İngiltere’de Suriyeli Mülteciye Irkçı Saldırı

4
29

Allah hiç bir kimseyi vatansız , bayraksız bırakmasın ve mülteci durumuna düşürmesin.

 

Bizler kurtuluş savaşı vermeseydik bizlerde mülteci durumuna düşecektir.Yıllarca sıkıntı ve eziyet görecektik.Allah bizi bağışladı ve merhamet etti .Kötü durumdan kurtardı.Çok şükür elhamdüllillah bır vatanımız var.Bunun için kendilerini feda edenlerden ve gazi olanlardan Allah razı olsun.Halende bu mücadele devam etmektedir.” Su uyur düşman uyumaz” demiş Atalarımız

 

 

 

Televizyonda izledik hep birlikte Suriyeli Cemal kolu daha önce kırılmış aynı ırkcı tarafından daha sonrada  okul bahcesinde aynı öğrenci Cemal’a hakaret ederek üzerine hücüm edip yere yatırıyor ve ağzına su döküp boğmaya çalışıyor ve nefretle küfür edip darp ediyor.Cemal ise yapılanlara sessiz kalıp hiçbir tepki vermiyor.Aynı şekilde kızkardeşide darp ediliyor ırkcı İngiliz çocuklar tarafından.Bu olay dünya basınında ortaya çıkıyor.

 

 

Seyrederken şunu düşündüm suç kimin diye Neden bu hale geldik.Bütün İslam alemi bu durumdan sorumludur.Mazeret sunamaz. Bu vebal hepimizi kapsamaktadır.Kaçamayız.Banene diyemeyiz.Ahirette  veya dünyada bunun vebalini herkes verecek.Allah’ın emrettiği gibi yaşamamanın sonucunu herkes görecektir.Rabbim bizleri affetsin inşallah.

 

 

 

 

 

Her horuz kendi çöplüğünde öter. Kendi ülkesinde bunu yapabiliyor.Acaba bunu Suriyede veya. Türkiye’de yapabilir mi?. Tabiki yapamaz.

 

 

 

Vatansız kaldığın zaman her şeye müstahaksın.Avrupanın gerçek yüzünü görmüş oldu İslam Alemi.Bir müsibet bin nasihattan iyidir.

 

 

Allahım sen İslam Alemi üzerindeki bu şerlerden koru Bizlere birlik ve beraberlik ver. Sıratım müstakinden ayırma bizleri.Vatansız, ezansız, namazsız, bayraksız bırakma Takva sahibi insanlardan olmayı nasip eyle.İslam dininden ayırma bizleri.

Amin.

 

 

[Toplam:2    Ortalama:4/5]
Gönderiyi Takip Et
( 3 Takipçi )
X

Gönderiyi Takip Et

E-mail : *

4
Kimler Neler Demiş?

avatar
2 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
Şeyma ŞahinSebatiilgarMeryem Melek Ayyıldız Recent comment authors
  Abone ol  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
Meryem Melek Ayyıldız
Üye

Amin!

Yazınızda dua ve temenniler ağırlıkta.

Verilen örnek üzerinden batının çirkin yüzünü daha da detaylıca aktarabilirdiniz diye düşündüm.

Kaleminize sağlık. 🌺

Şeyma Şahin
Üye

Duanıza içtenlikle Amin diyorum… KALEMİNİZE VE EMEĞİNİZE SAĞLIK…