Sefil Füso!

4
112

Sosyal Medyada sörf yaparken feryatla ağlayan bir kadın dikkatimi çekti. Bu kadın , “Allah rızası için bir sadaka” diyen bir dilenci falan değil ha!
Dizilerde izlediğimiz tanıdık bir isim, Füsun DEMİREL!
Üç yıldır işsizmiş. Kimse iş vermiyormuş kendisine. Herkes gibi çalışmak istediğini belirtmiş, verdiği bir söyleşide. Ve “her şeye rağmen inadına kahkaha “ atmayı da es geçmemiş. Evet yaşadığımız olumsuzluklar karşısında güçlü olmak, bir kahkaha atarak başımıza gelen kötü musibetlere eyvallah! diyebilmek herkesin harcı değil tabi.
Füsun Demirel , ağlamayı arkasından da inadına kahkaha atmayı çok iyi becerebilen bir kadın.
Neyse kahkahanın ardından söyleşi devam ediyor!
“Oynamak istediğiniz başka bir rol kaldı mı?” sorusuna, ”Çok var. Mesela dağdaki gerilla kızları oynamak isterdim.
Belki bir gerilla annesi olurum artık ya da anneannesi. Kadınların özgürleşmesi adına çalışmak ve üretmek istiyor. Bütün hayatını buna adamış!
Bu sözlerden sonra işinden çıkarılmış. Sonradan aklı başına gelecek ki bir açıklama yapma gereği hissetti belki. Demiş ki, “Dünya tarihinde birçok mücadele alanında gerillalar vardır, gerilla oynamak istemedim. İtalya iç savaşında faşistlere karşı mücadele vermiş, ülkesinin kurtuluşu için savaşmış milis kadınlardan etkilendim” demiş.
Vay anam vay!
PKK=Gerilla (anası) olmak isteyen sanatçı.
Şaka değil!
Dahası gazeteci , yazar Ahmet Hakan “ Fikri beğenilmeyen sanatçının ekmeğiyle de oynanacak mı? Diye soruyor”.Bu kadına dizide oynaması için rol versen, tıpkı zalim bir insanı toprak nasıl kabul etmeyeceği gibi, ekranda artık onu kabul etmez” Onu kimse izlemez.Kanal’ı kapattırır.

İyide siz kimden medet umuyorsunuz? Karaladığınız,
gerilla olarak savaşacağınız devletten mi? Yazık ya valla yazık!
Yıllarca dizi diye gerilla aşığını izlemişiz. Ha yetmedi , bide dönüp üstüne ödül vermişiz.
Fikrime, düşüncelerime zıt yazılar okumayı severim, çünkü her okuduğumda, sağda olduğum için bin kere şükredenlerdenim!
Bir hikaye var herkesin bildiği, benimde çok sevdiğim.
“Nemrut İbrahim Peygamber’i ateşte yakılmasını emreder. Meydanda kocaman bir ateş yakılır. İbrahim peygamberi tam ortasına atmak için. Atacaklar ki Nemrut’un kral olduğunu anlasın, bir daha karşı gelmesin diye. Bu sırada bir karınca ağzında bir damla su ile koşa koşa gider. Ateş o kadar yüksek ki nerdeyse boyu göklere kadar. Başka bir karınca onun telaşını görünce, bu acelen niye ? Nereye böyle? Der. “ Duymadın mı” der, su taşıyan karınca. “Nemrut” İbrahim Peygamber’i ateşe atacakmış. İşte oraya su götürüyorum. Bu sözleri duyan karınca kahkahalarla gülmeye başlamış. ” Sen şu ateşe dönüp hiç bakmadın mı?” “ Ne kadar büyük. Senin bir damla suyun ona ne yapabilir ki?” “Su taşıyan karınca, “olsun!” “Hiç olmazsa tarafım belli olsun” der.Ülkesine sahip çıkmayan sözde aydın, sözde sanatçılar varsa, karınca misali tarafını belli edip, elif gibi dik duran taktire şayan sanatçılarımız da var bizim!..
Yıllarca insanları sanatçı kimliğiyle, aydın kimliğiyle bastırdınız, ama sesimizi çıkarmayalım biz, onlar bizden güçlü, yok avrupa birliğine giremeyiz diye korkuttunuz insanları.Faşist desiniz yıllarca bu devlete.Faşist olduğu için açıkça pkk aşkınızı dile getirebiliyosunuz. şimdi sanatçı kimliği takınmayın,Yeter!
Ahmet Hakan da çok üzülmüş olacak ki, sizinle aynı safta.

“ Gerilla kız, gerilla anası “başrolünü Türkiye değil, Nemrutlar versin size!
Her şeye rağmen İnadına kahkaha demeyi de ihmal etmeyin lütfen!…

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Gönderiyi Takip Et
( 3 Takipçi )
X

Gönderiyi Takip Et

E-mail : *

4
Kimler Neler Demiş?

avatar
2 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
Şeyma ŞahinGülMuhammet Affan Polat Recent comment authors
  Abone ol  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
Muhammet Affan Polat
Üye

yazınızı çok beğendim tebrik ederim

Şeyma Şahin
Üye

Hoş bir yazı olmuş. Kaleminize sağlık.