AK Parti’yi Cezalandırmak

6
76

Kendi çevrenizde illaki şahit olmuşsunuzdur; AK Parti tabanını ‘kandırmak’, oyunu başka partilere verdirmek için hep aynı taktiği kullanıyorlar.

Söylediklerine göre bu cezalandırma sayesinde bugün AK Partinin oyları düşecek. Ama bu düşüş sayesinde kendilerine çeki düzen vererek bir sonraki seçimlere akıllanmış, toparlamış olarak katılacak ve tekrar kazanacaklar.

Asıl hedefleri AK Partinin güçlenmesi veya akıllanması asla değil. Aksine zayıf düşsün, bir kaç belediye fazla kaybetsin yada bir kaç milletvekili az kazansın ve iktidardan düşsün istiyorlar.

Bunu isteyenler yeri gelince CHP’ye, yeri gelince HDP’ye yeri gelince de İP’ye oy verdiler. Bunu da o partilere inandıklarından veya güvendiklerinden değil, sadece AK Parti karşısında en güçlü adayı gösterdikleri için yaptılar.

Oysa, HDP Kandil’in yani PKK’nın uzantısı olduğu alanen bilinmesine rağmen kimse bu seçimlerde HDP’ye oy vermeyerek cezalandıralım demedi, demiyor.

CHP bir yandan hem HDP’yi hem PKK’yı kucaklamış diğer yandan Türkiye düşmanı kim varsa baştacı etmiş ama kimse bu seçimlerde CHP’ye oy vermeyerek cezalandıralım demedi, demiyor.

İP, CHP’yle ittifak yaparak direk PKK’nın ve HDP’nin koltuğuna girmiş olduğu halde kimse bu seçimlerde İP’ye oy vermeyerek cezalandıralım demedi, demiyor.

Fakat söz konusu AK Parti olduğunda “bunlar 17 yıldır iktidarda. Kendilerinin de defalarca ifade ettikleri gibi metal yorgunluğu gösteriyorlar. Bu seçimlerde AK Partiye oy vermeyerek Kendilerine gelmelerini sağlayalım” diyorlar.

PKK ile mücadele eden AK Parti;
FETÖ ile mücadele eden AK Parti;
AB ile mücadele eden AK Parti;
ABD ile mücadele eden AK Parti.

Böyle olunca da AK Partiyi cezalandırmak, yukarıda sıraladığım Türkiye Cumhuriyeti düşmanlarına hizmet etmekten ibaret olduğu kesinlik kazanıyor.

CHP’de, Suriye ve İran saflarında Türkiye’ye karşı savaş edecek milletvekilinden geçilmiyor. Her fırsatta ezandan, Kurandan rahatsız olduklarını söyleyip hakaret edenlerin haddi hesabı yok.

HDP bir taraftan Öcalan’ın heykelini dikme derdinde, diğer taraftan TC (!?) vatandaşlarını (yani bizi) tükürükleriyle boğma hayalleri kuruyor. Dünya tarihinde hiç olmamış bir Kürdistan devleti hayalleri peşinde, kimden azıcık destek görse onun kuyruğuna takılıp gidiyor.

İP, kurulduğu günden bu yana bir türlü karar veremedi hangi yolu izleyeceğine.
FETÖ desteği var diyenler içerde;
HDP ile kolkolayız diyenler içerde;
Ülkücülükten çok uzağız diyen ülkücüler içerde.
Böyle olunca da hem CHP ile hem HDP ile ittifak içinde yerini aldı.

Bunların bir de daha küçük ‘ortakları’ var, Saadet Partisi. Milli Görüş’ün tabanıyla zıt düşmüş, kendilerini inkar eden bir yönetimle dün liderlerine katil diyenlerle kol kola girmişler. Son seçimlerde CHP listelerinden iki milletvekili elde ettiler, önümüzdeki seçimlerde de, ilçe de olsa, iki belediye başkanlığı peşindeler anlaşılan.

Bu dört partinin AK Parti ve Erdoğan düşmanlığı dışında bir ortak noktaları daha var.

Hepsi ama hepsi, her türlü yeniliğe, kalkınmaya ve güçlenmeye de karşılar. İstiyorlar ki her şey 20 sene evveline dönsün. İstanbul’u çöp götürsün, İMF başımızda amir olsun. TSK da herhangi bir kapı hızlıca kapatıldığında meclisteki tüm vekiller anında nezle olsun.

Nereden geldiğinizi unutarak oy kullanırsanız başkalarını değil kendinizi, çocuklarınızı ve torunlarınızı cezalandırırsınız.

Cezalandırmak mesele değil. Vermezsiniz oyunuzu olur biter, bu kadar basit.

Eskiye gitmek kolay olur. İMF, AB, ABD zaten fırsat kolluyor. Darbe ile yapamadıklarını seçimle elde ederseler daha mutlu olurlar. Çünkü gönüllü köle daha fazla işe yarar, sahibinin beğenisini kazanmak için daha çok çaba sarfeder.

Lakin, batık ve köleleşmiş bir ülkeyi alıp tekrar bu günlere getirebilecek bir kadroyu bir daha ne zaman buluruz. Asıl cevaplanması gereken soru bu.

Siz ne diyorsunuz, AK Parti’yi cezalandıralım mı?

[Toplam:2    Ortalama:5/5]
Gönderiyi Takip Et
( 4 Takipçi )
X

Gönderiyi Takip Et

E-mail : *

6
Kimler Neler Demiş?

avatar
3 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
Yusuf ÇEBİTuncay YıldırımBünyamin KılıçOğuzhan Akipek Recent comment authors
  Abone ol  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
Oğuzhan Akipek
Üye

Bünyamin Bey,
Muhalefetin de derdi iktidar gibi vatan, millet olması lazım gelirken, dertleri “ne olursa olsun gerekirse vatan bölünsün ama AKP gitsin” olmuş.
“Asıl hedefleri AK Partinin güçlenmesi veya akıllanması asla değil.” ifadenizde saklı olan anlam “Asıl hedefleri vatana hizmet değil” gibi anlıyorum. Tamamen katılıyorum.
Güzel paylaşımınız teşekkür ederim.
Sağlıcakla kalın

Tuncay Yıldırım
Üye

Bünyamin Bey, Kaleminize sağlık. Çok güzel bir noktayı yakalamışsınız. Çok akıcı, güçlü ve kendinden emin, sağlam bir yazı kaleme almışsınız. Ak partiyi cezalandıralım derken, CHP’nin ve diğer malum partilerin HDP ile ittifak içinde bulunmasını vatana ihanet kapsamında neden değerlendiremediğimizi ya da fark edemediğimizi iyice irdelememiz gerekiyor. Tezlerinizin neredeyse hepsine katılıyorum. Ak partiyi ne kadar eleştirsek de şu an ki vizyonları ve misyonları itibariyle Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en iyi yönetim kadroları olduğunu yadsımamamız gerekiyor. Bu milletin köklerine ve hakikatlerine sıkı sıkıya bağlı bir parti olduklarını kabul etmeli ve haklarını vermeliyiz. Sondaki sorunuza istinaden Ak partiyi eğer cezalandırmış olsaydım, oy kullanmaya gitmez… Daha fazla oku »

Yusuf ÇEBİ
Üye

Bünyamin bey, fazla yoruma gerek yok. Gayet güzel ifade etmişsiniz duygularımızı. Cennet Mekan Abdulhamithan’a yapılan ihanetlerin aynısını yaşamayız inşaallah. Abdülhamidhan’a yapılan ihanetin ahı neredeyse yüz yıl sürdü. Bir yüz yıl daha kaldırmaya ne takat getiririz ne güç. RABBİM sancağı düştüğü yerden tekrar kaldırır inşaallah. Kaleminize gönlünüze sağlık. Dua ile…