YERLİ Mİ? YABANCI MI?

4
128

🙂 🙂 🙂 Kusura bakmayın.Başlığı okurken içimden gülmek geldi.Arada gazete veya tv programların da gözüme takılan komik bir durumu sizlerle paylaşmak istedim. İşte haftanın yazısı. Direkt giriyorum konuya.

Ah Ah muhabirler…Ünlüler  alemi için güzelim arkadaşlar  röportaj  hazırlıklarına başlıyorlar.Sorular hazırlanıyor.Çekim için kameramanı,fotoğrafçısı hazır.Buraya kadar herşey normal.Başlanıyor sorular sorulmaya:

-Bu projeyi seçmeniz deki  sebep nedir?

-Bu rolünüz ile benzer özellikleriniz var mı?

-Bu şarkıyı yazarken neler hissettiniz?

Gibi gibi sorular.Burası da normal. Sıra ”dinlemekten keyif aldığınız sanatçı kimdir?” veya ”en sevdiğiniz oyuncu kimdir?” sorusuna gelindiğinde cevap:

”Yerli mi? Yabancı mı? Aslında herkes iyi.Kimseyi de saymak istemiyorum.Herkes kendi dalında iyi.” deyip başlıyorlar yabancı isimleri saymaya ”Bob Marley,Tina Turner, Cristina Aguilera…” Hoppalaaa… Tamam ben de dinliyorum bu isimleri. Sorun şurada ”bizimkiler alınır şimdi.” Alınan alınsın. Saysana ‘‘Barış Manço,Sezen Aksu, Ajda Pekkan,Neşet Ertaş,Sertap Erener…” Daha niceleri.

Ya da başlıyorlar Hollywood oyuncularını saymaya. ”Yeşilçam oyuncuları hariç” deyip ”Brad Pitt, Johnny Depp, Leonardo Dicaprio” demeye. Hadi ya. Bizim oyuncularımıza ne oldu? Tabii onları da söylersek ‘alınırlar.’ Alınsınlar. Söyleyin ”Oktay Kaynarca, Deniz Çakır,Cansu Dere,Engin Akyürek…” ve daha fazlası. Aslında traji-komik işler.

Yakında ”en sevdiğiniz reçel nedir?” diye sorulduğunda ‘yerli mi,yabancı mı?’ diyecekler diye ödüm kopuyor.

Çocukken oynadığımız sessiz sinema da ki ‘yerli mi, yabancı mı?’ sorusu bugün ünlüler aleminin sessiz sineması olmuş. İnşallah ‘yerli’ yi seçerler.

Sevgiyle…

Günün şarkısı:

Neşet Ertaş’tan : ”Ah yalan dünya da,yalan dünya da 

                          Yalandan yüzüme gülen dünyada” 

[Toplam:4    Ortalama:5/5]
Gönderiyi Takip Et
( 3 Takipçi )
X

Gönderiyi Takip Et

E-mail : *

4
Kimler Neler Demiş?

avatar
2 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
Şeyma ŞahinEMİNE BADIRhappyAyse Polat Recent comment authors
  Abone ol  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
EMİNE BADIR
Üye

En sevdiğim reçel tercihim yerli olanlar 😀
hoş ve anlamlı bir yazı olmuş, eliniz sağlık.

Ayşe ÖĞÜNÇ
Üye

Güzel bı bakış açısıyla yazılmış, eğlenceli bı yazı olmuş😊