Suriyeliler Erginlik Çıkartsın

2
68
Suriyeliler Erginlik Çıkartsın

Son zamanlarda “Suriyeliler Gerginlik Çıkarttı” gibi benzer başlıklara sahip haberleri çok sık görür duyar olduk. Son olay da Bursa’nın Osmangazi İlçesi Başaran Mahallesi’nde patlak verdi. Bir grup Suriyelinin bir kahvehane işletmecisini darp etmesi sonucu toplanan büyük bir kalabalık, Suriyelilere ait ev ve dükkanlara zarar verdi. Polisin müdahalesiyle olay yatıştırılmaya çalışılırken yeni bir olay yaşanmaması için güvenlik tedbirleri alındı.

Bu sanırım gördüğümüz son olay da olmayacak. Siyasi görüşüne göre de herkes olaylara farklı şekilde dokunmakta. Ama insanımız da bazı durumlara karşı tepkisini bir şekilde göstermek istiyor sonuçta.

Etnik farklılıklarımız deyince nedense aklıma direkt birtakım terör olaylarının kokusu geliyor maziden. Bunlarla alıakalı da artık bir komplo teorisinden falan bahsetmiyoruz. Açık açık etnik farklılıklarımızı aleyhimize kullanıp bizi zora sokan hatta özellikle ekonomik savaşın bir basamak ilerisi olan iç savaşa bir kıvılcım arayan belli bazı bizi istemeyenler de var.

Nasıl ki bazı Türkler bütün Kürtleri düşman zannederek farkında olmadan bazı Kürt çocuklarını gibi bize daha çok düşman haline getirdiyse yeni bir etnik neslin daha hepimize düşman olmasına meydan bırakmamak gerektiğini düşünüyorum.

Bazı durumlar bazı insanlarımızın sinirlerini hoplatabilir ve zaten birikmiş olan öfkeyi taşırabilir. Ne yazık ki öfke de insanın en zayıf olduğu anlardan biridir. O sinir yangınına bir de yabancı bir çıracı karışırsa çok kolay meze oluruz kurtlar sofrasında.

Çürük elmalar yüzünden bütün bir tarlayı ateşe vermeyelim diyeceğim ama genellemeyi de çok seviyoruz maalesef.

Onlar için değil öncelikle kendimiz için sakin ve mantıklı olmalıyız. Duygusal vatanseverlikle gemiyi artık kurtaramayız, daha stratejik davranmak zorundayız. Yeni gelecek olan Suriyeli nesli kendimize düşman edersek ülkemize miras bırakacağımız ve yıllarca devam edecek yeni bir kargaşa ve kaos dumanının baş sorumluları da bizler olacağız.

Rahatsız olduğumuz ne varsa bunu en makul yollardan çözmek zorundayız artık. Köşe başları tuzak kurucularla doluyken gürültü patırtı bu vakitlerde çok sakıncalı çünkü. Gerekli gereksiz coşmayı bırakıp daha da fazla erginleşiriz belki bu vesileyle kim bilir.

Suriyeliler Erginlik Çıkartsın…

Yazarı Takip Et - Tugba Cam
( 2 Takipçi )
X

Yazarı Takip Et - Tugba Cam

E-mail :*
[Toplam:2    Ortalama:5/5]
Gönderiyi Takip Et
( 2 Takipçi )
X

Gönderiyi Takip Et

E-mail : *
Profile Status
ACTIVE

2
Kimler Neler Demiş?

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Tugba CamŞeyma Şahin Recent comment authors
  Abone ol  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
Şeyma Şahin
Üye

Rabbim hepimize selamet ihsan eylesin… Kaleminize sağlık…