ESKİMİŞ SARGILAR

2
86

Kadın adama o kadar uzun bir süre bakmıştı ki, adam kadının öfke kusacağından korkmuş, olacakları bekliyordu. Kadın ise ‘ben seni seviyorum, bundan öte var mıdır’ demişti. Adam ne yapacağını bilmez halde iken, kadın birden sarılıverdi.

“Adam kadını özledi başka kadına sarıldı, kadın adamı özledi adamın yokluğuna sarıldı.”* Kadın bütün bunları bu sözlerin ardından düşünmüş sonrasında siyah kalın bir defterin arasından eski bir fotoğraf çıkarıp ona öyle bakmıştı ki, bir daha bakmak istemedi. Defter kadına ait bir günlüktü. Kadın defteri yerine bıraktı, o kadar hüzne rağmen bir defter ve eski bir fotoğrafı bile atamıyordu.

Ayağına sürtünen kediyi alıp sevmeye başladı, o artık bu mahallenin kedili teyzesiydi. Ne o eski aşktan, ne de gitmiş bir yardan eser kalmamıştı artık. Kapı gıcırdayınca kadın mahalledeki çocukların kedilerini sevmeye geldiğini düşündü. Lakin kapıdan giren onun, yüzündeki her çizgiyi dâhi ezbere bildiği adamdı. Çizgiler derinleşmiş, saçında ise beyaz bir tel bile yoktu. Saçlarını her zamanki gibi yana yatırmaya çalışmış, görünen o ki yapamamıştı. Kedilerden birisi koşarak adama yaklaştı ama hiçbir şey yapmadı. Adam kadını görür görmez taş olmuşçasına olduğu yere çakıldı. Kadın ise masadan bir sandalye çekip oturdu. Bir kaç büyük adımda kadının yanına gelmişti. O da oturdu.

Adam bunca yıldan sonra yârini bulmanın verdiği neşat** ile gözleri parıldıyordu. Artık kelimeler kefaletsiz kalmıştı. Onca yıl geçmişti aradan.. Uzun bir zaman bakma sırası adamdaydı artık, belki sarılma sırası da… Kadının hissizleşmiş bakışlarının arkasına gizlenmiş sevinç ışıltısı öne çıkıyordu. Fakat bunu sadece ikisi fark edebilirdi. Acaba aralarındaki buzlar eriyebilecek miydi? Erimese bile kadın yeniden yaşayabilecek miydi?

*Cemal SÜREYA
**neşat: sevinç

Yazarı Takip Et - Huri
( 0 Takipçi )
X

Yazarı Takip Et - Huri

E-mail :*
[Toplam:6    Ortalama:5/5]
Gönderiyi Takip Et
( 1 Takipçi )
X

Gönderiyi Takip Et

E-mail : *

2
Kimler Neler Demiş?

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
huri_bhrYasemin Güloğlu Recent comment authors
  Abone ol  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
Yasemin Güloğlu
Üye

👌 Devamını yazmalısınız. Insanin sayfayi çevirip okuyası geliyor. Güzel bir hikaye betimlemelerde öyle. Bir ufak düzelti kelimeler kifayetsiz