Benim İLAH’ım ALLAH’tır…

6
95

RAHMAN ve RAHİM olan ALLAH’ın adıyla başlayalım sözümüze.

ALLAH’ım kimi kulların sana inanmaz, Ateist’tir. Kimi kulların sana değil Put’a, İnsan’a, Hayvan’a, Doğa’ya, Güneş’e, Ay’a, Yıldız’a taparlar…

Kitabın Kurân’da bu kadar ayetlerin varken, o kitabın ki bir çok sapıtan kavmi, başkalarını İLAH edinenleri, AYET’lerinle onları helak ettiğini ve edeceğini bildiren, uyaran, uyarıcı olduğun halde ve o Kitabını bir RESULLE gönderirken bu insanoğlu her dönem neden bu kadar azar. Yine başkalarını İLAH edinir.

Halbuki Dostum Halil’im dediğin İbrahim Peygamber daha çocukken benim İLAH’ım Güneş, Ay, Yıldız olamaz ‘O’ ne doğar ne batar. Seni ne yere, ne göğe sığdıramazken. Babası Azeri dahi Putlara tapmaması için uyaran bir Peygamber gönderip uyarrdığın halde.

Bir takım insanlar, bir takım insanlara zulmeder, üzerinde hakimiyet kurmak ister. Sen başkasını İLAH edinen azan, azgın kullarına neden hemen azap etmezsin diye kafamda deli değil zır deli sorular sorarken birden ALLAH’ın doksan dokuz isminden RAHMAN VE RAHİM ismi geldi aklıma.

Ayet açık, kesin ve net.

“İLAHINIZ BİR TEK ALLAH’TIR. ONDAN BAŞKA İLAH YOKTUR. O RAHMANDIR, RAHİMDİR..”
Bakara suresi 163 ayetinde buyurmaktadır, Yüceler Yücesi RABBİM.

Her iki mübarek isimde ALLAH’ın sonsuz bir merhamet sahibi olduğunu ifade eder. ALLAH’ım sen çok esirgeyen, bağışlayan ve merhamet edensin.

RAHMAN olan ALLAH’ım sen bu dünyada iyilerede, kötülerede rahmet edensin. Yarattıklarının hepsine merhamet edersin.

RAHİM olan ALLAH’ım sen yalnız ahirette müminlere merhamet edersin.

ALLAH’IM SEN DÜNYANIN RAHMANI, AHİRETİNDE RAHİMİSİN.

Bu azgın, sapmış, sapkın kullar, Geziyi denediler olmadı.
15-25 Aralık operasyonlarını denediler olmadı. 15 Temmuz darbe gişimini denediler olmadı. Dolar üzerinden operasyon denediler olmadı. Hepsini denediler olmadı, olmadı…

Şimdi de önce And’ı sonra Türkçe Ezan ve Atatürk’e hakaret ile 28 Şubat fitne hareketini tekrar diriltip devreye sokmak için harekete geçtiler.

Ayet bu kadar açık ve net.. Bakara suresinin 191 Ayet-i kerimesinde

“Fitne, adam öldürmekten daha kötüdür.” diye buyurmaktadır.

Ayet-i Kerime bu kadar kesin ve net iken nedir bu ALLAH’a isyankarlık. Ama bunlar fitne çıkarmaktan da hiç çekinmediler. Kendilerini hep haklı gördüler. Hemde Kurân’ı delil gösterdiler.

Halbuki ayet yine açık ve net. Bakara Suresi, 11 Ayetinde;

Kendilerine: “Yeryüzünde fesat çıkarmayın” denildiğinde: “Biz sadece ıslah edicileriz” derler.

Bakın ALLAH’ın Peygamberi Hazreti Muhammed (s.a.v)

“Fitne, uykudadır. Bunu uyandırana Allah lanet etsin..!” buyurmaktadır. .

Fitne; ayrılık, karışıklık, kargaşa, sıkıntıya, belaya ve düşmanlığa sebep olan, İnsanları sıkıntıya, belaya düşürmek, karışıklığa sebep olmak, fitne çıkarmak demektir.
Fitne uykudadır, uyandıran cehennem narında cayır cayır yanacaktır…

Andımız ile başlayalım.

Andımızı yazan Reşit Galip son derece tartışmalı bir isimdir. Aynı zamanda Türkçe Ezan zulmünün mimarlarındandır.

Ne ilginçtir ki andımız kararından sonra CHP milletvekili Öztürk Yılmaz katılmış olduğu bir televizyon programında Ezan’ın Türkçe okunmasını dillendirerek yeni bir ikinci fitnenin fitilini ateşledi. Gerçi sonradan büyük bir ihtimalle seçimden dolayı çark etti ve dedi ki;
“Bana şimdi zamanı değil dediler.” diyerek çark etti. Demek ki zaman ve fırsatını bulsalar hiç affetmecekler.

Ne güzel söylemiş üstat Necip Fazıl;
“Denildimi bir yerin adına Türk beldesi.Gözüm al bayrak arar, kulağım ezan sesi.”

Senin deden engelleyemedi Ezan-ı Muhammedi’yeyi
Ey cahil ahali;
“Bu ezanlar ki dinin temeli, ebedi yurdumun üstünde benim inlemeli.” diyen Mehmet Akif’lerin bitermi sanarsın neferleri.

Bakınız bunların dedeleri yıllar önce ne diyor;

“1923 yılında Chp’li Mahmut Esat Bozkurt, Kazım Karabekir’e Türkiye’nin dininin Hıristiyanlık olması gerektiğini sert bi dille söylemiş.

Mahmut Esat;
“Evet hıristiyanlığı öneriyorum. Çünkü islâmlık ilerlemeye manidir. Bu dinle yürünmez mahvoluruz. Bize kimse de ehemmiyeti vermez
diyen o dedenin torunu CHP’li Hüsnü Bozkurt’un “Bizim resmi dinimiz Hristiyanlık olsun” diye Meclis’e önerge verdiğini biliyor muydunuz..?

Bunlar böyle, can çıkar huy çıkmaz, bunları ancak teneşir paklar….

Son olarak Atatürk ve Laiklik üzerinden çarşafa buluştılar. Eskiden çarşaf çarşaf gazetelerinin en okunaklı, baş köşelerinde çarşafa dil uzatırlardı. Şimdi çarşaf üzerinden operasyon yapmak için çarşafa sarılıldı. Bunlar değilmiydi ki oy alacaz diye çarşaflılara rozet takıp sonrada çarşafları meydanda yırtıp atan, paçavra yapan.

Bence;
Andımız Kararı
Türkçe Ezan Tartışması
Atatürk’e hakaret tek merkezden çıkan yeni bir operasyonun adıydı.

Önce “Atatürk İlah değildir.” dediği iddia edilen Emine Şahin adlı bayanın tutuklanıp ceza evine gönderilen (Bildiğim kadarıyla serbest bırakıldı.) Edirne’de operasyon yapıldı.

Ardından Tekirdağ’ın Çorlu ilçesinde Çarşaflı bir kadın (!) Atatürk büstüne balta ile saldırıyor. Çarşaf giydirilmiş bir erkekte olabilir. Eline balta tutuşturulmuş kamera hazır, Halkı galyana getirmek için bağırıp çağıran bir kaç kişi hazır. Başlasın yeni Provokasyon.

Ardından Sosyal Medyada Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk üzerinden sapkınca açıklamalar;

Atatürk’e yarı ilah diyenler.
Benim ilahım Atatürk diyenler,
Atatürk uzaydan geldi diyenler.
Atatürk büstünün önünde eğilip secde edenler hatta bazı ilk okullarda Atatürk’ün resminin önünde çocuklar secde halinde eğilirken çekilip servis edilen sosyal medya paylaşımları say ki say anlatmakla bitmez.

Benim ulum Yüce ULU ALLAH’tır. Önderim Hazreti Muhammed Mustafa Resûlullah’tır (s.a.v). Kemal’e ‘Erenler’ Başımın Tacıdır. Atam Fatih Sultan Han, Yavuz Sultan Selim Han, Abdülhamit Han’dır.Ben Türküm, Lazım, Kürdüm. Kavimcilik günahtır…

Halbu ki ayet açık ve yine net;

Ne diyor RABBİM Anketebut Suresi 25 ayetinde; (İbrahim) Dedi ki: “Siz gerçekten, Allah’ı bırakıp dünya hayatınızda aranızda bir sevgi bağı olarak putları (ilahlar) edindiniz. Sonra kıyamet günü, kiminiz kiminizi inkar edip-tanımayacak ve kiminiz kiminize lanet edeceksiniz. Sizin barınma yeriniz ateştir ve hiçbir yardımcınız yoktur.”

Siz ve sizin gibi düşünen gafillere ARAF Suresi 179 Ayetinde.yine gayet açık ve net bir ifadeyle Yüce RABBİM buyurmaktadır.

“Andolsun, cehennem için de bir çok cin ve insanı yarattık ki kalbleri var, fakat onlarla anlamazlar, gözleri var, fakat onlarla görmezler, kulakları var, fakat onlarla işitmezler. İşte onlar hayvanlar gibidir, hatta daha da sapık (aşağılıktır). Ve işte gafiller onlardır. der Yüce RABBİM, ARAF Suresi 179 Ayetinde böyle gafillere…

Ve yazımızın başındaki zır deli soruların cevabı anladım ki RABBİM bütün kullarına Dünyada RAHMAN, ahirette de RAHİM ismi ile tecelli edecek ondan başka İLAH yoktur. O tapılacak biricik, tek ALLAH’tır…

[Toplam:4    Ortalama:5/5]
Gönderiyi Takip Et
( 5 Takipçi )
X

Gönderiyi Takip Et

E-mail : *

6
Kimler Neler Demiş?

avatar
3 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
Şeyma ŞahinYusufkbrnurrrYusuf ÇEBİGül Recent comment authors
  Abone ol  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
Gül
Ziyaretçi
Gül

Yüreğinize sağlık Yusuf Bey. Yazınızı çok beğendim.
La tahzen innallahe meane

Yusuf ÇEBİ
Ziyaretçi
Yusuf ÇEBİ

Çok teşekkür ederim Gül hanım kardeşim. ALLAH (C.C) sizden ve ailenizden razı olsun.

kbrnurrr
Üye

abi yazın çok güzel olmuş gayet güzel fakat yazının tamamı ALLAH (C.C) anlatabilirdin kısacası
siyasi yazsı siyasi olarak
dini islami olarak yazılması daha uygun fikrimce emeğine sağlık abi

Yusuf
Ziyaretçi
Yusuf

Tavsiyen için çok teşekkür ederim kardeşim..ALLAH (C.C) senden razı olsun…

Şeyma Şahin
Üye

Sayın Yusuf Bey;
Yine dolu dolu bir yazı kaleme almışsınız.
Allah onların da kalplerine hidayet ihsan eylesin… Hakikati ve doğru olanı biiznillah görsünler…
KALEMİNİZE VE EMEĞİNİZE SAĞLIK…

Yusuf ÇEBİ
Ziyaretçi
Yusuf ÇEBİ

Amin inşallah Şeyma hanım kardeşim. ALLAH (C.C) onlara gerçek anlamda hidayet nasip kısmet etsin İnşaellah. ALLAH (C.C) razı olsun…