YALNIZ DEĞİLSİN KUDÜS

0
85

 

Bir sabah vakti Selahaddin Eyyubi’nin Kudüse girdiği o muazzam zehra kapısından içeriye giriyoruz.

O güzel kadim Şehir kudüse girdiğimizde, binlerce yıllık o güzel binlerce yıllık tarihi eserlere elimi sürerek o güzel duyguyu hissediyorum.

Kudüs’te acı var, hüzün var, heyecan var bundan başka Müslümanların Türklere karşı Recep Tayyip Erdoğan sevgisi var .Ne yazık ki Eski şehrin sokakları boş ve hüzünlü. Bir sessizlik ve ıssızlık var ve o eski mutluluk yok eski günlerine özleten bir duygu hisseden Müslüman alemi ümidini hiç kesmiyor.

Mescid-i Aksaya giden yollarda bir yalnızlık var bir ümitsizlik var.

Düşünceli bakışlar, düşünceli sokak çizgileri ve o düşünceli karanlık adımlar. O karanlık sokaklarda endişe içinde giden o yalnızlık o ıssız sokaklar..

İsrail ordusu son dönemlerde uyguladığı güvenlik politikası ve O gezdiğim kudüs sokaklarında esnaf ziyaretleri azalmış ve eski mutlululuk kaybolmuş. O güvenlik politikası Müslüman aleminin huzurunu kaçırmış ve uygulanan güvenlik politikası ziyaretlerin azalmasına neden olmuş.

Ben Kudüse geldiğim ilk gün ile döneceğim son gün çok farklıydı.

Kudüs sokaklarında o güzel duyguyu hissediyor ve görüyorsunuz bunu..

Mavi boncuk, sarı çinilerin, altından kubbenin süslendiği o güzel, muazzam eserin Kubbetü’s- Sahra’nın karşısına oturdum ve o güzel  manzaranın duygusunu hissettim.

Ve dedim ki Yalnız değilsin Kudüs..

Avlusu bomboş olabilir.Avlunun ve sokakların bir kenarına oturduğunda o burkan yalnızlığı görebilir hissedebilirsin diyen kişiler Kudüs yalnız değildir. Kudüse  sarılmak kucaklamaya davet ediyor ve Müslüman Aleminin ilk kıblemizi  boş bırakmaması gerekir.

Sabah kalkıyorum sabah namazına mescid-i Aksa’ya doğru giderken o ıssız sokaklarda O İsrail Askeri karşıma çıkıyor.Görmek istemiyorum ve yolumu değiştiriyorum ve başka sokaklarda gine O İsrail Askerleri Ne yazık ki O Vicdansızlar mescidi aksanın tam önünde bekliyor ve onları gördükçe onlara kinim öfkemi hissediyorum..

KUDÜS’Ü YALNIZ BIRAKMAYIN

Gelin buraları boş bırakmayın  O ıssız sokakları hüzünlü sokakları eski günlerine geri getirelim ve Müslümanlığın ilk kıblesini şahlandıralım.

Ben buraya ilk defa geldim ve giderken hüzünlendim. Farkına vardığım tek önemli nokta Türkiye’den beklentileri çok yüksek ve bir umut içerisindeler.

Bu şehirde hüzün ve yalnızlık günden güne artıyor.

Gelin Kudüs’ü yalnız bırakmayın..

[Toplam:6    Ortalama:4.8/5]
Gönderiyi Takip Et
( 0 Takipçi )
X

Gönderiyi Takip Et

E-mail : *