Rehavetin Bedeli Ağır Olur

2
49
rehavet

“Kurbağa demiş ya, konuşacağım lakin ağzıma su doluyor”

Ülke olarak belki de ilk defa tuhaf bir seçim atmosferi içerisindeyiz. Üstadın dediği gibi “Sussam gönlüm razı değil konuşsam tesiri yok” Sade bir vatandaş olarak şaşkınım konuşamıyorum gözlerim şaşı oldu aklımın da izanı karıştı. Çünkü ben siyasetten anlamam nasıl ağzıma şu dolmasın. Anlamam dediysem de külliyen de boş değilim tabiki !
İyiyi, kötüyü az çok ayırt edebiliyorum.

Mesela Gebze’de şehitlerin hürmetine onların isimlerinin yaşatılması için yapılan anıtlar için emeği geçenlere sonsuz minnet duyarım. Hatta bir şehit babasına şahit oldum her gün o anıtı temizliyor sanki oğlunun yerine koymuş bu hadiseyi ben canlı yaşadım.

Çok fazla uzatmak istemiyorum. Bayram arifesinde mağazalarda alışveriş kuyrukları, herkes alışverişini yapmış para ödemek için sıra bekliyordu. Ekonomi hiç de çökmüş gibi durmuyordu?

Diyeceğim o ki güzel yapılan şeyleri görebiliyorum takdir ediyorum olumsuz olan bir şey varsa onun içinde “olumlu” diyemem elbet.

Benim kafamı karıştıran seçim kulisleri ve meydanlar. İlk defa böyle bir şeye şahit olduğumdan garibime gitti aklım durdu. Tüm muhalifler hep bir ağızdan “gitsin gitsiiiiiinnnnnnnn gitsinnnn diye bağırırken, diğer bir tarafta da biz sanki tatildeyiz, bir rahatız ki sormayın. Tam bir rehavet. Öbür yanda da deli taylar gibi koşturanlar “ Nasıl gözlerim şaşı olmasın ki..

Tatildeyiz modunda oturanları gördükçe de Firavunla Musa gelir aklıma….

Türkiye güçlüdür, Türk Milleti güçlüdür, dimdik çıkacaktır Allah’ın izni ile. Bunun için inanan yürekler ehil vatan sevdalısı gönüller gerek.

“Bir aksi durum olursa neye yanarım bilir misiniz?”

Hani bir fıkra vardır çoğunuz duymuşsunuzdur.

  1. “Erzurumlu’nun biri ketesini kaybetmiş nasıl üzülüyor nasıl üzülüyor bir bilseniz. Demişler ya bununla alt tarafı “kete”ne diye üzülüyorsun sen delimisin demişler.l
    Erzurumlu der ki; Ya ben keteye üzülmüyorum bilmeyen birinin eline geçerse hep içini döker ziyan eder demiş.”

İşte benim korkum da o…

Rehavetin Bedeli Ağır Olur…

Hacer Alioğlu

Yazarı Takip Et - Hacer Alioglu Yakuti
( 3 Takipçi )
X

Yazarı Takip Et - Hacer Alioglu Yakuti

E-mail :*
[Toplam:2    Ortalama:5/5]
Gönderiyi Takip Et
( 2 Takipçi )
X

Gönderiyi Takip Et

E-mail : *

2
Kimler Neler Demiş?

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Hacer Alioglu YakutiŞeyma Şahin Recent comment authors
  Abone ol  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
Şeyma Şahin
Üye

Emeğinize sağlık…