Üç Maymunun Hikayesi

0
48

“Bir varmis, bir yokmus.
Evvel zaman içinde, kalbur saman içinde, develer tellal iken, pireler berber iken, ben annemin beşiğini tıngır mıngır sallar iken…” diye uzayıp gidermiş bu masal tekerlemesi.

Mutlaka sosyal medya da veya dergi, gazete gibi yayınlarda görmüşüzdür hani birisi elleri ile gözünü, birisi kulaklarını diğeri de ağzını kapatmış olan üç maymun resimlerini.

Hiç bir şeye karışmak istemeyen manasına gelen bu üç maymun, üç maymunu oynuyor gibi pelesenk olmuştur herkesin dilinde.

Gelelim üç maymun hikayesine.

Çok ama çok eski yıllarda, uzakmı uzak, yüksekmi yüksek bir dağda yaşayan bir maymun kral varmış.

Bu dağın karşısında ki diğer dağda da şeytan yaşarmış. Maymun kralın üçtane de yol arkadaşı varmış. Öbür dağda bulunan şeytanı görenler, sesini işitenler birden bire taş kesilir, sonsuza kadar lanetlenirmiş. Üstelik maymun krallığında, bir sürü felaketler yaşayarak yıkılacak diyede söylentiler ortalık yerde söylenir olmuş.

Bu maymunlar, bir gün ormanda gezinirken şeytanla yüz yüze gelmişler. Biri görmemek için gözlerini, diğeri işitmemek için kulaklarını tıkamış. Üçüncü ise, şeytanı hem görmüş, hem de sesini duymuş. O da bu sırdan bahsetmemek için ağzını kapamış.

Taşa döneceklerini düşünen maymunlar, bir ağacın altında beklemeye başlamışlar. Gel zaman git zaman epey bir vakit geçsede maymunlar kralını ve halkını tehlikeye atmamak için, ellerini oradan hiç çekmemeye karar vermişler. O gün bu bu gündür gözlerini, kulaklarını ve ağızlarını kapatmışlar. Maymunlar insanoğlunun çıkarı için gördüklerini ve duyduklarını bir sır olarak saklamışlar.

Ne diyelim masal bu ya, onlar ermişmi muradına, biz çıkabilirmiyiz kerevetine ben bilmem..?

Kendisine yapılan iyilikleri unutup sanki hiç bir şey olmamış gibi üç maymunu oynayan. Makam, mevki, koltuğa doymayan gözlerini dünya hırsı bürümüş, kibirlerinden burnunun ucunu dahi görmeyen mahşerin üç azgın atlısı, üç maymunu oynayan Gül, Davutoğlu ve Babacan. Babacan parti kuruyormuş, kendini siyasi partilerin üstünde gören bay kibir abidesi Gül’ün desteğiyle.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Ali Babacan, Ahmet Davutoğlu ve Abdullah Gül’e karşı kırgın olup olmadığına dair bir soru sorarlar.

“Bu soru sorulur mu Allah aşkına… Bunlara kırgınlık olmayacak da kime olacak..?” diye cevap veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, AKP’den istifa eden Ali Babacan’la yaptığı görüşmeye ilişkin olarak da, “Ben Ali Bey’in kendisine de söyledim; “Yolunuz yolunuzdur eyvallah ama şunu unutmayın ki bu ümmeti parçalamaya hakkınız yok. Siz bunu yapıyorsunuz. Bunun parçalanmasıyla da bir yere gidemeyeceksiniz.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamasında ayrıca isim vermeden 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’le ilgili olarak da, “Yola çıkarken her şey iyi, güzel ama Cumhurbaşkanlığı makamından ayrıldıktan sonra mensubu olduğu partisine üye dahi olmamıştır” der.

Öbür tarafta henüz ‘yeni’ partiye katılıp katılmayacağı belirsiz olan Davutoğlu’nun geçmişte söylediği “Gül, siyaset peygamberi gibi davranmaktan vazgeçmeli.” dediği Abdullah Gül’le beraber dirsek temasında.

Daha dün: “Ne gelişme olursa olsun ben verdiğim sözde sadığım Cumhurbaşkanımızla (vefa) ilişkisini sürdüreceğim” diyen Davutoğlu bugün:

“Başbakan gibi görün ama başbakan olma.” Demiş..!

Kendi başına avrupa ile Mülteci anlaşması yaptın, Suriye’lilere avrupa kapılarını kapattın, avrupa sözünü tutmadı para yardımıda yapmadı. Yükünü de Erdoğan’ın sırtına yükledin.

Gül, Babacan, Davutoğlu: Böyle döneklik, böyle fırıldaklılık görülmedi.
“Yediği tasa pislemek” deyimi nede güzel cuk diye oturdu bu üç maymunu oynayanların üstüne.

Birine kardeşim dedi, Cumhurbaşkanı yaptı. Birini Başbakan, diğerini Başbakan yardımcısı, Avrupa Birliği bakanı ve baş müzakereci yaptı. Peki onlar ne yaptı.

Geçmişte Erdoğan’nın sayesinde makam mevki koltuk sahibi olanlar bugün üç maymunu oynuyorlar. Birisi elleri ile gözünü kapatmış, birisi kulaklarını kapatmış, diğeri de ağzını kapatmış, geçmişi görmezden, duymazdan gelip susuyorlar. Birde üstüne ağır laflar söylüyorlar.

Söylesenize başınızda ki maymun kim..? Hangi maymuna hizmet ediyorsunuz. Pensilvanya’da ki şebek maymununa mı yoksa gül’izabetin çok sevdiği kraliçenin, kraliyet mensuplarınamı.

Değil Cumhurbaşkanı’na onlara inanıp oy verenlere ihanet ederek ayrılan bu üç maymun yeterli oyu alıp iktidar olamıyacaklarınıda biliyorlar. Amacları iktidar olmak değil, zatende olamazlar. Ak Parti’nin oyunu birkaç puan düşürmek. Şeytan çarpmış bunları. Amaçları ülkeyi şeytan’nın başına teslim etmek olsa gerek. Aman dikkat edin şeytanı görürseniz lanetlenirsiniz. Ne diyelim size, şeytanın işi insanı kandırıp cehenneme artırmaktır. Ne diyelim size şeytanınız bol olsunmu. Siz değilmiydiniz İstanbul Büyükşehir Belediye seçimlerinde şeytanın değirmenine su taşıyanlar. Siz değilmiydiniz başkanlık referandumda hayır’a çalışanlar. Siz değilmiydiniz belediye seçimlerinde ak parti karşısında olanlar. Bunların taktıkları maskeler bile sahte. Bunların bir değil, birkaç yüzü var. Bunlar şeytanın değirmenine su taşıyorlar

“Üç kişi yolculuğa çıktıkları taktirde, başlarına aralarından birisini emir tayin etsinler.” Peygamber (s.a.v) hadisin anlamı emirlik, reislik, başkanlık, liderlik, komutanlık tek bir kişi anlamındadır. Başkan, komutan, emir tek bir kişi olcaktır. Yolculuğa çıkarken bile tek bir emir, komutan, başkan belirleyen bu din, koskoca Türkiye Cumhuriyeti devletinin başında başkan bir tek kişi olacaktır. Boşunamı geldi başkanlık sistemi.

Değil Türkiye, Dünyadaki bütün Müslümanların umudu olan, hilafetin başıda “emirelmü’minin” mü’münlerin emiri olarak görmek istediği bir çok müslüman ülkelerin teveccühünü, sevgisini kazanmış, bu davaya baş koymuş Reisi Cumhur, Cumhur Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’dandır.

Masalın sonunda derler ya “Gökten üç elma düştü; biri bana, biri dinleyenlere, diğeri de bütün iyi insanlara olsun”

Üç maymunu oynayanlar, size sesleniyorum. Bu ümmetin umudu olan Türkiye’yin parçalanmasına sebep olursanız size gökten üç elma değil, ebabil kuşlarının fil ordusuna yağdırdığı ateşten toplar biri gül’e, biri Davutoğlu’na, biride Babacan’nın başına düşsün. Başınızdan girip ayaklarınızdan çıksın.

Değil Gül, Davutoğlu Babacan parti kursa ne yazar. Mezardan dedem kalksa parti kursa size oy moy yok, makam mevki sahibi olunca bozuldunuz vereceğimiz oylar sizi bozar.

Üç maymun, bizde yollar sizin gibi fırsat kollayıp sinsilik yapan kibirli adamlara değil, bizde tüm yollar ülkesine hizmetkar olan, hizmette ülkesini şaha kaldıran, ülkesine duble yollar yapan, adam gibi adam, adam gibi sözünde duran Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a çıkar, gerisi La Fontaine’den
masallar.. !

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Gönderiyi Takip Et
( 0 Takipçi )
X

Gönderiyi Takip Et

E-mail : *

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Abone ol  
Bildir