıçta kuşanır yeri gelir elleriyle dişleriyle düşmana saldırır
Tebrikler kardeşim ilhamın bol olsun

Arzu
Üye
Arzu

Sayın Mahmut bey 15 Temmuz Destanımıza duyarlılığın için teşekkür ederim. Kaleminiz dert görmesin Yüreğinize Sağlık .. Rabbim Tüm Şehitlerimizi makamına Kabul etsin inşaAllah.

Tuncay Yıldırım
Ziyaretçi
Tuncay Yıldırım

Mahmut Bey,

Kaleminize ve emeğinize sağlık. Günün anlam ve önemine istinaden gayet başarılı bir yazı olmuş.

Sebatiilgar
Üye

Mahmut kardeşim yazını okudum. Hassas noktalara dokunarak kaleme almışsınız.Güzel bir yazı ortaya çıkmış.Rabbim bir daha böyle hain bir saldırıyı nasip etmesin.Çılgın Türkler olarak her zaman vatana sahip çıkarız.Sahipsiz değildir vatan.şehitlerin evliyaların duası vardır üzerimizde.Allah bizi herzaman korumuştur.

Meryem Melek Ayyıldız
Üye

Kaleminize sağlık Mahmut Bey bir solukta okudum.

Yazma melekeniz artarak ilerlesin. 🌺

Sümeyyenur KOCAKOÇ
Üye

O gecede hafızalarda defalarca dinlenecek anılar vardır yazmalı kalemler, yazmalı ki gelecek nesil o gecede yaşanan o korkunç darbe girişiminde nasıl mücadele verildiğini görsünler. Kaleminize sağlık yürekten tebrik ediyorum Mahmut Bey.