Yıkanan Zihinler!

1
120

Uzaktan gözlemlediğim bir kız ve hayran kaldığı bir “ablası” vardı. Bu abla parayı görünceye kadar sosyalist, devletten maaşını alana kadar komünist, sıra kendisine gelinceye kadar “eşit hak” savunucusu, seni gördükten sonra “ılımlı İslamcı”, makyaj yapıncaya kadar “bedenin şekillendirilmesine” karşı duruşlu, senin görüşünle ters düşmeyene kadar tüm fikirlere saygılı, beyin yıkamakta usta bir “abla”. Bu abla gözüne bir kızı kestirdi ve ideolojik aşılama yapmaya çalıştı. Evet, sosyal medya hesabında gördüğüm kadarıyla bu “abla” hedefine ulaşmış, gözüne kestirdiği tesettürlü KIZIMIZIN tesettürünü çıkarmış. Yapamadığımız ablalığı yapmış.
Nasıl yaptı?
Önce kızın görmediği değeri gösterdi kendisine. Sonra gönlünü feminizm kavgası ile celp edildi.

Göremediğimiz daha nice gencin ağzına önce “özgür düşünce balını” tattırılıp sonra zihin yıkımı yapılıyorlar. Nice gencimiz özünden kopartılıyor.
Nereden yakalarım diye düşündüm. Başlanıldığı yerden. Gel dedim, yakından da takip ettiğim Filistin’de kadınlar sebepsizce hapse atılıyor. Çocuklarından ayrı yaşamak zorunda kalıyorlar. Onlar üzerine bir çalışma yap. Önce tamam dedi. Sonra cevap vermedi. Kızla öncesinden tanışmışlığım ve sohbetim vardı. Şimdi düşünüyorum da bu kızın derdi kadın hakları değildi. Ailesinden görmüş olduğu baskı ve ayrımcılık itmişti bu alanlara. Yaşamış olduğu sıkıntılar, değer görememe, kendisini gerçekleştirememek, değerli olduğunu hissedememediği için bu alana sürüklenmişti. Bir kimlik arayışı içindeydi. Fıtratında Ömer ruhu vardı.Cabbardı. Ama iyi kanalize edemedi, edemediler, edemedik.
Kimliğini bulmaya çalışırken fıtratından uzaklaştı. Kadının meta olarak kullanılmasına, baskıcı rejimin kadını şekillendirmesine karşıydı ancak makyaj yaparak boy boy fotoğraflarını paylaşmaya başladı. Makyajla ne alakası var diye sorabilirsiniz. Bu nazarımda kendini şekillendirmektir. Kirpiklerimi uzatmak ve boyamak bedenime şekil vermektir; ruj sürmek bedenimi şekillendirmektir. Bunu toplumda görünen bir otorite isteseydi feminist tayfa harekete geçer kadın hakları diye bangır bangır bağırırdı. Kadın bedenini boyama! Eşya değiliz biz! Vesaire vesaire.
İtirazınız varsa ve kendi rızamla yapıyorum makyajımı diyorsanız da toplum nezdinde kabul görmek için yapıyorsun bunu. Varlığını, değerli olduğunu hissetmeye ihtiyacından yapıyorsun bunu. Beğenilme güdüsü. İktisatta görünmez el derlerya. İşte toplumda da sana değerli olduğunu hissettirecek görünmez bir otorite var. Okul arkadaşların arasında güzel görünme, iş arkadaşların arasında güzel görünme vs. Hep bir grup tarafından kabul edilme ihtiyacı. Kötü birşey mi bu ? Hayır, hiç de değil. Aksine bir grup içinde kabul edilmek insanı mutlu ediyor. Ancak bulunduğunuz grup sizi özünüzden ve kendinizden ayırmadığı müddetçe.
Şuan bu genç kardeşim ne halde bilmiyorum. Hani yatıp kalkıp dua edin derlerya. Ben de size ve kendime çalışıp çalışıp dua edelim diyorum. Çünkü yatmaya vaktimiz yok. Çünkü çalışarak dolduramadığımız boşlukdan bir bir düşüyor gençler.

Not: Bu ablaya daha önce beyin yıkıyorsun demişler ve buna üzüldüğünü söylemişti. Aklıma türlü türlü başlık geldi ancak bu kişiye itafen bu başlıkta karar kıldım.
Selam ve dua ile.

[Toplam:4    Ortalama:4.3/5]
Gönderiyi Takip Et
( 1 Takipçi )
X

Gönderiyi Takip Et

E-mail : *

1
Kimler Neler Demiş?

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Tuncay Yıldırım Recent comment authors
  Abone ol  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
Tuncay Yıldırım
Üye

Zihin abdestini tümden alanların zihnini asla yıkayamazsınız.

Kaleminize sağlık.

İlginç bir yazı olmuş.