Teşekkür Ederim…

1
380
Teşekkür Ederim

Yaz, yazmak, yazar kulağa ne kadar hoş geliyor.Oku ve okumak gibi.Çocukluğumdan beri bir şeyler yazıp çizmek aklımın bir köşesinde durur, hayalini kurardım.Bir gün öyle bir fırsat geçerse elime yazdıklarımın yayınlanmasını çok isterdim.Yıllarca sakladım durdum yazdıklarımı.Yazdıklarımın çoğu çocuklar üzerine yazılan yazılar ve çocuk hikayeleriydi.En büyük hayalim ise çocuk dergisinin bir köşesinin bana ait olmasıydı. Çizimlerime güvendiğim için hem çizecek hemde yazacaktım.Bu isteğimin mirasçısı, canımın içi babamdı. Her ay evimize çocuk dergisi gelir, geldiği gibi kardeşlerimden önce alır, okur sonra bulmacalarını çözmek için yarışma yapardık. Aylık dergi birkaç saat içinde bitse de elimden düşürmezdim.

”Kız çocuğuna kendisini nasıl bağlaması gerektiğini bilen çok iyi bir babaya sahiptim.” Bu yüzden kendimi çok şanslı hissediyordum. Kendisini anlatmaya kalksam sayfalar dolusu bir yazı çıkar sanırım.

İşte tam hayallerimi gerçekleştirmeye adım attığım sene dalım kırılmış babamı kaybetmiştim.

 Babam vefat etmişti. Büyük imtihan başlamıştı benim için. Babamın acısını yüreğinde yaşayan anneciğim artık hem anne hemde babamın eksikliğini yaşatmamak için hala mücadelesine devam ediyor.

Hayallerim yarım yamalak ta olsa gerçekleşti çok şükür. Yazdıklarım yayınlanmamıştı ama eğitimim benim için çok önemliydi.Edebiyat fakültesinden her türlü zorluğu aşarak diplomamı elime almıştım. Formasyon eğitimimde yazdığım makale sonucunda aldığım not bir kez daha içimde bir şeylerin kıpırdanmasına sebep oldu. Güzel günlerim oldu hemde çok güzel günlerim fakat babamı aklımdan çıkarmadan geçirdiğim bir günüm olmadı. Rüyalarımda yoldaş oldu. En güzeli de anne olduğum zaman ameliyattan çıktığımda yanımda olmasıydı.

Bu kadar hüzün yeter…

Gelelim asıl meseleye benim yazar olma maceram bu şekilde. Göründüğü gibi yazar olma isteğim ilk günkü heyecanıyla devam ediyor.

Gebze’ye taşınmamız sene olmadan yıl içerisinde yazarlık atölyesinin açılmış olması tesadüf olamazdı.Bir arkadaşımızın tavsiyesiyle bize Sayın Süleyman ÖZIŞIK ‘ın yazlarındaki tespitlerde hiç yanılmadığını söylemesi ve okumamızı tavsiye etmesi tesadüf olamazdı.

Bir gün eve doğru yürürken eşimin gözüne  yazarlık atölyesi diye bir yazı çarptı ve bu atölyenin benim için bir fırsata dönüşebileceğini söylemesiyle içimde tekrar ışık yandı.Şükürler olsun kursa katıldım, sertifikamı aldım, güzel insanlarla tanıştım.Sonunda da böylesine kaliteli titizlikle hazırlanan sitede yazıyor olmanın mutluluğunu yaşıyorum.

Öncelikle;

Süleyman ÖZIŞIK hocamızın hayallerini gerçekleştiren Rabbim’e TEŞEKKÜR EDERİM…

Bize bu fırsatı sunan belediye başkanımız,Sayın Adnan KÖŞKER’E TEŞEKKÜR EDERİM…

Tanıdığımız tanımadığımız bizleri misafir eden,emeği geçen belediye çalışanlarının hepsine ayrı ayrı TEŞEKKÜR EDERİM…

Güzel şehrin ilçesinde baharın gelmesiyle hafta sonunu ailemle geçiremediğim için bir gün bile şikayet etmeyen eşim ve çocuklarıma TEŞEKKÜR EDERİM…

İnsan yaşadığı güzelliklerin hepsi için teşekkürü bir borç bilir kendinde…

Yazarı Takip Et - EsmaTekin41
( 4 Takipçi )
X

Yazarı Takip Et - EsmaTekin41

E-mail :*
[Toplam:9    Ortalama:5/5]
Gönderiyi Takip Et
( 1 Takipçi )
X

Gönderiyi Takip Et

E-mail : *

1
Kimler Neler Demiş?

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Tuncay Yıldırım Recent comment authors
  Abone ol  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
Tuncay Yıldırım
Üye

Rica ederim 🙂
Babanıza Allah rahmet eylesin inşallah.