Takmaya Değmez!

3
138

Bir gün yine hayat üstüme gelmişti. Hayatımız sınav olmuşken bi de sınavlara giriyoruz.

İnsanlar da sürekli kalbimi kırıp duruyor. Ben bir porselen takimi olmadığım halde. Bazen hep düşünürüm ben nerede hata yapıyorum diye? Niye hep benim başıma geliyor? Saf, enayimim diye düşündüğüm olur. Kimseyi kırmak istemem ama kırılan ben olurum. Bunlardan ders çıkarıyor muyum? Evet. Kimseye haddinden değer vermeyeceksin, insanların arasına hep bir mesafe koyacaksın. Çabuk güvenmeyeceksin. Güven derin konudur benim için. Güven önemlidir. Hele bu ahir zamanda güvenmek zordur.
Hepimiz ister istemez bazı şeyleri kafamıza takarız. Örneğin; düşük not aldın üzüldün, birisi kalbini kırdı ailenle tartışıyorsun seni anlamıyorlar. Bu örnekler çoğalır gider. Peki, önemli mi bizim için. Aslında takmamamız gereken şeyler. Hepsi gelip geçici. İnsanlar için kendimizi yıpratmaya değmez ne derlerse desinler umursamamak gerek. Biliyorum kolay değil söz konusu sevdiğin değer verdiğin olunca daha çok üzülürsün. Onlar seni düşünüyor mu kalbini kırdıklarını? Bak hepsi hayatını çok iyi şekilde yaşıyorlar. Kafana takma umursama. Bunu başarmak için sevdiğin işleri yapmaya bak. Kitap oku, film izle, spor yap, bir deniz kenarına gidip kafa dinle.

İnsanoğlu nankördür bunu unutma. Sen yeter ki merhametini iyi niyetini kaybetme karşılığını alacaksın inan. Boş ver onlar ne derlerse desinler. Sen çok biliyorsun der gibisin biliyorum kaç defa yaşadığım olaylar.

Senin halini anlayan seni gören bir Rabbin var unutma..

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Gönderiyi Takip Et
( 3 Takipçi )
X

Gönderiyi Takip Et

E-mail : *

3
Kimler Neler Demiş?

avatar
2 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
Meryem Melek AyyıldızkadriyerdgnEsra KATRAN Recent comment authors
  Abone ol  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
Esra KATRAN
Üye

Elinize saglik 👏

Meryem Melek Ayyıldız
Üye

Fikirlerinizi bizlere ifşa ederken güçlü metaforlar kullanırsanız etkileyiciliğinizi daha da arttırırsınız.

Yazma melekeniz arttıkça kuvvetlensin 🌺