PİNOKYO PİNOKYO OLALI BÖYLE ZULÜM GÖRMEDİ

0
119

PİNOKYO, PİNOKYO OLALI BÖYLE ZULÜM GÖRMEDİ…

Pinokyo hikayesini biliriz. Tahtadan yapılmış kukla bir çocuğun yalan attıkça burnu büyür. Burnu o kadar büyür ki ne başını sağa sola döndürebilir ne de önünü göremez. Attığı yalanlardan başına bir sürü sıkıntı gelince peri kızına yalan atmayacağına dair söz verir. Peri kızıda onu insana dönüştürü verir. Hikaye bu yaratmak sadece ALLAH (C.C) mahsustur. Bir insan yedisinde neyse yetmişinde de odur. Can çıkar da huy çıkmaz. Can ancak teneşirde paklanır.

Kimden bahsettiğimi siz anladınız. Bu aralar kulaklarımıza sürekli yalandan Eko yapandan bahsediyorum. Malumunuz Chp’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı adayı Ekrem İmamoğlu. Chp demek yalan demek, iftira demek. Boynuz kulağı geçermiş misali Ekrem genel başkanı Kemal’i de geçti. Pes dedirtecek cinsten. Üstelik yüzüde hiç kızarmıyor. Bir kaç tane yüzü var herhalde. Bide laf cambazlığı yapması yokmu insanın nutku tutuluyor. Ay değil, Akıl tutulması yaşıyoruz bu aralar. Son beş, altı aydır hayatımıza bomba gibi düştü.

Zaten Chp normal bir aday bulsaydı şaşardım. Chp demek her türlü terör örgütü ile kol kola girmek demek. Chp demek yollara bomba döşeyenlerle yol almak demek. Şimdide kadim şehrimiz, Peygamber müjdesi ile fethedileceği muştulanan Payitaht’ın altına bomba konulmak istenen, bıraktım iki ayak üstünde yalan atmayı, tek ayak üzerine kırktane yalan atmaya çekinmeyen sözüm ona Trabzon’lu diye yutturulmaya çalışılan ipleri başka birinin elinde olan sözde Trabzon’lu özde Rum papaz Makaryos hayranı bir kukla. İpleri kimin elinde belli de, sen bir Trabzon’lu olarak, terör örgütü ile iş tutarak bizden nasıl oy istiyorsun. Bende Trabzon’luyum ama oy devşirmek için terör örgütleriyle asla el ele vermem. Terör örgütleri mensupları ile asla yan yana durmam. Abd, Batı medyası, Yunan medyası bana sahip çıkıyorsa kendimden şüphe ederim.

Bir dil bilmek bir insandır derler. Ben İmamoğlu’nun yalancı dilini çok iyi bildiğine inanıyorum. Yalancı dili gerçekten çok ileri seviyede. Yalonkolik midir nedir. Anadili gibi konuşuyor.

Bilmem hatırlarmısınız Amerikan yapımı “Yalan Rüzgarı” diye bir pembe dizi vardı. Tamda karaktere oturmuş yalan terörü estiriyor. Pembe yalanlar atıyor. Herhalde senin anlayışına göre pembe yalan günahtan sayılmıyor..!

Amerikan yapımı bomba bu. Chp’nin son atom bombası.

Sevgili Ekrem senin adın yalan rüzgarı olsun. Senin bir yönün yok, rüzgar gülü gibi her yöne esiyorsun.

Yalanda sınır yok..!
Bakın neler söylemiş Chp İstanbul belediye başkan adayı…

TRT’nin VIP olayı dışında Karadeniz seyahatiyle ilgili hiçbir haber yapmadığını söyledin.

TRT, Chp adayının yalanını kamuoyu önünde verdiği haberlerle anında çürüttü, yalanladı. Sizce İmamoğlu yalan söylemedimi.

İ.B.B. Genel sekteri Dr. Hayri Baraçlı’nın üç makam arabası olduğunu iddia etti ama o da yalan çıktı. Sizce İmamoğlu yalan söylemedimi.

Cnn Türk’te katıldığı programda kendini çeken dört kameramanın işten kovulduğunu iddia etti ama o da yalan çıktı. Sizce İmamoğlu yalan söylemedimi.

Beylikdüzü belediye başkanı iken kendi aşcısını getirttiği, I.B.B çay ocağını bize yemekhane diye yutturmaya çalışıtı. O da yalan çıktı. Sizce İmamoğlu yalan söylemedimi.

Ak Parti’nin bütün oylar sayılsın teklifine itiraz etmediğini söyledi. Ak Parti defalarca bütün oylar sayılsın dedi. Chp il seçim kuruluna iki kere “oyların sayımını durdurmak için itiraz etti. O da yalan çıktı. Sizce İmamoğlu yalan söylemedimi.

İBB’de duvara astığı Atatürk posterinin kendisine geri gönderildiğini iddia etti. Posterin kendi özel kalem müdür Yrd. Kubilay Bayrak ve basın danışmanı Murat Ongun’un asistanı Burcu Ciner tarafından alındı. O da yalan çıktı. Sizce İmamoğlu yalan söylemedimi.

Kendisi için “İstanbul’u fetheden Yunanlı: Ekrem İmamoğlu” diye haber yapan gazete için “Uydurma bir internet sitesi” dedi ama Ethnos gazetesine kendisi röportaj verdi. Araştırsaydınız keşke” dedi. Araştırdık, o da yalan çıktı. Sizce İmamoğlu yalan söylemedimi.

Herkese aynı yemek deyip Antrikot-Musakka yalanını ortaya attı. O da yalan çıktı. Sizce İmamoğlu yalan söylemedimi.

İmamoğlu, İBB AK Parti Grup Başkanvekili Tevfik Göksu’nun, “CHP’nin adayı nereli..? Trabzonlu. Anladınız siz onu” dediğini iddia etti. Göksu’nun “Anladınız siz onu” diye bir söz söylemedi. O da yalan çıktı. Sizce İmamoğlu yalan söylemedimi.

Van valisine Vip’ten geçemediği için it dedi. Yine kendi yandaşı Fatih Portakal elimizde video görüntüleri var. Yayınlıyamıyoruz diye itiraz etti. Birde ben “basitlik” dedim dedi. Bide hiç utanması yok Vali’den özür bekliyor. Vallahi pes doğrusu. bunun adı “BasİTlik” değilde nedir. O da yalan çıktı. Sizce İmamoğlu yalan söylemedimi.

Şehit itfaiye onbaşı Taner Çebi’yi anma törenlerine katıldığı haberlerinin İBB’nin sitesinden kaldırıldığını iddia etti. İ.B.B. Haber siteden kaldırılmadı dedi. O da yalan çıktı. Sizce İmamoğlu yalan söylemedimi.

Binali Yıldırım’la beraber ortaklaşa düzenleyecekleri programda Binali Yıldırım’ın soruları İsmail Küçükkaya’dan istediğini söyledi. Yandaşı olduğu medya dahil olmak üzere İsmail Küçükkaya’da alenen Binali Yıldırım soruları istemedi dedi. O da yalan çıktı. Sizce İmamoğlu yalan söylemedimi.

Meşhur yalancı çoban hikayesini biliriz hepimiz. Hani çoban canı sıkılınca köylüye sürüyü kurtlar bastı diye telaşla gelip seslenir. Köylüde koyunlarını kurtarmak için kazma, kürek koşarlar, bakarlar ki kurt falan yok. Bu bir kaç defa tekrarlanır. En sonunda kurtlar sürüye gerçekten saldırır. Çoban köylüye koşar seslenir ama nafile kimse çobana inanmaz. Olan olmuştur.

Çocuklar bu hikayeyi anlatırken halka şeklinde el ele verip hep bir ağızdan “Yalancı yalancı sana kimse inanmaz.” diye tekerleme yaparlar. Çocuklar bile bilir ki yalan kötü birşey dir. Yalancıya kimse inanmaz. Ekrem;  Saf, temiz çocuk yüreğiyle seslenelim sana. “Yalancı yalancı sana kimse inanmaz.”

Pinokyo bile attığı yalanlardan bıktı. İnsanoğlu olmayı seçti. Ya sen İmamoğlu..? Yalan atmaktan başını sağa sola çeviremez hale geldin. Yalan atmaktan gözlerinin önünü göremez hale geldi. Yalan atmaktan burnun öyle büyüdüki Pinokyo’yu bile geçtin..! Pinokyo, pinokyo olalı böyle zulüm görmedi…

Bak,
Binali Yıldırım’ın söylediklerine bakıyorumda “ONUDA YAPTIK.” diyor, doğru çıkıyor…

Birde senin söylediklerine bakıyorumda “O DA YALAN” çıkıyor…

Bu kadar yalandan sonra İlerde bir doğru söylesen biz sana nasıl inanalım çoban misali..?

Derisini değiştiren yılan gibisin o yalan tutmadı başka bir yalanla habire yalan değiştiriyorsun.

Ha bide son anda aklıma Geldi. Sosyal medya’da bir söylenti var.

Dedem İstiklal madalyası aldı demişsin. Yoksa sesin Eko falan yapınca bizmi yanlış anladık. Dedem istikbal mobilyası aldımı dedin. Çünkü sosyal medya, deden savaştan kaçınca İstiklal madalyası geri alındığı söylentileriyle yıkılıyor. Yoksa budamı yalan çıktı..?

Şimdi sana Yüce kitabımız Kurân’ı Kerim’den birşey söylesem yada Peygamber Hadis-i Şerif ile kelam etsem hoşuna gitmeyecek biliyorum.

31 Mart Belediye seçimlerinden önce bir İstanbul seçmenine

“TEK İŞİNİZ O ZATEN ‘İNANÇ’ BAŞKA BİR İŞİNİZ YOK…”

diyerek müslüman inançını pek sevmediğin ama hayranı olduğun Makaryos’un heykelini dikip, kilise ziyaretlerine gittiğin, Hayal ettikleri Pontus haritasının önünde zevkle poz verdiğin bir yabancı hayranı olarak sana, kendini yakın hissettiğin görüşlerini daha çok benimsediğin Joseph Goebbel’in diliyle,

“Yeterince büyük bir yalan söylerseniz ve tekrar ederseniz bu yalanı sürekli, insanlar sonunda buna inanmaya başlayacaktır. ”

sözünü düstur edindiğin, seçmenlerini bu anlayışla etkiliyorsun eminim.

Bence sen sloganını değiştir. Her şey çok güzel olacak diyorsun ya.

Anlaşılan yeni sloganın “HERŞEY YALAN OLACAK.”

Ekrem yapma yeter. Felaket yanar dönersin. İşine geldiği gibi cevap veriyorsun. Birde hep zeytin yağı gibi üste çıkmak istiyorsun.

Sözümüzü Tarkan’ın meşhur şarkısı ile sana veda edeyim.

“Oynama şıkıdım şıkıdım, Oynama şıkıdım şıkıdım. Yanar döner a acayipsin.”

[Toplam:1    Ortalama:5/5]
Gönderiyi Takip Et
( 0 Takipçi )
X

Gönderiyi Takip Et

E-mail : *

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Abone ol  
Bildir