Demirtaş Serbest Kalmalı (!)

4
70

    

    24 Haziranda Seçime girecek bütün partiler, seçim beyannamelerini açıklamış durumda. Meral abla gittiği bütün meydanları hınca hınç doldursa da heyecandan ne dediği anlaşılmıyor , vaat ettiği şeylere kargalar bile tebessüm etmiyor. En önemli vaadi , Selahattin DEMİRTAŞ serbest kalmalı !

    Temel Karamollaoğlu yapılan büyük projeleri durdurma kararı almışken, en çok merak ettiğim aslında cumhuriyetle yaşıt olan ve sözde halkın partisi  CHP ve CHP’nin gözde başkan adayı Muharrem İNCE’nin millete kazandıracağı seçim vaatleri (!)

       Gel bakalım Muharrem diye çağrılan CHP Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce “Sarayı kapatacağım ama  kararsızım kapatıp kapatmamakta, sadece lambaları kapatabilirim ” diyor. Aklı sıra lambaları kapatmakla Ak partinin ışığını söndürmekten dem vuruyor. Üç beş tane oy toplamak için yapmadığı  şebeklik kalmadı zannediyorum. Bisiklet kullanmasını bile beceremiyor. Bir sağ iki sol derken orta yol tutturamıyor. Demem o ki, Muharrem ince ülke yönetmeyi bisiklete binmek gibi bir şey zannediyor. Dini değerlerini dinlesen , Peygamber soyundan geldi zannedersin .Halkla iç içe olmaya çalışıyor ama nafile !

    İnce tam da mantığa uygun bir şey söyleyecek derken, “Havalimanları ve köprüleri durdurmak , devam eden tüm projeleri iptal etmek  asli görevimdir” diyor. Katıldığı bir programda “dördüncü köprüyü de ben yaparım” dese de, gazetecilerin dördüncü köprüyü nereye yapacaksınız sorusuna “ lafın gelişi” söylemiştim ben onu diyor. Dilinde tek nakarat,  Selahattin DEMİRTAŞ serbest kalmalı !

    Şöyle bir düşünüyorum geçmişe gidiyor aklım, başlatılmış olan projeler daha tamamlanmadan harabeye dönmemiş miydi, tuğla üzerine tuğla konmamış, yarım kalan bütün projeleri Ak parti  tamamlamıştı hepimiz dün gibi hatırlarız bunları. Çok eski değil daha 15 yıl önce.

    Kemal kılıçdaroğlu’nun seçim vaadi de aynı şekilde , yapmaya değil yıkmaya yönelik.  Sorsan Ak partinin yaptığı hiçbir icraat yok. Ama yıkacak şey çok. Attan inip eşeğe binmek bunların işi.K emal Kılıçdaroğlu’nun da bir isteği var olmazsa  olmaz. Selahattin DEMİRTAŞ serbest kalmalı!

    Hepsinin ağzı bir aynı zılgıt hakim dillerinde. İlk defa, kendi ayaklarına kurşun sıksalar da bana göre ilk defa doğru bir şey söyledi hepsi. PKK severliklerini utanmadan halkın gözüne baka baka haykırdılar, kocaman bir yükten kurtuldular…

    Formül yine aynı ne eksilen var ne çıkan hepsi toplama…

    CHP+İP+SP  = PKK = Özerklik !

    Recep Tayyip Erdoğan’a  karşı, çocuk katili Öcalan’ı serbest bırakacak diye algı operasyonlarıyla milleti düşman etmeye çalışanlar ,  şimdi kalkmış hendek kazıcıların uykularına rüya oluyor…

    “Millet için geliyoruz” sloganıyla göz boyuyorlar. Tabi inanmayanlar olduğu kadar inananlarda var bu safsatalara. Söyledikleri bütün her şey mübah, ülkeyi ele geçirene kadar. Sonrası malum borçlandırma politikası ve batıya el pençe divan durmak…

    Bunların yaptıkları ve yapacakları tek şey “denizde boğulmak üzere olan genç bir kızı kurtarıp, kıyıda tecavüz etmek “ gibi bir şey…

    Aynı şeyleri zikretmekten , yazmaktan yorulsak da onlar yorulmadı insanları kandırmaktan…

    Ama biz yine tekrar edelim.

    Ne  yaparsa bu ülkede Ak parti yapar!

    Ak partinin yaptıklarını en güzel CHP yıkar!

    Karar milletin, ya yapıcı olan, ya yıkıcı olan!

    Bence yapıcı olandır en güzel olan. Ya sizce ?

   

   

   

   

   

   

[Toplam:1    Ortalama:3/5]
Gönderiyi Takip Et
( 4 Takipçi )
X

Gönderiyi Takip Et

E-mail : *

4
Kimler Neler Demiş?

avatar
4 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
Meryem Melek AyyıldızTurgut AkkuşHacer Alioglu YakutiHüseyin İmamoğlu Recent comment authors
  Abone ol  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
Hüseyin İmamoğlu
Ziyaretçi
Hüseyin İmamoğlu

Yüreğinize sağlık kardeşim, çok güzel bir yazı !Kaleminiz keskin, başarılarınız daim olsun.

Hacer Alioglu Yakuti
Üye

Görünen köy kılavuz istemez desinlere tok bu milletin karnı

Turgut Akkuş
Üye

Gül hanım gerçekte yazınızı severek okudum yazının yazılma şekli çok hoş böyle nasıl yazılıyor bilmek isterim

Meryem Melek Ayyıldız
Üye

Kaleminize sağlık Gül Hanım.

Gündemdeki olayları, insanları sıkmadan etkili bir şekilde özet geçiyorsunuz.

Yazma melekeniz daim olsun. 🌺