Türkiye Cumhuriyeti’nin en büyük imtihanı: CHP.

0
26

Barış Pınarı harekatının başlamasından sadece 8 gün sonra ABD ağır bir heyetle Ankara’ya gelerek harekatın durması için 13 maddelik bir anlaşma imzaladı.

Bu anlaşmaya göre teröristler, ellerindeki ağır silahları bırakarak, 120 saat içinde daha önce bizim belirlediğimiz 32 kilometrenin ötesine çekilecek. Oluşturulan bölge tamamen Türk Silahlı Güçleri’nin kontrolünde olacak.

Güvenlik bölgesi olarak belirlenen alan, yaklaşık 450 km uzunluğunda ve 32 km derinliğinde. Bu alanın Rusya/Esad kontrolündeki yerler için Rusya ile görüşülüp sınırımızı Fırat’ın doğusundan Irak’ a kadar güvenli hale getirmek için elimize büyük bir koz geçti.

Herkesin kabul ettiği gibi sahada gösterdiğimiz gücü, masada gösterdiğimiz zeka ile birleştirerek ABD’den istediğimiz her şeyi aldık. Bölgede Mehmetçiğimiz, masada Başkanımız Erdoğan ve ekibi inkar edilemeyecek kadar büyük bir başarıya imza attılar.

Herkesin diyorum ama müsaadenizle buna bir istisna getirmek lazım; CHP.

Çünkü CHP, Barış Pınarı başladığında “ne işimiz var Suriye’de YPG bize saldırmaz” derken, harekata anlaşmayla ara verildiğinde “niye duruyoruz, YPG ile neden masaya oturdunuz” demeye başladı.

Sorulduğunda harekatın başarılı olduğuna, Türkiye’nin istediği her şeyi almış olduğunu dudak büzerek kabul ediyorlar. Ama iş harekatı yapanlara o başarıları elde edenlere gelince ne yapacaklarını kime nasıl saldıracaklarını şaşırıyorlar.

Onlara göre başarı sadece Türk Silahlı Kuvvetleri’ne ait. Ama TSK’ya harekat emrini veren sonra masada ABD’ye kan terleri döktüren Erdoğan ve ekibinin sözü edilmemeli.

Hatırlayın, bir önceki sınır ötesi harekatın devam ettiği zamanlarda da bir karikatür çizilmişti. Resimde, F16’larımızın düşmana attığı her bomba seçim pusulası olarak sandıkta AK partiye dönüyordu.

Hükümet büyük şeylere imza atacak, büyük başarılar elde edecek ama bunların kendisi için hiç bir geri dönüşümü olmayacak.

Düşünsenize; bir parti seçimi kazanacak ve 5 yıl ülkeyi yönetecek. Ama bu 5 yılda yaptığı iyi ve kötü şeyler bir dahaki seçim dönemine hiç etki yapmayacak. Var mı böyle bir Dünya?

CHP seçmeni nasıl olsa ideolojik olarak koşulsuz, şartsız oyunu veriyor. Hatta, biriniz CHP’ye biriniz HDP’ye verin diyor, yine veriyorlar. Yeri geldiğinde 15 milletvekiline “gidin Meral hanımın partisine ki seçimlere girebilsin” deniyor onu da yapıyorlar.

Yani ortada bir değerlendirme, bir not karnesi yok. İyi de yapsa, kötü de yapsa, hatta hiç bir şey yapmasa da %25 oranında seçmenin değişmez tercihi.

Televizyon kanallarında karşı görüşten insanların tartışmalarına siz de şahit olmuşsunuzdur. Bu programlarda CHP’ye yakın siyasi ve gazetecilerin o kadar absürt sözleri var ki insan gerçekten kulaklarına inanamıyor.

Mesela, YPG’yi mazlum ve mağdur göstermeye çalışırken TSK’nın saflarında çarpışan, şehit veren, yaralıları olan Milli Suriye ordusuna “hain” diyebiliyor.

Mesela, Osman Baydemir’in Londra’da PKK’lılara “katil Erdoğan, diktatör Erdoğan” diye slogan attırmasına sessiz kalıp, Trump’un o skandal mektubuna cevap verilmediğine ‘üzülebiliyorlar’.

Bir başkası, Milli Suriye Ordusunun, güvenli bölge kurulduğunda, orduculuk oyununu bu bölgede mi yoksa bölgenin dışında mı oynayacağını merak edebiliyor.

Fakat beni en fazla üzen, bu kadarına da pes dedirten cümleler eski bir CHP’li milletvekilinden geldi. “Arap Birliği bize destek olmadı” dedi haklı olarak. Ancak devamında “kimse ümmetçiliği ve Arapçılığı karıştırmasın. Bu Araplar Osmanlı’ya da büyük ihanet etti” dedi.

Arapların bir kısmı Osmanlı’ya ihanet etmiş olabilir. Bunun cezasını da 100 yıldır sürünerek çekiyorlar. Yeni sahiplerinin belirlediği sınırlar içinde ne kan duruyor be de gözyaşı.

Ama Arapların, hatta tüm milletlerin ihanetlerini toplayın, üst üste koyun, Türklerin Osmanlı’ya yaptığı ihanetin tırnağı kadar gelmez.

Saltanatın lağvedilmesi, Hilafet’in kaldırılması, Osmanlı hanedanının yediden yetmişe, kadın ihtiyar ve çocuk demeden, vagonlara bindirilip yurtdışında sefil bir hayat geçirip sefalet içinde can vermelerine Türkler sebep oldu.

Ben Türkler diyorum ama siz CHP anlayabilirsiniz. Kuruluş tarihinin 9 Eylül 1923 olması hiç bir şey değiştirmez.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Gönderiyi Takip Et
( 0 Takipçi )
X

Gönderiyi Takip Et

E-mail : *

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Abone ol  
Bildir