Bedeli Ödenmiş Kardeşlik

1
153

Bedel ödenmiş bir kardeşliğe kalleşlik eden bizden değildir.

Yolcu benim kervan benim yol benim değil, çalışan ben yorulan ben kar benim değil, ölen benim öldüren ben el benim değil.

Elhamdülillah biz inandık ve itaat ettik. İmanı sağlam olanın imtihanı ağır olur. Öyle ki en ağır bedeller Resulullah (s.a.v) zamanında ödendi.

Bizi köşe sıkıştırdığını düşünen bir takım şer odaklı münafıklar kendilerini güçlü görüyor zannediyor ki Türkiye bitti. Müslümanlar aciz ve çaresiz, yalnız ve sahipsiz, belki sıkıntı çekiyoruz devlet olarak bir takım zorluklar içindeyiz , ekonomik olarak da bunu farkındayız ve inkar etmiyoruz, şu da bir gerçek ki her zorluktan sonra bir kolaylık vardır.

Gül güzeldir, o da dikeni ile açar.

Biz Kur’an ı Kerim’den ayrılırsak anlayamayız!

Bakın ALLAH CC bize neler diyor:

“Yeminle söylüyorum: Biz Tevrat’tan sonra Zebur’da da yazdık: “Dünyaya benim salih (iyi ve dürüst) kullarım varis (ve hâkim) olacaktır!” (Enbiya, 21/105)

Salih olabilmek yani dürüst ve temiz kalabilmek için önce bir kirlerden arınma cehd ve gayreti içine gireceğiz. Toptan Allah’a dönüp (Bkz. Nur, 24/31) istiğfar edeceğiz. (Bkz. Maide, 5/74) Yanlışlarımızdan dolayı, ırkçılık davası, benlik davası, bölgecilik davası güttüğümüzden dolayı özür dileyip Allah’tan af isteyeceğiz. İncittiğimiz mümin kardeşlerimizden helallik dileyeceğiz, küsmüşsek barışacağız, bir ve beraber olmanın yollarını arayacağız, bu da olmuyorsa birbirimize zarar vermekten uzak duracağız.

Bugün dünyada müslümanları katleden onlar varya onlar biliyor kendi inandıkları kitaplarda da bu yazıyor şimdi bu çırpınışları ondan , ALLAH CC Vadedti ise olacaktır. Biz inanlar için ayetler apaçık delillerdir. Hadi şimdi üzerimize düşüni ALLAH ve Resulü için yapalım . Bu size kardeşlik çağrısı ,

Bu ayetleri açıp okuyup hala sitem eden inkar eden inanmayan varsa ALLAH CC onları ıslah etsin.

Gönülden gelenler gönüle ulaşır dudaktan çıkanlar ise bir kulaktan girer diğerinden gider.

Yeryüzüne Müslümanlar hakim olacak.

Veysel Yavuz

[Toplam:5    Ortalama:5/5]
Gönderiyi Takip Et
( 2 Takipçi )
X

Gönderiyi Takip Et

E-mail : *

1
Kimler Neler Demiş?

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Şeyma Şahin Recent comment authors
  Abone ol  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
Şeyma Şahin
Üye

”Yeryüzüne Müslümanlar hakim olacak.”biiznillah…
Sayın Veysel Bey; çok anlamlı bir yazı kaleme almışsınız… Emeğinize ve kaleminize sağlık…