Yıkık duvar

1
53

Tam tamına otuziki yıl geçmişti aradan karar verdi .Artık emekli olmanın tam zamanı diye.Çalıştığı yer dünya çapında bir şirketti.Herkesin imrendiği  bir şirketti .Şirkette çok önemli mevkilerde görev almış ve aldığj görevleri başarılı bir şekilde yerine getirmişti.Ama herşeyin bir sonu vardı Buraya kadar dedi gönlü.Emekli dilekçesini verdi personel müdürüne Oradanda mesai .arkadaşlarıyla vedalaştı.Arkadaşlarıda ona bir süpriz yapıp eğlenceli bir şekilde yolcu ettiler.Herkesin sevgisini kazanmış, güvenini sağlamıştı.Beyefendi birisiydi .Saygıda asla kusur işlememiş, görevine zamanında  gelip, işi bitmeden çıkmamıştı.Tam bir görev adamıydı.Disiplini asla bırakmamıştı.Arkadaşlarınada örnek olarak gösterilen birisiydi. Adı Bahadırdı.Evli ve bir kızı vardı.Kendine göre bir dairesi ve eski bir bakımlı arabası vardı.Ailece almışlardı emeklilik kararını.O gün eve geldi yılların yorgunluğu yüzünden okunuyordu.Kapı açılır açılmaz eşine ve kızına sarılmış onlarda onu bütün sevgisiyle sarılıp onu iyi karşılamışlardı.Emekli ikramiyesini ne yapacaklarını aralarında konuşup bir kısmı ile yazlık ev alıp bir kısmıylada kızının okul masraflarını karşılamaya karar verdiler.

 

Hergün işe gitmek yok, artık özgürdü.İstediğini yapabiliyordu.Yıllarca hep işini düşünmüştü.Artık evini düşünmek istiyordu.Hemen işe koyuldu evin eksiklerini bir kağıda yazıp tek tek hepsini tamir etmişti.Aradan üç ay geçmişti. Sonra bir gün çok düşünmüştü.Bu şekilde devam etmek artık canını sıkmaya başlamıştı.Ruhu hep çalışmaya alışmış birinin bu basit işlerle uğraşmasından bıkmıştı.Bir karar vermesi lazımdı.

 

 

O gece iyi bir uyku çekip ertesi sabah gazete bayiine gidip bir gazete almış , gelirkende evin ihtiyaçlarını temin edip eve geldi.İçeri  girip elindeki eşyaları mutfağa götürdü.Eşine seslenip- bunları yerlerine yerleştir. Gazetesini alıp içerideki masaya doğru geldi.Önce güncel haberleri okudu sonra spor sayfasına bi gözattı.Bulmacasını doldurmuştu.O sırada gözü iş ilanlarına takılmıştı.İlginç bir ilan onu içine çekiyordu.İlanda çok acele kendi arabasıyla özel şoföre ihtiyaç vardır.Üçret dolgundur.Muracaat edenler şu adrese gelmeleri rica olunur .Tam istediği gibi işti.Acaba gitseymiydi.Karar verdi gitmeye.Gazetenin ilan sayfasını koparıp yarın giderim diye kendi kendine karar vermişti.Haberi eşine söylemeye karar verdi.

 

 

Eşi Songül hanım bu haberi duyunca çok sevinmişti.İnşallah olur dedi içinden.Çünkü o da biliyordu erkek adam evde oturmazdı. Çalışmak ona iyi gelir diye düşündü.Ertesi sabah erkenden uyandı hemen aceleden kahvaltı yapıp büyük bir heyecanla yola çıktı.Son kez adresi tekrar okudu.Bildiği yerdi.Arabayla otuzdakika mesafedeydi.Gösteriken adrese gelmişti içi dahada heyecanlıydı Acaba işe kabul edilecekmiydi.Orada bir başka aday daha vardı.O da iş için gelmişti.İşe alacak kişi bir bayandı.Adı şermindi .İyi bir firmanın üst yönetiçiliğine atanmış. Şirkette ona hem şoför hemde araba kiralamasını istemişti.işe zamanında gelip gitmesi için.O bir aday genç biriydi.Arabasıda son modern bir arabaydı.

 

 

Şermin hanım evli ve bir kız çocuğu olan birisiydi.Eşi ise evde çocukla ilgileniyordu.Adı arifti.Çalışmak zorunda değildi.yeteri kadar serveti vardı.Aslında eşininde çalışmasını istemiyordu ama eşi çalışmayı yükselmeyi seven birisiydi.

 

 

Gelen adaylara baktı biri genç biri yaşlı terçihini gençten yana yaptı.Bahtiyar Bey biraz üzgün birazda moral bozukluğu ile adresini ve telefonunu bırakmış olarak eve geri dönmüştü.

 

 

Eşi onu üzgün bir vaziyette görünce – üzülme daha çok iş bulursun.Moralini bozma diye teselli etti.Beraber moral olsun diye dışarıda yemek yemeğe çıktılar.Aradan iki hafta sonra tekefonu çaldı.İsimsiz bir numara.Heyecanla cevap verdi.Karşısındaki Şermin hanımdı.Çok özür diliyerek ondan işe başlamasını istiyordu. Hemen kabul etti.Yarın erkenden orada olacağını söylerek telefonu kapattı.Çok sevinmişti.Sabaha kadar uyuyamadı.Çok erkenden eve doğru yola koyuldu.Biraz erken orada olmuştu.Bunuda Şermin hanım pencereden görmüştü.İşte dedi içinden tam güveceğim bir insan.

 

 

Sabah ilk vazifesini yerine getirmenin mutluluğu yüzüne okunmuştu.Şermin hanımda çok memnun olmuştu.Akşamda iş çıkışı alıp evine getirmişti.İlk vazife her iki tarafıda memnun etmişti.

 

Daha sonraları ikiside birbirlerine güvenmişler ve aralarında Baba kız sevgisi başlamıştı.Bu sevgi artarak devam ediyordu.Bir çınar gibiydi . Aile dostu olmuştu.

 

İşe gitmeden önce daha erken gelip evde sabah kahvaltısı bile yapmaya başlamıştı.Bu onları dahada memnun ediyordu.Bir şey dikkatini çekmişti.Kahvaltı yaptıktan sonra  eşi sofrayı topluyor bulaşık makinasına koyuyordu.Şermin o anda elindeki çay bardağını bulaşık makinasına koyacağına lavaboya koyduğunu gördü.Eşide ordan alıp bulaşık makinasına koydu Eşinin yüzünde bir nemnunniyetsizlik oluştu.Bunu fark etmişti.Bahtiyar Bey.Eşler arasında bir huzursuzluk olduğunu hissetmişti.Şermin ise yaptıklarının farkında bile değildi.Arif’i takip etmeliyim diye düşündü Bahtiyar Bey .

 

Şermin Hanımı iş yerine bıraktıktan sonra tekrar hızlı bir şekilde eve yakın bir yerde arabayı park etti.Evi gözlemeye başladı.Aradan bir saat sonra evin önüne bir araba geldi .İçinde bir bayan indi .Zile bastı Arif çıkınca sarıldılar birbirlerine hızlı bir şekilde arabaya binip uzaklaştılar.Bahtiyar Bey o an bir anlam veremedi ama olayın şoku üzerindeydi Hemen onları takip etti Bütün gün onların ne yaptıklarını gördü.Çok üzüldü bunu nasıl söyleyecekti bir türlü karar veremedi.

 

 

Bu işi kimseye çaktırmadan kendisi halledecekti.Ama nasıl olacak kendi kendine zaman bana yardımcı olacak diye düşündü.

 

O sırada kuvvetli bir yağmur yağmaya başladı Hemen hareket edip Şermin Hanımı almalıydı.O gün Şermin Hanımında işleri iyi gitmemiş.Şirketi bırakmak istemişti .Herşey üstüste gelneye başlamıştı.Şirketten Şermin Hanımı alıp eve getirmişti Eve geldiklerinde eşi Arif yoktu.Çocuk ise ağlamaktan uykuya geçmiş.Evde herşey altüstü.Aile dağılmak üzere bir ortam vardı.Şermin ağlayarak odasına gitti.Çok üzgündü Ne yapacağını bilemiyordu.Bahtiyar Bey bu yıkık duvarı onarmalıydı.İlk önce Şermini dinledi ona destek verdi.Sonra arabaya binip  o kadının evine gitti .Zile bastı .Arif çıkınca eve dönmesini eşinin çok üzgün olduğunu onun sana ihtiyacı olduğunu söyledi.Arif bir saha o eve dönmem.Beni hizmetçi gibi kullanıyor.Ona ihtitacım yok dediysede Bahtiyar Bey onu ikna etti.Beraber eve geri döndüler.Aileyi birleştirmeliydi.Yıkık duvar onarılmalıydı.

 

 

Eve gelince şöyle dedi Bahtiyar Bey bir arkadaşına uğradığını zamanın geçtiğini anlamadığını özür dilemesini söyledi.Arif’ te kabul etti.Aile tekrar bir aradaydı.

 

 

Evdeki sorunları herkes kendine göre anlatıyor .Herkes kendine göre haklı olduğunu savunuyordu .Bahtiyar Bey ise onlara daha mantıklı bir yol çizmişti.Arif’te aynı şirkette işe başlayacak ve çocuklarınada bakıcı tutacaklardı.İkiside kabul ettiler.Arif’te aynı şirkette işe başlamıştı.Şerminde bundan çok nemnun olmuş ve birbirlerine destek çıkıyorlardı.

 

 

Her sabah ikisinide alıp şirkete getiriyor.Akşamda evlerine dönüyorlardı.Aralarındaki muhabbet dahada kuvvetlenmişti.Yıkık duvar onarılmıştı.Mutlu aile tablosu oluşmuştu.

 

 

Bahtiyar Bey bunu başarmanın mutluluğunu içinde hissediyordu.Şirkette ikiside daha üst konumlara gelmiş.Birlikte birçok projeye imza atmışlardı.Bunu sağlayan Bahtiyar Beye çok minnet duyuyorlardı.

 

 

Bahtiyar Beyde artık  çalışmanın sonuna gelmiş.Artık onlardan ayrılmanın zamanı gelmişti Bunu nasıl söylecekti bir türlü karar veremiyordu.Sonunda düşündü bunu bir cafe ortamında hep birlikte bir arada söylecekti.Çok tanıdığı Havare Cafede bir araya geldiler .Arifte ,Şerminde bir şeylerin olacağını sezmişlerdi.Ama belli etmediler.Bahtiyar Bey artık onların bir şoföre ihtiyaçları olmadığını artık eşinin arabayı kullanıp işe gitmelerini ağlamaklı bir şekilde söyledi onlarda ağladılar.Ama yapılacak bir şey yoktu.Kabul ettiler.Bir söz istedi onlardan.Asla birbirlerinin elini bırakmayacaklardı.Birbirlerine her zaman destek vereceklerdi.Birbirlerini çok seveceklerdi.Söz verdiler.Yüklü bir para olarak hediye verdiler her iki tarafta memnun olmuşlardı.

Haydi artık herkes kendi yuvasına dedi.Bahtiyar Bey…..

[Toplam:1    Ortalama:5/5]
Gönderiyi Takip Et
( 1 Takipçi )
X

Gönderiyi Takip Et

E-mail : *

1
Kimler Neler Demiş?

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Sebatiilgar Recent comment authors
  Abone ol  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir