Yurdum İnsanı -1

4
157

Kıymetli okuyucu, gündelik yaşadığım olayları gerek analiz ederek gerek yalnızca yaşadığım olayı anlatarak sizlerin yanında olacağım. Bazen hatta çoğu zaman davranışlarımızı farketmeden yaşıyoruz. Hem kendi farkındalığımı arttırmak hem sizlere farkındalık oluşturmak niyetindeyim. Ortaya lafımı bırakırım gerisi size kalmış. Ama iyisiyle kötüsüyle ben bu milleti seviyorum. Keyifli okumalar.

*Otobüste yanlışlıkla bir kadın ayağıma bastı. Öyle güzel özür diledi ki abla tekrar bas diyesim geldi. Nerdeyse ben özür dileyecektim. Tatlı dil diye buna denir.

*Yanımda oturan abla sağolsun kulaklığı ile dinlediği şarkılarla 90’lara götürdü beni. (90’ları nereden hatırlıyorum bilemedim) Şarkıları;
-Ay inanmıyorum ay inanmıyorum. Aşka çıldırdım dönendim durdum Yandım kavruldum. Ay inanmıyorum…
-Bir efsana bir efsane…

*Başı örtülü teyzenin yakası açılmış. İşaret ettim. Tamam dedi. Teşekkür etti. Bir şey yapmadı. Sustum.

*Abla telefonda birine kızıyor. Öyle derinden kızıyor ki karşıdaki ile empatiyi bırakalım sempati kurdum. Tırstım.

*Kadının biri biraz daha ilerler mısınız dedi? “Nereye ilerleyim? Tepeme mi çıkacaksın?” diye bağırırdım. Tabi çığırtkan biri olsaydım. Çok karşılaşıyoruz bu durumla. Ama kadın zor durumda ki talep ediyor. Eee bende ilerleyemiyorum. Tabii dedim. Ayağımı oynattım sadece. Yanımdakine de siz şuraya geçer mısınız dedim? Veee iş hallolludu. Çığırtkanlığın lüzumu yok canım.

*Bunları yazarken öksürük krizi tuttu. Ama öksüremiyorum. Çocukluğum geldi aklıma. Sınıfta öksürüğüm gelirdi. Milletin içinde öksürmeye utanırdım. Kıvranıp dururdum. O günlere inat içimden geldiğince öksürdükçe öksürdüm.

*Bizim mahalleleyi de tebrik etmeden duramayacağım.
İnsanlar birbirlerinden bakarak öğreniyor. Okullar açılınca otobüse binen kişi sayısı arttı. Durakta sıra uzun. İki tane farklı yöne giden otobüs geldi. İkisininde kapısı açıldı. Bundan bir ay önce sıranın arkasında olan kişi arkada duran arabaya hurra giderdi. Şimdi öyle değil. Millet sistemi kurmuş. Arkadaki öne doğru bağırıyor x otobüse binecek olan kişi öne gelebilir mi? Sıra ile geçelim.

Neyse yolum az kaldı ama ayakta kitap okuyacak yer bile bulamamıştım. Biraz okuyum. Evde yarım kitaplar var ama yine bugün bir yenisine başladım. Yarım bıraktığımız bir tıkla ilerlettiğimiz video izleme alışkanlığından mı geliyor bu huy bilemedim. Herşey tık tık elimizde. Değiştir değiştir.
Allah hayır versin.
#TaslarıYemekYasak #İsmetÖzel

[Toplam:4    Ortalama:4/5]
Gönderiyi Takip Et
( 5 Takipçi )
X

Gönderiyi Takip Et

E-mail : *

4
Kimler Neler Demiş?

avatar
3 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
Tuncay YıldırımSevanur CanerAyşe Betül ElitokAmine Recent comment authors
  Abone ol  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
Amine
Ziyaretçi
Amine

Lafın ortada hep kalsın 🙂 düşüncene sağlık. Ne ara başladım ne ara bitti bilemedim. Tebrik ederim.

Ayşe Betül Elitok
Ziyaretçi
Ayşe Betül Elitok

Çok samimi bir şey olmuş bu ablam ya

Tuncay Yıldırım
Üye

İnsanımıza dair çok hoş, keyifli ve gülümseten bir yazı.
Kaleminize sağlık.