Chp aynı klasik Chp. Hiçbir değişiklik yok.

0
47

Chp yine aynı klasik Chp. Hiçbir değişiklik yok.

31 Mart 2019 Belediye seçimlerinden sonra chp’nin kazandığı, benim bildiğim belediyelerdeki değişiklikleri kısaca bir gözden geçirilim. Kimbilir bizim bilmeyipte duymadığımız daha neler var.

İzmir’in Selçuk Belediye başkanı Filiz Ceritoğlul, kuzeni Oya Ceritoğlu’nu belediyede sekreter olarak atadı.15 Belediye personelini sürgün etti.

Chp Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek; Yeğeni Celal Böcek’i Bilgi İşlem Daire Başkanı olarak atadı. 100 kişiyi işten çıkartdı. 50 kişiyi sürgün etti. 3768 kişiyi sendikalardan istifa ettirdi.

Bolu’da 97 işçi işten çıkarıldı.

İzmir’in Karaburun ilçesi Chp’li Belediye Başkanı İlkay Girgin Erdoğan; Kendisini belediye şirketine müdür olarak atamıştı. Plaj tesisleri müdürlüğüne üniversitse öğrencisi olan erkek kardeşinin çocuğu Derya Girgin’i atadı. Halasının kızı Yıldız Sedef’i halkla ilişkiler müdurü yaptı. Muhassebe müdurlurlüğüne eşinin akrabası Handan Kalalı’yı atadı.

Karabük’ün Safranbolu Chp’li Belediye Başkanı Elif Köse, Erkek kardeşi Zafer Köse’yi özel kalemi olarak kullanıyor. İki kardeşin beraber çalıştıkları mimarlık ofisleri var.

Aydın Efeler’in Chp’li Belediye Başkanı Mehmet Fatih Altay, kardeşi Eralp Altay’ı belediye sağlık işleri müdürü yaptı.

Chp’li İzmir Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy; Halasının eşi İrfan Aras’ı başdanışman olarak atadı. Bugüne kadar 100’e yakın kişiyi işten çıkardı. 60 işciyi Ramazan Bayramı arefesinde işten çıkarmıştı.

Antalya’nın Finike ilçesinde 60 belediye personeli sulama kanallarına sürgün edildi.

Adana’nın Ceyhan ilçesinde 143 işçinin işine son verildi.

Edirne’nin Enez ilçesinde 24 işçinin yeri değiştirildi 4 işçi mobing sonucu işten atıldı.

İzmir’in Menderes ilçesi Chp’li Belediye Başkanı Mustafa Kayalar; Amcasının oğlunun eşi Nuriye Kayalar’ı özel kalem müdürü olarak atadı. Yetmedi Nuriye Hanımı Kültür ve Sosyal İşler Müdürü yaptı.

Antalya, Döşeme altı belediyesinde sürgüne gönderilen işçi sayısı 100’ü buldu.

Adana Seyhan’ın Chp’li Belediye Başkanı Akif Kemal Akay damadı A.Erdal Şenyurt’u özel kalem müdürü olarak atadı.

Chp’li Hatay Büyükşehir Belediyesi Başkanı Lütfü Savaş; Belediyenin Hatsu Şirketine kendisini yönetim kurulu başkanı atadı. Kardeşi Metin Savaş’ıda HATSU’da özel kalem müdürü yaptı. İddiaya göre Savaş’ın diğer kardeşi Mehmet Savaş belediyenin Fen işleri şefi.

Chp’nin Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu sekreteri Gökçen Çavuşoğlu’nu belediye şirketinin Yönetim Kurulu Üyesi olarak atamış. Belediyeden aldığı maaşa ek olarak 4 bin TL ek maaş daha aldığı iddia ediliyor. Sekreterini Belediye şirketine yönetim kurulu üyesi olarak atayan Özlem Çerçioğlu sekreterinin kardeşi Ahmet Tözün’ü ve eşi Ozan Çavuşoğlu’nu belediyeye ait ASKİ’de de babasını Kültür dairesinde işe almış. Kayınbiraderini belediye güvenlik şefi yapmış.

Tekirdağ (Süleymanpaşa) Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak Belediyenin iki şirketine kendisini yönetim kurulu başkanı 4 şirketinde kendisini yönetim kurulu üyesi olarak atadığı ortaya çıktı. Aylık toplam Maaşının 59.000.TL olduğu iddia ediliyor.

İzmir Torbalı Belediye Başkanı Chp’li Ramazan İsmail Uygur, 24 yaşında ki oğlu Efe Uygur’u belediye bünyesinde işe aldı. Sonrada Efe Uygur, Belediye Şirketi olan Torbalı Personel Özel Gıda İnşaat Temizlik Şirketine (TORBEL) Genel Müdür Yardımcısı oldu. Yetmemişki İsmail Uygur 7 yıllık özel şöförünü de Belediye Başkan Yardımcısı olarak atamış.

Bu kadar değişiklikten sonra “Liyakat mı dediniz..?”

Ne diyordu Kemal Kılıçdaroğlu.

“Belediyede yapacağınız her atama liyakatli olacak. Verdiğiniz talimatları yapacak ve gelip size bilgi verecek.”

Kimsenin sana bilgi falan verdiği yok Kemal Kılıçdaroğlu. Senin belediyelerinde liyakatsizlik dolayısıyla her türlü alavere dalavere diz boyu cirit atıyor. Çünkü belediyelerinde işin uzmanı liyakat ehli yok. Herkez akrabasını, eşini, kızını, oğlunu, dostunu, dıdısının dıdısının..! işin başına geçirme derdinde. Yani senin anlayacağın ahbap çavuş ilişkisi..? Para, para, para. Varlığı size bi dert, yokluğu içinizde hep yara..!

Ha birde işçi çıkarmaya kılıf bulmuşlar bankamatik işçisi diye işten çıkarıyorlar.

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun Mart ayında Kadıköy Belediyesi’nin şirketinde işe alınan yardımcısı İlayda Çağla Koçoğlu’nun 24 Temmuz’da İBB’nin Hamidiye şirketine geçip hiç çalışmadan 8 bin TL maaş aldığı orataya çıktı..!

Yine bu Kaftancıoğlu, 6 yardımcısını Chp’li bu ilçe belediyelere göstermelik işlere yerleştirmiş. Maaşlar 5 ila 8 bin TL arası değişiyor. Hiçbiri işe gitmiyor ama maaşları tıkır tıkır yatıyor.

Yani sizin anlayacağınız chp’de değişen bir şey yok. Chp aynı klasik Chp. Hiçbir değişiklik yok. Seçim öncesi, seçim sonrası diye ikiye ayrılan, adı halk parti olan ama halk ile hiç bir zaman barışık olmayan chp. Seçimlerden önce muhafazakar kesimden oy almak için her kılığa giren chp.

Eski Cumhurbaşkanı adayları Muharrem İnce’nin söylediği gibi “hergün cuma namazı kılan” chp. Seçimden seçime Kur’an-ı Kerim “Yasin-i Şerif” okuyan chp. Seçimden seçime göstermelikte olsa ellerini “zorla” semaya kaldırıp dua eden chp. Hergün cuma namazına gitmekle bayağı bi mesafe kat etmişler, imana gelmişlerdi, İmam’ın cuma hutbesinde;

“Muhakkak ki Allah, adaleti, iyiliği, akrabaya yardım etmeyi emreder, çirkin işleri, fenalık ve azgınlığı da yasaklar. O, düşünüp tutasınız diye size öğüt veriyor.” diyen

Ayet-i Celile’nin akraba kısmını epey bi sevmiş olacaklar ki, kendilerine öğüt olarak almışlar. İyilik etmede önce akrabalarını işe alarak başlamışlar.

Âyet-i Celile’nin “Adalet” kısmını ya anlayamamışlar yada her zaman olduğu gibi “Adaleti” es geçmişler, duymamazlıktan gelmişler yada ne bileyim işlerine mi gelmemiş ne..!

Haksız yere işten attıklarınız ne olacak. Onun hesabını nasıl vereceksiniz. Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu diyecem sizlere.

En son 2019 belediye seçimlerinde chp genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu bir söz verir seçmene.

“Hiç bir işçinin işine son vermeyecez. Ben bütün işçilere namus sözü veriyorum ve garanti veriyorum. Eğer kazandığımız bir belediyede Belediye Başkanı haksız yere bir işçinin işine son verirse gelecek beni bulacak. Ben onun önüne düşeceğim ve onun işini tekrar eski konumuna getireceğim ve eski işinde çalışma ortamını ona yaratacağım.” der.

Nerde kaldı namus sözü..? Nerede kaldı bu garanti..? Anlaşılan sizin garanti belgeniz/anlaşmanız beş yıllık değil seçim bitene kadarmış..!

Ben görüşlerini sevmem ama bak “Sokrates” ne diyor size. Kulağına küpe yap, eyice bi şok aklının bir köşesine…!

“Hayatta namusumuzla yaşamanın en gerçek yolu olduğumuz gibi görünmektir.”

Biz gene sana yerli, milli ve maneviyatı çok yüksek Mevlana Hazretleri (k.s) ile seslenelim.

“Ya olduğun gibi görün yada göründüğün gibi ol.”

Başka söze ne hacet. Başka bir şey istemiyoruz biz senden.

Haksız yere işten çıkarılanlar size tavsiyem Kemal Kılıçdaroğlu’nun kapısına dayanın diyecem amma bir konuşmasında “biz söz verip sözünde duranlardan değiliz” der deyi verir sizede..! diyebilme ihtimali çok yüksek.

Son anda aklıma geldi Aydın Söke Belediyesini PKK’lılar basıp bizi işe alacaksınız diye Belediye başkanını tartaklamışlar. Bu gidişle bunlar birbirlerine çok hırlayacaklar.

Ne diyelim biz yine de tevekkül edip;

“Hak şerleri hayr eyler, Zannetme ki ğayr eyler, Ârif ânı seyr eyler, Mevlâ görelim neyler, Neylerse güzel eyler.” diyerek Erzurumlu İbrahim Hakkı hazretlerinin sözü ile bitirelim.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Gönderiyi Takip Et
( 0 Takipçi )
X

Gönderiyi Takip Et

E-mail : *

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Abone ol  
Bildir