Tepki Oyları

6
59

Muharrem İnce’nin başkan adayı olduğu günlerde, miting için minibüs kaldıran CHP’nin araçları evinin önüne yanaştığında gururla yürüyerek çıktı evinin bahçesine. Daha önce CHP’nin kongresi için Ankara’ya gittiğinde Kemal Kılıçdaroğlu ile yan yana fotoğraf çektirerek facebook sayfasına koymuştu. O bir Atatürkçü idi kendi tabiriyle ve zannınca hakkını da veriyordu. Başörtülü kim varsa hepsinden nefret ediyor, AKP’ye her fırsatta küfrediyor, “modern” giyimiyle örnek bir Atatürkçü olduğunu düşünüyordu. O bir “aydın” idi.

AKP’ye oy verdiğini bildiği komşuları onu izledi ve giderken el sallayıp “iyi yolculuklar abla” dedi. Mitinge giden CHPli ablamız, dönüşte Muharrem İnce ile yan yana çekindiği fotoğrafları facebook sayfasına koydu. Ona göre büyük onurdu.

Bu arada bir ayrıntı olarak bahsetmem lazım. Takip eden günlerde CHP’li ailenin kızı “Türkiye’yi karanlık günler bekliyor” diyerek aynı fikirdeki ailesi ile beraber yurtdışına gitti. Türkiye’deki tüm mallarını satıp paraya çevirdi. Öyle ya, Türkiye’de kötü şeyler olursa malları hiç olabilirdi. Nakite çevirerek garantiye aldılar ve yurtdışındaki bir bankaya yatırdılar. Yazıya buradan devam etmeyeceğiz.

Mahalledeki tüm CHPliler, AKPlilere her fırsatta laf ile saldırdı, taciz ettiler. En yumuşak cümleleri ile kadınlara “Yakında sokakta yürüyemez hale geleceksiniz” derken erkeklere “Sizin yüzünüzden bu hale geldik” dediler.

Saldırdıkları insanlar CHP konvoyunu el sallayarak uğurlayan “iyi yolculuklar abla” diyen komşuları idi.

Gün geldi AKP mitingi yapılacak, bu sefer AKP teşkilatı miting alanına minibüs kaldırıyor. CHP’liler de bir telaş, bir panik… CHPlilerin, mitinge giden AKPli komşularına yaptıkları sözlü tacizlerin tarifi mümkün değil, hakaretin bini bir para…

“Geberemedi gitti şerefsiz Bursa’ya gelecekmiş”

“Zaten fazla yaşamaz hasta, o ölünce ne yapacaksınız?”

“Aynı koyunsunuz, sömürdüklerini görmüyor musunuz?”

Daha neler söylediler ama yazmama gerek yok diye düşünüyorum. Çünkü görüştüğüm, konuştuğum CHP seçmenleri İstanbul, Bursa, Ankara, Balıkesir fark etmeksizin anlaşmış gibi aşağı yukarı aynı cümleleri kuruyorlar. Dolayısıyla aynı şeyleri siz de duyarsınız.

CHP siyasi çizgisinden çoktan ayrıldı, ruhunu teslim etti. “Geberemedi gitti” can çekişiyor.

Kaset kumpası ile indirilen Deniz Baykal’a sahip çıkmayan CHPliler “ölmeyen” başkanları ile ne yapacaklarını bilemiyor.

Aynı haber kanallarından beslenerek yönlendirilen CHPliler “Koyun gibi” güdülüyor.

Üstüne üstlük, her yerde her fırsatta haklıymış “gibi” konuşuyorlar. Konuşmalarının sebebi ikna etmek, sormalarının sebebi öğrenmek değil, içlerindeki nefreti “maksat kıllık olsun, huzuru bozulsun yeter” diyerek kusmak…

AKPli seçmen ile CHPli seçmen arasında nice farklar var ki hepsini yazmak yazıyı çok dağıtır. CHPlileri el sallayarak mitinge gönderen AKPliler farkı anlatmaya yeter.

İnsanlıktan nasibini almamış kişiler teröristlerle işbirliği yapar, terörist gibi konuşur, terörist gibi nankör olur, terörist gibi oturur kalkar vesselam…

Terörist PKK militanlarının doğuda gezerek HDPye oy vermeleri için halkı tehdit etmeleri gibi, CHPliler de mahallelerinde kan kusturup zorla CHPye oy verilmesi için halkı bunaltıyorlar.

Her seçimde aynı senaryo, CHPliler kendinden emin atıp tutuyor, AKPliler onlardan uzak duruyor, sandıktan AKP tek başına iktidar çıkarak tokadı patlatıyor.

Gönlümden geçen odur ki, bu seçimde de öyle olsun.

Başkanımız Bursa’ya ziyarete geldi. “Sembol”ik hediyesini dağıttı. Bez alışveriş torbalarından almak bizlere de nasip oldu.

Başkanımızın Bursa ziyaretinin çok yönlü kritiğini yaptık ama onları burada yazmayacağım. CHPlilerin, her AKP mitinginde halka gösterdikleri terörist tavırları tepki oylarını artırıyor.

İnşallah bu oylar CHPlilerin sandıklarında patlar!

[Toplam:1    Ortalama:5/5]
Gönderiyi Takip Et
( 4 Takipçi )
X

Gönderiyi Takip Et

E-mail : *

6
Kimler Neler Demiş?

avatar
3 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
Tuncay YıldırımYusuf ÇEBİOğuzhan AkipekBünyamin Kılıç Recent comment authors
  Abone ol  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
Bünyamin Kılıç
Ziyaretçi
Bünyamin Kılıç

Kaleminize sağlık Oğuzhan bey.

Seçmen kitlesi arasındaki farkı çok güzel ifade etmişsiniz.
İnadına, körü körüne, kin ve nefretle sandığa gidenler hep onlar ama onlar birleştirici biz ayrıştırıcı oluyoruz. Onlar aydın demokrat bilmem ne oluyor biz koyun oluyoruz. Gerçekten anlaşılır gibi değil…

Sağlıcakla kalın

Yusuf ÇEBİ
Üye

“İnşallah bu oylar CHPlilerin sandıklarında patlar!”

İnşallah Oğuzhan bey, CHP bu ülkenin başına bela olmuş bir partidir. Şu an ki çizgisi tamamen terör ortaklarını da yanına alıp ülkeyi bataklığa sürüklemektir. ALLAH bu ülkenin başına bela olan partiyi ıslahı mümkünse ıslah etsin. Değilse darmadağın etsin. Kaleminiz sağlık güzel ve akıcı bir yazı olmuş. Dua ile…

Tuncay Yıldırım
Ziyaretçi
Tuncay Yıldırım

Oğuzhan Abi

Kalemine sağlık.

CHP seçmenleri çoğunlukla popülist yaklaşımlarla hareket eden, algı operasyonlarına ve manipülatif haberlere şimdiden hazırlıklı ve yatkın, iftira ve karalamalara son derece meyilli bir seçmen profilidir.

Aklı başında CHP seçmeni bulmak zordur. İlkokulu mezunu ile Yüksek lisans eğitimi gören CHP’li arasında çok bir fark göremezsin. Cahili de tahsilli olanı da at gözlükleriyle bakar Türkiye’ye ve iktidara. Kendi yakın çevremden biliyorum.

“Konuşsam Tesiri Yok, Sussam Gönlüm Razı Değil” isimli yazımda onları çok iyi tahlil etmiştim.

Çok iyi tespitler içeren bir yazı olmuş. Tebrikler.