Tesettüre İhanet

23
298

Anıtkabir’de Atatürk’e hadsizce hakaret eden kız hakkında, yazılanlara çizilenlere denk gelmişsinizdir. Herkez bu haber hakkında birşeyler söyledi.

Dinini tam hazmedememiş olacak ki çarşafını da giymiş, makyajını da yapmış. Yaşıtlarına özenmekten de kendini alıkoyamayan çelişkide kalan kız için…
Kimileri kripto dedi… Kimileri algı dedi… Kimileri OHAL’e bağladı… vs. vs.

Olayı şöyle kısaca özetleyecek olursak. Muhafazakar bir giyim tarzı olan çarşafıyla Anıtkabir’e giden genç bir kız, milletin ortak değeri olan Atatürk’e hakaret edip, Türkiye Cumhuriyeti Başkanı Erdoğan’ı över gibi yaparak, çektiği videonun sosyal medyada paylaşılmasıyla insanları galeyana getirmişti.

Müsadenizle, bende bu konu üzerinde yapmış olduğum analizimi, düşüncelerimi sizinle paylaşmak isterim.

Ortada bir suç var ve hakaret edilerekte o suç işleniyor. Sağcısı solcusu yok bu işin. Cehaletinin bedelini ödeyecek cezasını çekecek…

Sosyal medyada yayınlanan görüntülerin ardından, eleştirilerin artması üzerine soruşturma açılıp gözaltına alındıktan sonra tutuklanarak hüküm yiyen şahsiyet…

Tebrikler…
Provokatör olmayı başardınız.

Artık o yüzünüzdeki makyajınızı silinizde, yüzyüze konuşalım…

Şimdi hesap verme vakti…

Bazı teyzelerin, Azrail tanımasın diye gökkuşağını andıran makyajlı halleriyle karşılaşmışlığım olmuştur.

Peki ya Sen…
Yüzünü, Make up forever eyeshadow primer ile astarlayıp, urban decay naked eyes paletiyle renklendirmiş olmanın bir izahı var mı?

Sen ve senin gibilerinin sayesinde, tesettürün moda olduğu günleri yaşar olduk.

Gökkuşağı sönük kalıyor, yüzlerinizdeki renk cümbüşünün karşısında.

Başınızın üstüne ayet, anne olduğunuzda da ayaklarınızın altına Cennet’i koyan Allah (cc), bakın ne buyuruyor.

“FE EYNE TEZHEBUN” duydunuz mu bu ayeti…
“BU GİDİŞ NEREYE” diye buyuruyor Yüce Yaratan.

İslamiyetin bir tavrı, bir ölçüsü, bir edebi yok mudur?

İslami terbiye nedir? Bilmez misiniz?

Tesettürü ne hale getirdiniz.

Sen ve senin gibilerinin yaptığı gibi, Tesettür sadece bedeni örtmekle mi oluyor sanıyorsunuz?

Başta ruhunuz tesettüre girmemiş ki sizin.

Zaten baktığımızda da, hiçte öyle tesettüre girmiş gibi de değilsiniz. Farza değil, tarza göre sizlerin giyim şekli.

Daha net bir şekilde ifade edeyim isterseniz. Açıklığın farklı bir formatı olmuş giyim tarzınız.

Bakanı bir daha baktıran, albenisi yüksek olan, ibadet heyacanı taşımayan, içi boş bir tesettürlü kitleler oluşturdunuz toplumun içerisinde.

Sizin gibileri yüzünden, toplum içinde yer alan tesettürlülere, çarşaflılara karşı, toplum genelinde bir koşullanma oluştu.

Sizin gibileri yüzünden, tesettürlüler sizlerle aynı kefeye konuldu.

Sayenizde, toplumun gözünde oluşturduğunuz koşullanma ile sonuç diğer tesettürlülere de sirayet etmiş durumda.

Söyleyin bakalım ne farkınız var, işid örgütü olarak ortaya çıkan kansız militanlardan.

Ben söyleyeyim, “Hiç bir farkınız yok”

Yaptıkları ile İslamı temsil ettiklerini söyleyen kansızlar, müslümanların kullanmış oldukları sözleri kullanarak, müslüman gibi görünerek insanları katledip, kendilerini patlatarak İslam’a ve insanlara zarar verdiler.

Allah’û Ekber diyerek kafa kesip, İslam adına yaptıklarını söylediler.

Onların ağzından İslam’ı duyanlar ise, İslam’a karşı tepkili olmaya başladılar. Birini sakallı gördüler mi militanmış gibi görür oldular.

Oysa ki sakal, Peygamber Efendimiz’in (s.a.v) bırakmış olduğu fıtri bir güzelliktir. Erkeğe yakışan, erkeğin kıyafeti gibi olan, erkeğin aksesuarı olan sakal, ne yazık ki günümüzde toplum nezdinde kötü lanse edilmiş oldu.

Öyle ki, yıllarca leopar desenli taytlar giyerek, ülkeyi hayvanat bahçesine çeviren yeminli İslam karşıtlarına gün doğdu.

Sakallı erkekler için, ülkeyi işid kampına çevirdiler yakıştırmasında bulunur oldular.

Tıpkı sen ve senin gibilerinin sarfettiği söylemlerle, yapmış olduğunuz davranışlarla, toplum nezdinde tüm tesettürlülere aynı gözle bakılır oldu.

Sokakta insanlar, çarşaflı gördüğünde “ay yine onlar gibi” denilmesine, olumsuz düşüncelerin oluşmasına sebebiyet verdiniz.

İşid İslam’a hangi anlamda zarar vermişse, sizlerde yaptıklarınızla, söylemlerinizle onlardan aşağı kalır bir yanınızı bırakmadınız.

O tesettür başınızda kalsın diye, binlerce insan sürgün yedi, cezalandırıldı. Süs olsun diye kullanmaya da hakkınız yok.

• Sen ve Senin gibiler bilsin ki,dinimizi kendi tarzlarına oyuncak yapanlara hakkımızı helal etmiyoruz.

• Sen ve Senin gibiler bilsin ki, dinimize saldıranlara, mukaddesatımıza saldıranlara, bunlara fırsat veren sizin gibilere hakkımızı helal etmiyoruz.

Bu yüzden Sen ve senin gibileri tesettürden tövbe etmeli.

Dinazorların nesli tükeneceğine, keşke İslam’a zarar veren sizin gibi edepsizlerin, İslam adına mücadele ettiklerini söyleyen militan kılıklı kansızların nesli tükenseydi…

[Toplam:9    Ortalama:4.7/5]
Gönderiyi Takip Et
( 12 Takipçi )
X

Gönderiyi Takip Et

E-mail : *

23
Kimler Neler Demiş?

avatar
9 Comment threads
14 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
11 Comment authors
KbrnurrTugba CamMuhammed BaturÖzlem GünayŞeyma Şahin Recent comment authors
  Abone ol  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
Hüseyin İmamoğlu
Ziyaretçi
Hüseyin İmamoğlu

Yüreğinize sağlık, İsa bey kardeşim. İncinen hissiyatımız, kabaran öfkemiz güçlü kaleminiz de dile gelmiş…Onca emek, onca gözyaşı, çileli günler feda edilen ikbal ve istikballer, bugünler için ; bu pespayelikler, bu yüzeysellikler için mi idi ?! …Ahlak, fazilet, edep ve haya abidesi genç kızlarımız,kardeşlerimiz çektikleri onca ıstıraba rağmen, vakarlı duruşlarını hiç bir zaman terk etmediler…Toplumda fitneye, kaos ve karmaşaya sebep olacak hiç bir projeye alet olmadılar.. Bu gün inançlar konusunda ülke ve millet olarak bir rahatlama yaşıyorsak, bunda en büyük pay sahibi bu isimsiz kahramanlardır…Onların şanlı ve sabırlı direniş mücadelelerine gölge düşürmeye hiç kimsenin hakkı yoktur… Küfür ve hakaret insanları kutuplaştırmaktan… Daha fazla oku »

Fatih can kul
Üye

Allah razı olsun kardeşim. Gönlümüzde olan öfkeye tercuman olmuş yazıya dökmüşsün. Insan insandan tiksinir mi yahu? Inan artık tiksindirdiler. Yüreğine kalemine sağlık…

kbrnurrr
Üye

Çok güzel bir tespit mühim bir konuya inmişsiniz 😊😊

Seda
Ziyaretçi
Seda

Tebrik ederim, çok yerinde bir yazı olmuş. Hislerimize tercüman olmuşsunuz. Tesettür artık şekilcilikten ibaret oldu. Tesettür demek sadece başını kapatmaktan ileri gelmiyor, yüreğini Allah’a açıp, dışarıdaki şarlatanlıklara da kapamak gerekiyor. Ama günümüz toplumunda bu çokta mümkün değil. Allah yardımcımız olsun. Kapanmayı araç olarak kullanan kişileri de Allah’a havale ediyoruz.

Tuncay Yıldırım
Ziyaretçi
Tuncay Yıldırım

İsa Bey

Kaleminize sağlık. Güzel ve etkili bir yazı olmuş.

Şekil müslümancılığı bu ümmetin en büyük belalarından biri hiç kuşku yok ki.

Takva örtüsünün bütün dünyevi örtülerin üzerinde olduğu hakikatini bir gün kavrarız inşallah.

kbrnurrr
Üye

İnşaAllah temennimiz o zaten

Şeyma Şahin
Üye

”Peki ya Sen…
Yüzünü, Make up forever eyeshadow primer ile astarlayıp, urban decay naked eyes paletiyle renklendirmiş olmanın bir izahı var mı?”
İsa Bey yazınıza içtenlikle katılıyorum. Tesettürü,çarşafı,başörtüsünü başka şekilde kullananların vay haline. Direkt Gayretullah’a dokunur. Allah selamet ihsan eylesin. Sonumuzu hayr eylesin. KALEMİNİZE VE EMEĞİNİZE SAĞLIK….

Özlem Günay
Ziyaretçi
Özlem Günay

İsa Bey, eleştirilerinize katılmamak imkansız. Fakat tesettür mevzusunu salt kadınlar üzerinden ele almanız yazıyi eksik bırakmıs diyebilirim. Yorumu gereğinden cok uzatmamak adina , Yenişafak yazarı İsmail Kılıçarslan’ ın ŞALLI ERKEKLER isimli yazısına atıfta bulunmak istiyorum. Konu benzer. Ne demek istediğimi yazıyı okuyunca daha iyi anlayacagıniza inaniyorum.
Bunun dısında üslup, akıcılık, dikkat çekme açılarından gayey başarıli nir yazı. Tebrik ederim

Muhammed Batur
Ziyaretçi
Muhammed Batur

Kalbe giyilmeyen tesettür, kabinde giyilse ne fayda,

Çok güzel yazmışsınız tebrikler İsa bey,

Rabbim hakkı söylemeyi daimi eylesin, Saygılar tebrikler

Tugba Cam
Üye

Söylediklerinizin çoğuna katılıyorum. Kapalı bir kız olarak bütün kapalıların imajını kötüleyen o tür kapalılara ben de karşıyım.Fakat İşidle bir tutmayın yine de o noktada haksızlık olur derece farkı var. Genç kızlar nefislerine hakim olmakta zorlanabilir bu devirde.Kaldı ki müslüman erkekler de kot pantolon gibi dar kıyafetler giyerek nefislerine hakim olamıyor..