Önce Temizlik Sonra Barış

0
7

Türk Silahlı Kuvvetleri, başkomutanın emriyle Barış Pınarı harekatını başlayalı 3 gün oldu. Mehmetçikler emin adımlarla, pisliği temizleye temizleye hedefine ilerliyor.

Ama ne yazık ki TSK bu kadar strateji ve o kadar da önemli bir operasyona başlamasına rağmen yurttan ve dünyadan karışık sesler gelmekte.

İçeriden birileri operasyonu “işgal” olarak tanımlamaya çalışıyor, “sivillerin vurulduğu” algısı oluşturmaya gayret gösteriyor.

Ancak onların gayesi ne “işgale” karşı olmaları ne de “sivillerin” vurulması. Böyle olmadığını sağımıza ve solumuza bakarak biraz da hafızamızı zorlayarak görmek mümkün.

Zira, ABD dünyanın öbür ucundan gelip Irak’ı, elinde hiç bir kanıt olmaksızın, yerle bir ettiğinde adını “kurtarıcı, özgürlük getirici” olarak dünyaya duyurmuştu.

İçimizdeki hainler de dahil olmak üzere sırf Saddam’dan kurtulmak için bir devletin çöküşünü, bir milletin katledilişini alkışlayarak izlediler. Ne işgal kelimesi telaffuz edildi ne de sivillerin can güvenliği merak konusu olmuştu.

Şimdi aynı hainler sınırlarımıza huzur getirmek için başlatılan Barış pınarı operasyonuna karşı çıkıyor, “işgal” diyerek haklı savunmamızı saldırganlıkmış gibi göstermeye gayret ediyorlar.

NATO başkanı “sınırlarında olanlardan en çok çileyi Türkiye çekti, en büyük yükü Türkiye taşıyor” dediği halde firari hainler yanısıra HDP ve CHP vekilleri utanmadan “Suriye’de ne işimiz var” diyebiliyorlar.

Gözlerini kırpmadan 250 vatan evladını şehit edip 2000 den fazla insanı yaralayan hainler gebertilen PKK’lı leşler için “siviller vuruluyor” diye manşet atarak gözyaşı döküyorlar.

Dün barış adına çözüm süreci için yapılan çalışmaları “megri-megriye” indirgeyenler, Şivan Perver’i o sürece katkı sağladığı için vatan haini diyerek dışlayanlar bugün aynı Şivan Perver’i, Barış pınarı harekatına karşı çıktığı için, tebrik ediyorlar.

Filistinde, sokak ortasında, vahşice kurşuna dizilen silahsız kadın ve çocukları görmezden gelenler Türkiye’ye bu operasyondan vazgeçmesi için çağrı yapıyor. Filistin topraklarının %90 dan fazlasını işgal edenleri görmezden gelip sessiz kalanlar, terörist kardeş ve yandaşları sıkıntıya girince Suriyenin toprak bütünlüğünden kuşku duyduklarını söylüyor.

Mehmetçiğe moral olsun diye harekat sürdükçe sabah namazlarında Fetih süresini okutup askerimize ve Devletimize dua ettiren Diyanet işlerini de savaş yanlısı olarak etiketleyen sözde gazetecilerimiz var.

Fırsattan istifade, savaşa karşı olduğunu açıklamak için acele eden ilahiyatçılar ve cemaat önderleri de var bu ülkede.

Evet, insan olarak, Müslüman olarak savaşa karşıyız. Dünyanın hiç bir yerinde insanların ölmesini, mazlum kanı dökülmesini istemeyiz.

Ancak, Devletimiz savaş kararı almışsa, önemli bir mücadeleye girmişse ve bu operasyon yıllardır sınırlarımızı rahatsız eden, insanımızın kanını akıtan, yaşlı, çocuk, kadın, öğretmen, sağlıkçı demeden şehit eden piç kurularına karşı ise kimse kusura bakmasın.

Sonuncu terörist de geberene kadar her şeyimizle Devletimizin arkasındayız, kahraman ordumuzun yanındayız.

Ya Devlet başa ya kuzgun leşe.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Gönderiyi Takip Et
( 0 Takipçi )
X

Gönderiyi Takip Et

E-mail : *

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Abone ol  
Bildir