S-400’LER KİME BATIYOR

0
40

“Domuzdan post gavurdan dost olmaz.” der atalarımız.

Domuz denen hayvanın dinimize göre her şeyi pistir. Etinden tutunda derisine kadar herşeyiyle necistir. Postundan bile faydalanamaz, üzerinde namaz kılamazsın. Dışkıdan farksızdır, temizlenemez.

Eski düşman da buna benzer. Ne denli yakınlık gösterirse göstersin, inanmamak, dost olmamak gerekir. Dost görünüp her an sırtımızdan vurabilir. Kuzu postuna bürünmüş kurt gibidirler. Hele hele ki bu dost bildiğimiz..! bir hristiyan veya yahudi ise çok daha dikkat etmemiz gerekir.

Zaten Allah Teâlâ Mâide Suresi – 51 Ayetide de “Ey iman edenler..! Yahudileri ve hıristiyanları dost edinmeyin. Onlar birbirlerinin dostudur. Sizden kim onları dost edinirse şüphesiz o da onlardandır. Allah zalimler topluluğunu hidayete erdirmez.” diye uyarmıyormu bizi.

Geçenlerde Japonya’da yapılan G20’i zirvesinde Trump’ın;

-Erdoğan’ın suçu yok.
-Obama Türkiye’ye adil davranmadı.
-Türkiye S-400 konusunda haklı.
-Erdoğan çetin biri ama iyi anlaşıyorum.
-Türkiye’ye karşı adil olmak zorundayız.” dedi.

Bir dönüş varda 180 derecemi, yoksa 360 derece yapıp tekrar başamı sararlar onu zaman gösterecek. Trump tarafından söylenen bu tarz sözler sonrası olanları hatırlarsak ek vergiler, doların yükselmesi gibi ticari yaptırımlar gelmişti, yine gelirmi bilemeyiz.

Dedik ya;
“Domuzdan post, gâvurdan dost olmaz.” diye. Tecrübeyle sabittir. Atalarımız boşuna söylememişler. Bunu çok yakın bir tarihtede yaşadık. Pyd, ypg adı altında Pkk terör örgütlerine silah verilmeyecek dendiği halde gizli gizli binlerce silahları tırlarla taşıyıp verilmedimi..?

S-400’lere gelecek olursak çok şeyler yazıldı, çizildi, söylendi.

Özellikle S-400’lerin gelmesine günler kala muhalif seslerini daha da artıran chp’de mesele Türkiye’nin S-400’leri almasımı yoksa S-400’leri Erdoğan Türkiye’sinin almasımıdır. Asıl sorun budur..!

Özellikle S-400 gelmesine haftalar bile kalmamışken “Barış” söylemlerini daha çok artıran bu zihniyet savunma silahı olan caydırıcılığı ile ön plana çıkan bir silahı neden istemezler. Adı üstünde savunma silahı.

Ey chp..!
Yesinler sizin barış anlayışınızı. Biz sizin bariş anlayışınızı Dersim’in bombalamasından iyi biliriz..!

Ey chp..!
Biz sizin dost edindiklerinizi asla dost edilmeyeceğiz. Kuzu postuna bürünmüş kurttan dost, domuzdan da post olmadığı gibi gâvurdan da dost olunmayacağını iyi biliriz.

Bir haber spikerimizde meçhul bir kişiden haber alıp ta duştan çıkıp lay lay lom havasında, acil kan aranıyor tarzında, yılların askeri bilgi birikimi İlker Başbuğ’da kim ola, bu işler benden sorula, bir haber spikerine yakışmayacak biçimde ben küçük bir duş kuşuyum diye sunan Nevşin Mengü;

“S-400 o kadar da kapsamlı bir sistem değil” diyor. Ne demezsin Nevşin hanım. Düşman füze atarken bizde sapanla taş atalım istersen. Yada onu da atmayalım. Biz eniyisi başımıza bomba yağarken Tweet atalım istersen..!

Sedende ancak bu açıklama beklenirdi. Senden ancak böyle çok kirli ve adi bir bilgi beklenirdi. Git kızım sen bir daha banyo yap. Böyle pis bir kirli bilgi belki yıkanarak, paklanarak temizlenir. Ama bu sefer saçlarını kurulamayı unutma. Sen ve senin gibi düşünenler. Çok sığsınız ve basitsiniz.

Bakınız eski genel kurmay başkan İlker Başbuğ S-400’ler hakkında katıldığı bir televizyon programında neler söylemiş.

“Stratejik bir savunma silahı ama size çok büyük avantaj ve üstünlük sağlıyor. Bakın mesela örneğin bu bölge hava savunma sistemini götürüp güneyde bir yere koydunuz. Bütün Suriye ve Irak’ı, Doğu Akdeniz, Kıbrıs’ı kapatıyorsunuz. Batıda bir yere koyun bütün Ege’yi, Doğu Akdenizi her tarafı kontrol altına alıyorsunuz. Çok yani büyük bi size güç veriyor. Yani müthiş bi güç veren bir sistemden bahsediyoruz. Bikere onu bi unutmamamız lazım. Çünkü yani bu S400’ler stratejik bölge hava savunma sistemi.”

Ak parti iktidarına her zaman muhalif olan hatta chp’li olarak bildiğimiz İlker Başbuğ bile;

“Siyasi iktidarın politikasının doğru olduğunu düşünüyorum, pkk’nın Suriye’de devlet kurması, S-400 sistemini almamak, asla kabul edilemez.” diyerek hepimizin söz konusu vatan’sa gerisi teferruattır düşüncesiyle birleşmemiz gerekmezmi.

Bu durumda kendi kendimize sormalıyız S-400’lerin terör örgütleri ve düşmanlarımıza göz dağı vermek, caydırmak için alınıp ülkemize konuşlandırılmasında ne sakınca olabilir ki..! Bu durumda S-400’ler kime batıyor. Terör örgütlerinemi, düşmanlarımızamı yoksa içimizde ki hainleremi..?

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Gönderiyi Takip Et
( 0 Takipçi )
X

Gönderiyi Takip Et

E-mail : *

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Abone ol  
Bildir