—KENDİMİ TAM DA EVİMDE HİSSEDİYORUM—

0
40

“CHP’yi biraz sıkıştırırsan, Avrupalı dostlarına gider Türk devletini şikayet ederler. Nasıl ederler?.. Ya el altından yada CHP’nin beslemesi ulusalcı gazeteciler ile kamuoyu oluşturarak…” demiş rahmetli Turgut Özal. Ne de doğru söylemiş. O günden bu güne CHP’de vatan sevgisinde değişen bir şey yok.

Basit dedi, israf dedi, masraf dedi, imar dedi, Antrikot dedi, Musakka dedi, bolca yalan söyledi, sevgi pıtırcığı geldi bütün şikayetler mızmızlanmalar bitti.

Şimdi terör örgütü PKK’nın mecliste ki kolluk kuvveti HDP ziyaret ediliyor, Demokrasi diyor, İnsan hakları diyor, İşten atmalar gırla gidiyor, Hdpkk’lı Terörist Selahattin Demirtaş çizgisini beğeniyor, 145 yıl algısı yapıyor, Makarios seviliyor.

Teröre destek verip kayyum atanan belediye başkanlarının protestosuna destek için Diyarbakır’a jet hızıyla gidiyor. HDP’nin kaçırıp PKK terör örgütüne teslim ettiği kaçırılan çocukların annelerin nöbetlerine, sağır duymaz uydururu oynuyor.

Fransa’da düzenlenen Avrupa Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresi Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada PKK’nın mecliste ki temsilcisi
HDP’yi savunarak Türkiye’yi şikayet ediyor. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı gibi değilde sanki İstanbul Tekfuru gibi konuşuyor.

Bugün İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olan Ekrem İmamoğlu’nun en dikkat çeken kelimelerinden biri “İstanbulu gelin beraber yönetelim” diyerek neyi ima ediyor, kime mesaj gönderiyor. Bugün bu çağrıyı yapan yarın Cumhurbaşkanı olsa o zaman Türkiye’yi gelin berabermi yönetelim diyecek.

FRANSA’DA HDP’NİN SÖZCÜSÜ GİBİ KONUŞAN EKREM İMAMOĞLU…

Fransa’da, Türkiye’yi şikayet ediyor. Kayyum atanan sırtını PKK’ya dayayan HDP’li belediyeleri savunup onlara destek veriyor.

Bahsettiğin o belediye başkanları teröre destek verdikleri için görevden alındı. O adamlardan biri olan Diyarbakır belediye başkanı çatışma da yaralanan PKK militanı gece 03.00 de ameliyat edip, tedavi eden Adnan Selçuk Mızraklı gibi teröre destek vereni destekliyor. Bu adamlar yüzünden kendi ülkesini?.. şikayet ediyor.

Türkiye’de doğup büyüyen,
Bu topraklarda doyan,
Türkiye’de makam, mevki, mal, mülk sahibi olan bir belediyede Belediye Başkanı, tarihi soykırımlarla dolu bir milyon insanı öldüren Fransa’ya kendi ülkesini?.. Kendi devletini?.. Türkiye Cumhuriyeti’ni şikayet ediyor?..

Nasıl herşey çok güzel oluyormu anlı secdeli sevgili Saadetliler oy verdiğiniz sizin Belediye Başkanınız olan İmamoğlu terörle bağlantıları nedeniyle görevden alınan HDP’li Belediye başkanlarını savundu ve Türkiye’yi Avrupa’ya şikayet etti.

Bir tarafta HDP’yi savunan ve Türkiye’yi Fransa’ya şikayet eden Ekrem İmamoğlu!..

Diğer tarafta hakikati dile getirip, Türkiye’yi savunan AK Partili Marmara Belediyeler Birliği Başkanı ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın.

AYNI YER AYNI TOPLANTI SALONU;

Fransa’nın Strasbourg kentinde yapılan Avrupa Konseyi Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresinde yaptığı konuşmada;

“Seçilmiş bir belediye başkanı örneğin DAEŞ’ten bir terör örgütü mensubuyla irtibatta olsaydı, ona yardımda bulunsaydı, onunla ilişkisi olsaydı ve mahkemeleriniz ya da kamusal organlarınız buna ilişkin delillere sahip olsaydı siz bu belediye başkanının görev yapmasına izin verir göz yumarmıydınız?.. der ve Büyükakın sözlerine şöyle devam eder:

“Sayın heyet Diyarbakır’a bir izleme komitesi üyesi yollamak isterse orada adını vermeden belirtmek istediğim bir parti var o partinin binasının önünde duran anneleri dinlemek isterse o anneler Diyarbakır’daki o kürt anneler o partinin önünde nöbet tutuyorlar. Bizim çocuklarımızı PKK terör örgütünden geri verin bize diyorlar. O anneleride heyetin üyelerinin izlemesini istiyorum. İzleme komitesi neden Türkiye söz konusu olduğunda neden bütün meseleleri masanın üzerine çıkarıyorlar acaba jeopolitik başka kaygıları mı var?.. diye salondakilere ayar veriyor.

“KENDİMİ TAMDA EVİMDE HİSSEDİYORUM”
DİYEN KENDİ MİLLETİNE FRANSIZ İMAMOĞLU”

Türkiye sınır ötesi Barış Pınarı Harekatıyla terör örgütü PKK’ya karşı operasyon yapıp terörü yok etmek için çaba harcarken, Mehmetcik orda can verirken Fransa gibi terör destekçisi bir ülke, PKK’ya lojistik destek veren kayyum atanan belediyeleri savunan ve meclisinden barış harekatına karşı kınama yayınlanırken, İmamoğlu’nun kendi devletini?.. Türkiye Cumhuriyeti’ni Avrupa’ya şikayet ediyor sizce Fransa’da terör savunuculugu yapması tesadüfmü dersiniz.

HANGİSİ DAHA FRANSIZ HANGİSİ DAHA TÜRK

Türkiye dostu olarak bilinen Fransız senatör Jacques Mezard, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Fransa’da düzenlenen Avrupa Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresinde ki sözlerine zehir zemberek sözleri ile çok ağır tepkisini verir;

Jacques Mezard;
– Dünya’nın 7 harikasından biri, İstanbul’a başkan olacaksın, Fikirleri ile öncülük edeceğine bakmadan konuşamadığı kağıda bakarak; Avrupa Parlamentosunda eli cebinde konuşan. Türkiye’yi eleştiren vekillerin sesini kesen, Erdoğan ve kendi ülkesinini şikayet eden zavallının biri. Bana kalsa ülkesinin iç meselesini bu dışta satacak kadar karaktersiz kişilikleri Fransa’ya turist olarak bile almam.” dedi

Bir eleştiri bu kadarmı güzel olur. Bir eleştiri bu kadarmı ağır olur. Gerçeklere Fransız kalmayan açık açık konuşan bir Fransız senatör. Gerçeklere Fransız kalan bir Türk Belediye Başkanı?…

Ne diyelim sana İmamoğlu tahammül sınırlarını aşıyorsun yani zurnanın zırt dediği yerdesin.

Yoksa, bir barış pınarı hatekatıda kendi içimizdekilere lazım.
Bir barış pınarı harekatıda içimideki hainlere lazım. Yoksa bir barış pınarı harekatı da dost gibi görünen içimizde ki düşmanlarımıza lazım.

– Yıllarca cezaevinde yattınız. Ceza almadan tahliye oldunuz. Yapılan haksızlık için Avrupa İnsan Hakları Mahkemesine başvuracakmısınız, diyen

Bize vatan aşığı Rahmeti Muhsin Yazıcıoğlu gibiler lazım. Lazımki kendisine bu soruyu soran muhabire;

– Devlet bizim Baba’mız. Şimdi biz Baba’mız bizi dövdü diye komşuya şikayetmi edelim. Komşuyla bir olup Baba’mızımı dövelim. diye cevabını veren vatanı için canını feda eden yiğit, mert vatan aşkıyla yanan adamlar lazım.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Gönderiyi Takip Et
( 0 Takipçi )
X

Gönderiyi Takip Et

E-mail : *

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Abone ol  
Bildir