ÖZRÜ KABAHATİNDEN BÜYÜK

0
52

Malumunuz,
Sözcü gazetesi baş yazarı Rahmi Turan, CHP’li birinin Külliye’de yani Beştepe’de Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüştüğünü söyleyerek gündeme tam manasıyla bomba gibi düştü. Sonradan görüşen isminde Muharrem İnce olduğunu açıkladı. Rahmi Turan önce kuyuya bir taş attı, değil kırk kişi, o taşı tüm Türkiye çıkarmakta zorlanırken yine Rahmi Turan’dan konu ile ilgili bir açıklama geldi. Açıklamanın tam metni;

“Haber kaynağım olan 20 yıllık gazeteci arka­daşıma güvenerek kulis bilgisi niteliğinde (iç say­fada) yazdığım yorum-ha­berle Türkiye’nin gündemi­ni bu kadar meşgul ettiğim için son derece üzgünüm.

Doğru olmadığı anlaşılan haberde adı geçen:

– Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Er­doğan’dan…

– CHP eski Yalova milletvekili ve Cumhur­başkanı adayı Muhar­rem İnce’den…

– Ve tüm siz sevgili okurlarımdan özür dili­yorum.

Bunu bir “trafik kazası” gibi kabul etmek gerekiyor.

Kasıtlı olmadan, dikkatsiz­lik sonucu ortaya çıkan bir hatadır bu!

Yorum-haberde adı geçen Cumhurbaşkanı Er­doğan “Külliye’de bir CHP’li ile görüştüğüm külliyen yalan” diye kesin konuştu.

Muharrem İnce, ispat edilirse kendisini Taksim’de yakacağını söyleyerek “Bu Genel Merkez’in içindeki bir çetenin işidir!” dedi.

CHP ve çete, birbirine taban tabana zıt iki sözcük…

Bu durumda parti merkezi bir “Araştırma komisyo­nu” kurarak konuyu mutla­ka aydınlığa çıkartmalıdır!..” dedi

Gerçi bu özrün içinde bile bir sürü yalan var, algı var.

Evet son attıkları yalandan büyük ses bekliyorlardı ama olmadı. Proje çöktü ellerinde patladı. Umduklarını bulamadılar tabir caizse, dağ doğura doğura fare doğurdu.

Rahmi Turan özür diledi. Ama kitleleri birkere bu yalana inandı. Tıpkı Muharrem İnce Cumhurbaşkanı seçimini kaybedince, seçim gecesi ortadan kaybolduğunu hepimiz biliyoruz ama gelgelelim bazı Chp’li şizofren seçmenler Muharrem İnce kaçırıldı algısı yapıp, kaçırıldıysan bize işaret ver. Burnunu tut, kulağını tut, ağzını oynat, anlını karıştır, burnunu karıştır, ne bileyim birşeyler yap, biz anlarız gibi söylemlerde bulunarak nasıl bir ruh halinde olduklarını hatta uçan mühür yalanlarınıda gördük. İnanın Rahmi Turan’ın bu özür dilemesi bile o kitleyi asla yalan haber olduğuna ikna edemez. Kendi gazeteleri Sözcü’de çıkan Rahmi Turan’ın özür haberini bile kabullenemez.

Bunuda saraya bağladılar ama olmadı. Güzel kurgulanmış senaristiyle, yapımcısıyla, yönetmeniyle, oyuncularıyla. Eskiler bilir Amerikan yapımı DALLAS diye bir dizisi vardı. Onu aratmayacak bir dizi izledik, izliyoruz. Dizi nasıl final yapacak onu bizde bilmiyor ama çok merak ediyor, merakla bekliyoruz.

Her türlü kumpasın, eşitsizliğin, manüplasyonun, adeltsizliğin, liyakatsızlığn, karalamanın, inkarın, algının, omurgasızlığın tiyatrosunu izledik izliyoruz. Tiyatro henüz bitmedi.

Chp’nin başına geçecek kişinin saraydan seçildiğini iddia ettiniz. Hangi saray, bizde saray yok ki, bizde külliye var. Bizde Osmanlı İmparatorluğunun bize miras bıraktığı ata yadigarı Topkapı Sarayı var. Onuda (Osmanlıyı) siz sevmezsiniz. Adı anılınca Avrupanın hala korkudan titrediği gibi korkudan sizde titrersiniz. Türkiye Cumhuriyeti Başkanlık sarayı olmadığına göre,
Siz ya İngiltere kraliyet ailesine ait Buckingham Sarayı’ı yada Amerika Birleşik Devletlerinin Beyaz Sarayıdır o. Siz icazetinizi o saraylardan aldınız, alıyorsunuz.

“Algı öyle bir silahtır ki;
Yanlış insanı bir tane doğrusu ile göklere çıkartır, doğru insanı bir tane yanlışı ile yerle bir eder.”

Meşhurdur ‘Bir deli kuyuya bir taş atmış, kırk akıllı çıkaramamış’ atasözümüz bizim.

Bazen biri öyle ahmakça bir iş yapar ki, birçok akıllı kimse bir araya gelsede o işi çözemez. Düşünür durur ama durumu bir türlü düzeltemezler.

Rahmi Turan’ın “Saray’a çıkan CHP’li” yazısını yorumlayan Kılıçdaroğlu, “Ben şaşırmadım efendim. Doğrudur… CHP’yi nasıl dağıtırız diye çalışan ekipleri var. Arkadaşlarıma, partililere söyledim. Adamlar tutuldu, paralar verildi. Biz bunu gayet iyi biliyoruz. Akıl var, mantık var. Başka işin mi gücün mü yok? Erdoğan, CHP’yi dağıtmak için elinden geleni yapıyor. Devletin en kilit noktasındaki isimleri devreye soktuğunu biliyorum. Okuduğumda ‘doğrudur’ dedim. İsim vermek istemiyorum” dedi

Daha sonrasında kendini dahi yalanlayan Kılıçtaroğlu; Bana Rahmi Turan söyledi. Rahmi Turan; Bana Talat Atilla söyledi. Talat Atilla; Bana Kılıçdaroğlu söyledi, dedi. Utanmasalar işi CHP genel merkez binasında çalışan çaycıya yahut bahcivanın üstüne atacaklar.

Emin olun bu iş Arapsaçından betere döndü. Ancak saç kökükünden kesilirse problem çözülür başka yolu yok.

Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın, “Eğer böyle bir şey olduysa (Külliye’de bir CHP’liyle görüşme) ben Cumhurbaşkanlığımı ortaya koyuyorum. Ama Bay Kemal CHP’nin başına belâ olmaktan ayrılacak mı, ayrılmayacak mı?.. O da kendini ortaya koysun!” demesi.

Ve CNN Türk’te yayınlanan bir programa konuk olan Barış Yarkadaş’a mesaj atan İnce, “Kanıtlasınlar Taksim’de kendimi yakarım” diyince anladılar iş çıkmaza girecek kurduğu kumpaslar, yalanlar ortaya çıkacak Rahmi Turan özür dilemek zorunda kaldı.

CHP Tekirdağ Milletvekili, Parti Sözcüsü, Faik Öztrak attıkları yalana öyle bir kaptırmış ki kendini, bu milleti aptal yerine koyarak hala “Bu iş Saray’ın kumpasıdır” diyor. Bunlar ruh hastası. Ben demiyorum, kendi partisinin içinden biri olan Muharrem İnce’nin dediği gibi bunlar şizofrenik…

Faik Öztrak neredeyse Rahmi Turan’ın özrünü dahi yalanlayacak. Rahmi Turan öyle demek istememiştir, siz yanlış anladınız diyecek kadar atılan yalana inancak kafada bir kitle var karşımızda…

Yalanın dibi kıldır, başı dağ.Ciddiye almadığınız bir yalan başlangıçta basit gibi görünür, ancak zamanla söylediğiniz bu yalan yüzünden, çok daha büyük sıkıntılara girersiniz. Yani yalan söyleyerek herşeyi geçiştiremezsiniz.

Anlatmama gerek yok yalancı çoban hikayesini herkes bilir.

Biz başka bir hikayeyle sözümüzü bitirelim. Bundan bir kaç yıl evel Hindistan’da yaşanan bir olayda, bir çiftcinin tavuğu bahçede bulunan kuyuya düşer. Tavuğunu kurtarmak için çiftci kendini kuyuya atar. Çiftçiyi kurtarmaya çalışan üç beş kişi kuyuya atlar. Ve hepsi ölür. Tavuk hariç, tavuk kuyudan sapasağlam çıkar.

Anlayan anladı…

Bunlar Türkiye’yi yönetmeye talip. Kendi adamına bile operasyon çeken, birbirlerinin kuyusunu kazdığı, yalanı peynir ekmek gibi yiyen ucunda ölümde dahi olsa, ölümüne yalan söyleyen bir kitle. Rahmi Turan kim ki asıl onun arkasındaki kim var onu bulmak lazım gelmezmi…

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Gönderiyi Takip Et
( 0 Takipçi )
X

Gönderiyi Takip Et

E-mail : *

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Abone ol  
Bildir