BOZACI CHP’NİN ŞAHİDİ ŞIRACI HDP

0
45

Soğuk kış gecelerinde sokaktan geçen satıcının ‘boza’ diye bağırıdığını duymuşuzdur hepimiz. Merak etmişimdir hep bozacı kış gecelerinde boza satarda şahidi şıracı ne yapar. Siz hiç şıracı diye sokakta bağırıp şıra satan duydunuzmu. Ben duymadım. Ama şıracı ile bozacıyı duymuşuzdur hepimiz. Yada danışıklı dövüşcüleri. Ortak çıkarı olanlar aralarında hep danışıklı dövüş yaparlar şıracının şahidi bozacı misali. Eskiden yazın şıra satan şıracılar, kışın da boza satarmış. Yani sizce bozacı da şıracı da aynı kişi değilmi.

Aslında bildiğim ama emin olmak için ‘Şıracının şahidi bozacı’yı googl’dan araştırınca;

“Şıracı ile bozacı Osmanlı zamanlarının bilinen iki keyif üreticisi ve satıcısıdır. O zamanlardaki toplumsal ikiyüzlülüğün örnek mekanlarıdır. Sözde içki yasaktır ama yönetim bilerek şıracıya da bozacıya da göz yummuştur. Bunlardaki alkol oranları zaman zaman değişse de bugünkü içki düzeylerine yakın içecekler satılırdı. Soran olursa da adı şıra ya da bozaydı…

Şıranın şarapla akrabalığı gibi bozanın da birayla akrabalığı vardı. Yoksa osmanlıdaki bozacı ve şıracı yasaklamaları neden olsun?…

Bu deyiş, ikisinin de benzeri bir kaynağa dayandığını, keyif verici maddeler üreten ve satanlar olduğunu, bu nedenle de birinin, diğeri lehine şahitliğinin çok da güvenilir olamayacağını anlatan bir söz.” olarak çıktı karşıma.

O an chp ile hdp geldi aklıma ne kadarda birbirine benziyorlar. O an yeni yasama döneminde T.B.M.M çatısı altında Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a yapılan terbiyesizlik ve saygısızlık geldi aklıma. Tamda dedim bu ikili ne kadarda benziyor birbirine. Tencere yuvarlanmış kapağını bulmuş misali.

Malumunuz T.B.M.M’nin yeni yasama yılı açılışında chp ve hdp’liler Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan Meclis salonuna girdiğinde ayağa kalkmadılar. Ayrıca hdp’liler İstiklal Marşı okunurken yine okumadılar.

Orası milletin temsil edildiği Büyük Millet Meclisi. O millet meclisi çatısı altında %53 gibi bir oyla halkın seçmiş olduğu Cumhurbaşkanına saygısızlık etmek millete saygısızlık etmektir ve milletin iradesine ters düşmektir. Sebebi ne olursa olsun. Neymiş efendim Cumhurbaşkanı Akpartiliymiş tarafsız değilmiş. Muhalefet o yüzden ayağa kalkmamış’mış’. Bizde tarafsızlık münafıklık alametidir. Tarafsız insan ol/a/maz.

Şimdiye kadar gelen Cumhurbaşkanları tarafsızmıydı. Hepsi bi taraftı. Açık açıkta bi taraf olduklarını belli ediyorlardı. Ne Akpartiden önceki dönemlerde nede Akparti zamanında sağ görüşlü, sağduyulu hiç kimse, helede Büyük Millet Meclisi çatısı altında Cumhurbaşkanına saygısızlık yapmadı.

Türkiye Cumhuriyetinin en berbat muhalefeti ile karşı karşıyayız.

İnsanı hayvandan ayıran en önemli fark akıldır. Akıl ALLAH’ın (C.C) insanoğluna verdiği en büyük nimettir. Hani deriz ya ALLAH (C.C) akıl fikir versin. Büyüklere saygı duymak da bir insanlık vasfıdır. Hayvan veya hayvanlaşmış bir insan/lar/da bu vasıf bulunmaz.

Bide bunlara sorsan ittifak yapmadık derler. Meclisin içinde bile aynı eylemi yapıyorsunuz. Bu bile ittifak yaptığınızın kanıtıdır. Aynı eylemde bulunmakta ittifak değilde nedir. Şıracının şahidi bozacı.

Bide bunlara sorsanız ülkenin başında diktatör var. Diktatörün olduğu yerde ayağa kalkmada göreyim. Anasından emdiği sütü getirirler burnundan.

Bide bunlara sorsanız ayrıştırma ötekileştirme yapıyorsunuz derler. Bakınız ayrıştırma ötekileştirme nasıl yapılıyor koskoca T.C.M.M çatısı altında. Kimliklerinizin önüne TC yazıyor olmasından hoşlanıyorsunuz ama bu iş sosyal medyada isimlerinin önüne TC koymakla TC’li olunmuyor. Koskoca TC Cumhuriyeti Cumhurbaşkanına T.B.M.M kubbesi altında saygısızlık had safhada. Sosyal medyada isminin önüne TC yazanlar TC Cumhurbaşkanına Türkiye Büyük Millet Meclisinde saygısızlık yapıyorlar hani TC sevginiz. Yoksa sizin TC sevginiz TC’yle menfaatleriniz bitene kadarmı.

Sorsanız Cumhur dersiniz, halkın seçtiği Cumhur Reisine topluluğun önünde saygızlık edersiniz. Sorsanız laikcisiniz. Sizce laiklik Türkiye’de şampanya tokuşturmaklamı oluyor.

Bir toplumun bekâsında sevgi ve saygı, hayati önem taşıyan iki temel esastır. Saygı ve hürmet denilince önce küçüğün büyüğe karşı davranışı akla gelmektedir. Büyüklerimize saygı duymayan, büyüklerin şerefini korumayan ve büyüklerin hakkını gözetmeyen kimse, hakiki manada ve kâmil bir müslüman olamaz.

Şimdi dersiniz ki, bizim kâmil bir müslüman olma gibi bir derdimiz yok. Ne diyelim size şeytanınız bol olsunmu?..

Hangi Peygambere İnandığınız bilmiyorum şayet bizim Peygamberimiz Hazreti Muhammed Mustafa (s.a.v) inanıyorsanız Bizim Peygamberimiz derki;

“Küçüklerimize merhamet etmeyen büyüklerimize saygı göstermeyen bizden değildir.” (Tirmizî, Birr, 15) Hani sizin bizden olma gibi bir derdiniz yoksa, size göre sıkıntı yok. Bize göre ise sıkıntı orda başlıyor.

Cumhurbaşkanı Meclis çatısı altındaki herkesi “sevgiyle saygıyla selamlıyorum” diyor. Nedense duran adamlar ayağa kalkmıyor. Siz sevgi ve saygıdan ne anlarsınız. Siz kargaşa, huzursuzluk, anarşi, terörden nemalırsınız. Saygının temelinde kan vardır gözyaşı vardır, ter vardır. Onun için bu ülke kılıçla, kanla terleyerek anaların gözyaşıyla alınmıştır. Sizin gibi gözleri yaşlı çocuklarını hd/p/kk zoruyla dağa kaçırılan, gözlerinden yaş değil kan akan anaların gözyaşlarında boğulacaksınız ve o anaların gözyaşıylarıyla teslim olacaksınız.

Hdp’li pkk severler Cumhurbaşkanı salona girdiğinde ayağa kalkmadığı gibi İstiklal marşı okunurken okumayı boşverdik ayağa dahi kalkmadılar. İstiklal marşına karşı kan uyuşmazlığınızmı var. Okunurken İstiklal marşı istediğiniz kadar çatın kaşlarınızı. Herkesin kanı İstiklal marşını okumayı kaldıramaz. O kan ki size haram bize helal. O kanki kanı bozuklarda maya tutmaz.

Madem İstiklal Marşı’mızı okumuyorsun. Marşını okumadığın ülke’nin maaşını hangi yüzle alıyorsun.

Nasıl ki şıra şarapla, boza birayla akrabaysa. Hdp’yle ittifak yapıp hdp’yi meclise sokan siz chp, resmen oldunuz hd/p/kk ile akraba. Nasıl ki hdp’li vekiller sırtını dayamışsa ypg, pkk’ya. Siz chp, Meclis çatısı altında elele, sırtınızı verdiniz hd/p/kk’ya.

“İnsan hangi cemiyetin insanlarıyla beraberse, o cemiyetin huyları farkında olmadan ona geçer. O nedenle daima iyilerle birlikte olun.” der büyüklerimiz. Farkındamısınız siz chp’liler bilmiyorum ama hdp’yle beraber ola ola huyunuz da suyunuzda benzedi hd/p/kk’ya.

Kendini kanatlıların şahı, zümrüdü ankası yerine koyan kendini beğenmiş, gururlu bir sineğin hikayesi ile bitirelim. Diyeceksiniz ki sineğin kendini beğenmişi, gururlusudamı olurmuş.

Bir zamanlar bir sinek gururlu gururlu dolaşır ve kendini kanatlıların şahı, zümrüdü ankası yerine koyardı. Bir gün yolu seyahat etmekte olan bir gemiye düştü ve şaşkınlığa uğradı, hayretler içinde kaldı.

Kendi kendine;
“ – Allah Allah!..
Koskoca bir denizde, kocaman bir gemiyi küçücük bir adam idare ediyor. Bu nasıl iştir?..” diye…

Gemi kıyıya yanaşınca sinek de karaya uçtu ve bir eşeğin önce ayağını basıp ta çiş yaptığı yerde bulunan saman çöpüne kondu. Saman çöpü sallandıkça sinek biraz önce gemide iken hayret ettiği işin şu anda kendi başına geldiğini fark etti.

” – Yahu ben niye bu kadar hayret ettim ki?.. İşte burası bir deniz, ve ben de bir gemide (saman çöpü üzerinde) kaptanım.” diye artık gururundan yanına hiç yaklaşılmaz oldu.

Nasıl ki bozacı ile şıracı iki yüzlülük yapıyor. Bırakın yıllarca kanını sivrisinek gibi emdiğiniz bu halka üsten bakıp gururlanmayı. Bırakın Allah’ın bir sinek kanadı kadar değer vermediği bu dünya ve içindekilere kibirle bakmayı.

Bırakın bir eşeğin sidiğinin üstündeki saman çöpüne konmuş lebi derya denizde kendinizi koskoca bir adam gibi görmeyi. Allahın yarattığı bu alemde değil küçücük bir adam, bir nokta bile değilsiniz.

Ey chp siz, hd/p/kk ile ülkeyi yıkmak gibi ortak çıkarlarınız doğrultusunda danışıklı dövüşüyorsunuz.

Hani şu yazın şıra satan şıracılar, kışın da boza satarmış ama sonuçta aynı kişilermiş ya.

Siz de z şıracının şahidi bozacı, bozacının şahidi şıracı gibi chp’nin şahidi hdp, hdp’nin şahidi chp.

Ey chp siz kamera önünde chp kamera arkasında chp/h/d/pkk bozacı’yla şıracı gibi aynı kişilersiniz.

Herşey aslına rücu eder bizde. Sizde aslınıza rücu etmektesiniz. Büyük Türk Halkı’da aslına rücu edecektir. Belki yarın belki yarından da yakın.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Gönderiyi Takip Et
( 0 Takipçi )
X

Gönderiyi Takip Et

E-mail : *

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Abone ol  
Bildir