…BİZ BU TOPRAKLARDA BİN YILDIR KARDEŞİZ…

0
23

Türkiye 15 Temmuz darbe girişiminden hemen sonra Fırat Kalkanı harekatı, ardından Zeytin Dalı, derken Pençe 1-2-3, Kıran 1-2 şimdide geçikmiş ama beklenen Barış Pınarı Harekatı Başkomutan Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla başladı.

15 Temmuz darbe girişimi gibi Türkiye’ye milyarlarca zarar verdikten sonra tarihinin en kapsamlı harekatlarını yapması Türkiye’nin ne kadar güçlü bir devlet olduğunu gösterir. Başka bir ülkenin başına bunlar gelmiş olsaydı eminimki o ülke çoktan teslim bayrağını çekmişti.

Tabiki başarının sırrı birincisi, Türk Silahlı Kuvvetleri içindeki Fetecüler, Natocular gibi özellikle yüksek rütbeli askerlerin büyük bir kısmının Ordu içinden temizlenmiş olması yerli ve milli şuura, özüne geri dönmesi.

İkincisi, bu harekatları dışa bağımlı olmadan %70 gibi kendi milli/yerli silahları ile yapıyor olması.

Üçüncüsü, Mit’in gerçek Mit’e dönüşmesi sonucunda istihbaratın güçlenmesi.

Dördüncüsü, iç işleri bakanlığının tarihinde görülmemiş terör örgütlerine karşı mücadelesi. Soylu bir adamın, soysuzlarla mücadelesi.

Beşincisi, Türk halkının ‘bir kısmı hariç’ kendi özüne dönmesi. Türk Silahlı Kuvvetlerine güven tazelemesi. Aynı şekilde kendini Türk halkından soyutlayan, kendi halkından kopuk olan Türk Silahlı Kuvvetlerinin halkla bütünleşmesi büyük bir rol oynamıştır.

Son olarak ta tabi ki en önemlisi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yerli ve milli olması. Davasında kararlı, diklenmeden dik duruşu. Kendi ülkesinin menfaatlerini her şeyden önce tutması. Mazlumlara kucak açması. Dünyanın gözü önünde İsrail’e “One Munıte” demesi. Birleşmiş Milletler kürsüsünde kimsenin söyleyemediklerini söylemesi. “Dünya Beşten Büyüktür” demesi. Mazlumların sesi olması.

Fazla söze ne hacet. Merhum Mehmet Akif Ersoy’un;

“Girmeden tefrika bir millete düşman giremez. Toplu vurdukça yürekler onu top sindiremez.” sözü eski dönemlerdeki durumumuzla şu anki durumumuzu çok güzel ifade ediyor.

Bence, bu büyüklükteki harekatları kimilerinin ekonomik kriz tellallığı yaptığı bir dönemde A.B.D Başkanı Donald Trump’ın açık açık “Türkiye ekonomisini imha ederim” tehdidinde yer alan “Daha Önce Yaptım” itirafı, ekonomimizin tehtid edilmesine rağmen ancak ve ancak ekonomisi çok güçlü olan bir ülke yapabilir. Bunun lamı cimi yok.

Her türlü denediler her türlü üzerimize geldiler. Geziyle geldiler, 17-25 Aralık “Ayakkabı kutusuyla” geldiler, Ekonomik saldırılarla geldiler, Etnik çatışma yaratmak istediler. Tabib odaları, mimar odaları, çeşitli sivil toplum kuruluşları, Lbgt gibi sapkın guruplar vs bizden görünüp içimizdeki yabancı aşkıyla yanıp tutuşanlarla geldiler. Türk-Kürt ayrımcılığıyla geldiler, hala geliyorlar. Yerli ve milli olan her şeye hayır dediler. Şimdide ‘savaşa hayır’ diyorlar.

Milli Savunma Bakanımız Hulusi Akar “Türkiye Cumhuriyeti devleti asla savaşta değildir savaş devletler arasında yapılır bizim karşımızda bir devlet yoktur sürüngenler vardır başlarını ezeceğiz!” diyerek ‘savaşa hayır’ diyenlere gerekli cevabı verdi.

Hepsi biliyor ki kendi elleriyle yarattıkları terör örgütlerinin asıl hedefi Türkiye. Petrol kokusunu aldığın Onbin kilometre uzaklıktan gelip sınırlarımıza terör devleti kurma peşindesin, benim dokuzyüz küsür olan sınır hattımda senin besleyip binlerce tır silah verdiğin teröristlere müdahale etmeme laf edeceksin. Batılı ülkeler “Türkler, Kürtler üzerine operasyon yapıyor” gibi söylemlerle Türk-Kürt kavgasını tetikleyip algı oluşturma derdindeler.

Şimdi batılı ülkeler ve Amerika Türkler Kürtleri katlediyor bahanesiyle üzerimizde baskı oluşturmaya hatta ülkemize savaş açma gayreti içindeler. Fransa gibi müslüman kanı üzerinden hiç eksik olmayan, Fakir müslüman ülkeleri yıllarca sömürüp kanını emen, “Türkiye’ye eğer operasyonu durdurmazsa askeri seçenek dahil her olasılığı düşünüyoruz” demiş. Hatta büyük bir krizin içinde olan, açlıktan nefesi kokan, “cürmü kadar yer yakacak” olan Yunanistan’da bile savaş naraları çoğalmış.

Pkk/Ypg asla Kürt değil bir terör örgütüdür. Kürt olmadıkları gibi asla Kürtler için mücadele etmemiş kendi menfaatleri için kullanmış, kendinden olmayan Kürtleri gözünü kırpmadan katletmiştir.

Donald Trump’a gazetecinin biri;

“Kürtlerin güvenliğini sağlaya bilecekmisiniz?.. diye sorar.
Trump; Deneyeceğiz Kürtlere baktığınızda onlar Türkiye’nin doğal düşmanı. Söylediğim gibi doğal düşmanları var. Bugün birisi yüzyıllardır savaştıklarını söyledi. Bir tarihci onların yüzyıllardır savaştıklarını söyledi.” diyerek Kürt halkı güvende değil bahanesiyle Afganistan’da, Lübnan’da, Irak’ta, Suriye’de Sözde Adaleti sağlamak adına ‘ Türk-Kürt düşmanlığını körükleyip üzerimize geliyor, gelecekler.

Biz bu topraklarda bin yıldır varız.
Biz bu topraklarda bin yıldır kardeşiz.
Biz bu topraklarda hep kardeştik.
Kız alıp kız verdik.
Biz bu topraklarda kıyamete kadar kardeş kalacağız.

Bölgedeki bütün Kürtler bizim kardeşimizdir. Türk-Kürt kardeştir. Bundan başka bir şey söyleyen kalleştir.

Bütün Avrupa, Amerika, İsrail ve onların bölgedeki kuklaları hatta bir kısım Araplar bize karşı terörün yaninda yer aldı. Öyleyse biz de birbirimize sımsıkı kilitleneceğiz.

İşte bu, “Türkiye Ekseni’dir. İşte Büyük Türkiye budur. Vatanı için şehadet şerbetini içmen. Canını bir an düşünmeksizin veren. Şehit olma arzusuyla yanıp tutuşan bir halka hiç bir şey yapamazlar. Bırakın afkursunlar. Bırakın kendi b*kunda boğulsunlar. Biz önümüze bakalım.

[Toplam:2    Ortalama:5/5]
Gönderiyi Takip Et
( 0 Takipçi )
X

Gönderiyi Takip Et

E-mail : *

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Abone ol  
Bildir