“Çarşı pazar karışıyormu ne..?”

0
53

Hdp’li millet vekili Fatma Kurtulan

“Millet İttifakı (Chp-İp) şu anda Hdp ve Pkk oyları ile o koltukta oturuyor, bunu bilsinler” sözleri bana Abdurrahim Karakoç’un bir şiirini hatırlattı

“Beden ölür, çürür,
cana bakın siz.
Kim kiminle yürür,
ona bakın siz.
Bırakın dönsün dönme
dolaplar,
Haktan, hakikatten
yana bakın siz.”

Evet millet ittifakı cephesinde seçim öncesi kapalı kapılar ardında dönen dolaplar, yapılan pazarlıklar, seçim sonrası çarşı pazarın daha yolun başındayken epey bi karışacağını gösteriyor.

Özellikle İYİ parti bu sözlerden sonra İYİ karışacak gibi. Hdp (pkk), chp ve iyi partiye aba altından sopa gösteriyor. Koltuk sevdası bu, herkez kendi adamını belediye kadrosuna aldırmak istiyor. Seçim kazanınca koltuklarında gerile gerile oturanlar, o koltuklar sizi epey bi gerecek gibi. Türkçülüğe laf söyletmeyen iyi partililer kulaklarınızı dört açın, size sesleniyor ortağınız. Hani seçimlerden önce sakladığınız ittifakınız nasılda meyvelerini vermeye başladı. “Demirtaş’ın siyasi çizgisini beğeniyorum” “Gelin İstanbul’u hep beraber yönetelim” “Herkesi kucaklayacağız diyen sevgi pıtırcığı belediye başkanınız, İstanbul’u pkk’nın, fetö’nün kucağına atmak istiyor.

Bunlar değil İstanbul’u, Türkiye’yi satarlar. Devlette en ufak bir boşluk, açık görseler, devleti hiç düşünmez pkk’ya, fetö’ye satarlar.

Ne diyelim her kuş kendi cinsiyle uçar. Karga kargay’la, kartal kartal’la.

Hdp İstanbul İl Başkanlığı’nı ziyaret eden İmamoğlu. “Sayın Demirtaş neden tutuklu” demiş. Sağır sultanın bile duyduğu, neden hapse girdiğini bilmeyen..! birini İstanbul’a belediye başkanı yaptık. Rahat uyu İstanbul. Demek ki verdiği sözlerden biride terör örgütü propagandası yapan Demirtaş’ı mağdur gibi gösterip serbest bırakılması için algı oluşturuyor.

Ama diğer bir chp’li Özgür Özel “Adalardan, dağlardan talimat alan Demirtaş’ın; CHP üzerinden dedikodu siyaseti ile manşet olma çabası ortadadır..!” Bunların birinin gözü kalk gidelim, öteki de b.k yeme otur.” diyor. Yani sizin anlayacağınız bunların kaşı gözü, kıçı başı ayrı ayrı oynuyor. Anlaşılan genlerinde var bunların. Bu chp’nin hiç biri güven vermiyor.

Ha bide sevgili İstanbul’lular özellikle oy verdiğiniz İmamoğlu’nda ki kibrine bir bakarmısınız..!

Seçim öncesi Binali Yıldırım’a çay davetine katılım sözü veren ama icabet etmeyen. Buda yetmezmiş gibi konu üzerinden algı oyunu yapan İmamoğlu davetle ilgili sözlerinin hatırlatılması üzerine bakın ne demiş.

“Bu aşamadan sonra sanırım yakışan beni ziyaret edip benim kahvemi içmesi” adamda kibir tavan yapmış. İmamoğlu sen boğaz manzaralı resterontta Antrikot ye, balık ye içkinide yudumla. Bu vakitten sonra sana musakka yakışmaz, ne işin var senin musakkayla..?

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Gönderiyi Takip Et
( 0 Takipçi )
X

Gönderiyi Takip Et

E-mail : *

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Abone ol  
Bildir