“İNTİFADA DA”

2
71

“Yeni parti’ hangi Gül’ün ‘intifada’sı!.. Abdullah Gül’ün mü?.. eşi Hayrunnisa Gül’ünmü?…

Artık sağır sultan bile biliyor Ali Babacan’ın kurmak istediği partinin arkasında Abdullah Gül olduğunu. Peki 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün arkasında kim var?..

Ak Partide yaprak dökümümü başlıyor yoksa dökülmesi gereken yapraklarımı dökülüyor. Eskiden dava adamı bildiğimiz Ak Partinin eskilerinden istifa ve ihraçlar başladı.

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu eski defterlerini tehditkar bir dille, hocalığına hiç yakışmayacak bir uslupla açıyor ve ayrı bir parti kurma içerisinde.

Ali Babacan’ın kurmak için uğraştığı perdenin gerisinde Abdullah Gül’ün olduğu bir partinin başarı olasılığı nedir.

Siyasetle ilgilenen herkes bilir 19 Ağustos 2014 Abdullah Gül’ün görev süresinin dolmasına 9 gün var. Abdullah Gül ve eşi Hayrunnisa Gül Çankaya Köşkü’nde gazetecilere veda resepsiyonu verir. Abdullah Gül sakindir. Ama Hayrünnisa Gül sinir buhranları geçiriyor. Eşi Abdullah Gül’e “Sen konuşmazsan ben konuşacağım” der.

“İntifada başlatmaktan” söz eder ve bu sözü çok tartışılır.

Hayrünnisa Gül’ün bu çıkışı pusuda bekleyen Erdoğan düşmanlarını çok sevindirir. Eski dostların arasına kara kedi değil “intifada” kelimesi giriverir. Erdoğan düşmanları bunu fırsat bilip fitne çıkarmak için sürekli fırsat kollarlar.

Aslında Hayrünnisa Gül daha Çankaya Köşkünde intifadayı başlatmıştır bile.

Neydi bu “İntifada”. Nerden çıktı birdenbire bu “İntifada” kelimesi.

İsrail’in Filistin topraklarını ele geçirmesine karşı Filistinlilerin ayaklanması anlamına gelen intifada “Filistin halkının başkaldırısı” olarak tanımlan bu kelime Hayrunnisa Gül’ün diline neden dolanmıştır.

Davası Filistin davasından önemlimiydiki kendisine “First Laydi” ünvanını kazandıran eşi Abdullah Gül’e altın tepside sunulan Cumhurbaşkanı olmasını sağlayan Erdoğan’a başkaldırma sebebi.

Daha düne kadar kendisi başörtülü diye üniversiteye kaydını yapmayıp üniversite kapılarından geri çevrililen bugün ise malum zihniyetle aynı düşünen onlarla el ele verip Erdoğan’ı devirmek isteyecek kadar haddi aşan bir Hayrunnisa Gül.

Bir gün Süleyman (a.s) yüzbinlerce insan, cin ve hayvan huzurunda öyle yükseldi ki, meleklerin göklerdeki tesbih seslerini duydu. Sonra öyle alçaldı ki, ayakları deniz sularına değmeye başladı. Bu sırada bir ses duydu:

” – Eğer Süleyman’ın kalbinde zerre kadar bir kibir olsaydı, onu yükselttiğim nispetten daha çok aşağı düşürürdüm…”

Süleyman (a.s) bu meşhur kıssasını herkes bilir. Allah kibirlelenleri asla sevmez.

Ülkemize o kadar içten ve dıştan her türlü saldırılar varken, ülkemizi vatanımızı parçalamak isterlerken kendi içimizde ki bu baş olma sevdası niye?.. Bu makam, mevki, koltuk sevdası niye?.. Bu ayrışma niye?..

Allah Hud Suresi 10 Ayetinde “Ve andolsun, kendisine dokunan bir sıkıntıdan sonra, ona bir nimet taddırsak, kuşkusuz; “Kötülükler benden gidiverdi” der. Çünkü o, şımarıktır, böbürlenendir.” diyerek bizi uyarırken geçmişte çekilen sıkıntıları unutup bu şımarıklık, bu böbürlenme, bu kibirlenme niye?..

Kim ki, kalıbıyla kibirlenir.
Kim ki makamıyla böbürlenir.
Kim ki malıyla gururlanır,
Bilsin ki insan doğmadan önce fasid bir menidir.

Evet makam, mevki, mal, mülk olunca hayatta güzeldir.

O “Allah ki, sizi aciz ve zayıf bir damla sudan yarattı.” 30/54

Değilmi ki o insan bir damla necis sudan yaratılmıştır. Ölünce olur kabrinde murdar bir cife.

Daha bu böbürlenmek bu kibir bu makam sevgisi niye?..

Dost vardır dünyanın süsüdür. Dürüst ve samimi arkadaşlar darlıkta yardımcı genişlikte süs ve ziynettirler der Hz. Ömer (r.anha)

Dost vardır menfaatleri bitince dünyanın süsüne doymak bilmeyen, açgözlü, hırsına yenik düşer.

Size söylüyorum Gül ailesi. Erdoğan’la aranızda ne geçti bilmiyoruz. Haklı sebeplerinizde olabilir. Bir insanın gelebileceği en yüksek makamlara, mevkilere geldiniz. Bundan ötesi yok. Budan ötesi fitnenin başı olmaktır ki Allah kibirlileri sevmez, Allah dünyada fitne çıkaranları ahirette azab edeceğini ayetlerinde bizlere bildirmektedir.

Bırakın Türkiye’yi, zalimlerin zulmünden kurtulmak için ümmetin bile umutlandığı dünya mazlumlarının gözünü kulağını Türkiye’ye çevirdiği bu çok sıkıntılı dönemde bırakın baş olma sevdasını. Bu ülke için, bu ümmet için bu fedakarlığı yapacak olan sizsiniz. Eğer bu fedakarlığı yapmazda ülke sizin yüzünüzden ayrışıp kaybederse Allah’ın gazabı sizin üzerinize olsun, kibrinizde boğulun.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Gönderiyi Takip Et
( 2 Takipçi )
X

Gönderiyi Takip Et

E-mail : *

2
Kimler Neler Demiş?

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Yusuf ÇEBİTuncay Yıldırım Recent comment authors
  Abone ol  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
Tuncay Yıldırım
Üye

Siyaset çok pis bir iş Yusuf Abi.
Kimseye tavsiye etmem.

Kardeşim dediğin kişiyle gün geliyor rakip olabiliyorsun.

Erdoğan’ın da, Gül’ün de, Davutoğlu’nun da kendine göre haklı gerekçeleri olabilir.

Ama tespitim şudur:

Biri 10 yıl önce “Ak Parti, kendi başbakanını ihraç edecek, resepsiyona Perinçek de davet edilecek” deseydi hayatta inanmazdım.

Kalemine sağlık.

Yusuf ÇEBİ
Ziyaretçi
Yusuf ÇEBİ

Katılıyorum sana sana Tuncay kardeşim siyaset çok kirli bir iş. Ama ne yapacaksın birileri de yapmak durumunda. Bizde fikirleri düşünceleri bize en yakın olanı seçmek zorundayız. Yoksa rahmetli Erbakan hocanın dediği gibi “Siyaseti önemseyen müslümanları, müslümanları önemsemeyen siyasetciler yönetir.” demiş.