YAZICI OKULU

0
88

Babam orta iki terk büyük mütefekkir, yazar, profesör, akademisyen, boş zamanlarında da işçilik yapan bir adam..

Sanırım bu özelliklerini miras bırakmak istedi bana. Bırakacak başka bir varlığı yoktu çünkü. Babam hala yaşıyor, meydan larouse gibi eskise de ayakta.

Babam 3 vardiyalı bir tekstil fabrikasında günde 10 saat vardiya ustası olarak çalışıyordu. İş çıkışlarında Halk kütüphanesine gider, oradan kitap alıp okur ve yazardı. İki üç kitap bir de romanı vardı yazdığı. Bana da yazdırırdı yazılarını bilgisayarda Soyadının hakkını veriyodu yani. Oturup dinleseniz 85 tane yeşilçam filmi, yüzlerce kitap ve dergi mecmuası çıkar abartısız.

12 yaşındayken köyden çıkmıştı, profesör olmak istemiş eskiden beri. O sebeptendir televizyonda gördüğü sözde profesörlere okumuş cahiller lakabını takması.

Kendine ekmek yapamadığı hamurunu benimle yoğurmak istemiş belli ki. Ortaokulda okuyordum. Ama benden daha çok okuyordu babam. Erkek Çocuğu rol model babasını alırmış ya kütüphaneden getirdiği kitapları okurdum ara sıra.

Hatta daha da ileri gidip okulda okuma saatlerinde babamın getirdiği o ağır kitapları okurdum içinde ‘ kobi,furya gibi kelimeler geçen kitapları. Belki de derslerde kobay kelimesini kullanan tek tük ortaokul öğrencilerinden biri olmuştum onun sayesinde.

Sıradışı yazıları ve fikirleri vardı Baba Yazıcı’nın.
Gazete patronlarıyla, cumhuriyet savcılarıyla oturur kalkardı işçi olmasına rağmen. Daha uzar gider hikayeler ama Süleyman hocam 3 dakika verdi bize

Böyle bir yazarlık ve fikriyat atölyesinde yetişmeye başladım Yazarlık okuluna gelmeden önce. Alaylı olarak başladığım eğitime Süleyman Özışık ve Veyis ateş Hocalarımın dersleriyle mektepli oldum. Allahın içime gömdüğü defineleri süleyman hocanın bu okulda elime tutuşturduğu kalemle ortalığa saçıp savurdum.

Bana yazarlık ve kitle önünde konuşma konularında kısa sürede çok şey katan Süleyman Özışık ve Veyis Ateş beylere, ayrıca böyle faydalı bir akademide emeği geçen Yıldırım belediye başkanı Sayın İsmail Hakkı Edebali Bey’e ve tüm belediye çalışanlarına şükranlarımı sunuyorum.

[Toplam:3    Ortalama:3.7/5]
Gönderiyi Takip Et
( 0 Takipçi )
X

Gönderiyi Takip Et

E-mail : *

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Abone ol  
Bildir