Soyadımız Türkiye

0
118

Selamün Aleyküm Dostlar…

Gündemimiz bayağı yoğun. Malumunuz bir seçim atlattık ve 23 Haziran tarihinde de tekrarlanacak olan bir seçime doğru gidiyoruz.

İstanbul için en hayırlısı ne ise, Rabbim onu nasip eylesin…

Gelelim konumuza.
Mevzular derin, ortam sıcak, akıllar karışık, partizanlık ise had safhada.

– Evet, tekrarlanan bir seçim yapacağız.
– Kendi ideolojilerimiz fikirlerimiz olacak.
– Önceki seçimlerde olduğu gibi, bir tarafta olacağız.

Ama bu seçime giden yolda, bizlerin öncelik olarak ve her seçimde de en önemli taraf olacağımız tek şey, “gayrimilli olanların yangına körükle gitmelerine engel olan, karşı görüşe iftiralar eşliğinde hakaret etmeyen” taraf olmamızdır.

Sosyal medyada olsun, günlük yaşantımızda olsun, söylemlerimize, yorumlarımıza ve en önemlisi de paylaşımlarımıza dikkat etmeliyiz. Yapmış olduğumuz paylaşımlarımız, söylemlerimiz bizleri iftiraya götürmemeli.

Kendi görüşlerimizi elbette savunacağız. Elbette, fikirlerimizi tartışacağız. Ama bunu, kendimizi yükselterek ve karşı tarafı alçaltarak yapmamalıyız.

Sosyal medyada karşılaşmış olduğumuz, bir haber, bir video, bir görsel ya da yazılı paylaşımlarda, partizanlık yaparak yapılan paylaşıma iki çift laf ekleyip paylaşmak yerine, doğruluğunu kontrol edip, süzgeçten geçirdikten sonra sağlıklı doğru paylaşımlar yapmak daha güzel olmaz mı?

Kullanmış olduğum sosyal medya hesaplarımdaki, eş, dost, akraba, arkadaş vs. yakınen tanıdıklarımın paylaşımlarına baktığımda, doğru haberden daha çok, bilgi kirliliğine sebep olan asparagas haberlerle karşılaşıyorum.

Akılların karışık olduğu bu tarz zamanlarda, gayrimilli olanların pislik çıkarmak için yaptıkları hayasız paylaşımlarına alet olarak, birbirimizi tahrik etmeyelim.

Son olarak.
Senin tarafını tutmayanlara, bu şucu o bucu diye bakmamalı ve ayrışmamalıyız. Hepimiz bu ülkenin vatandaşıyız. Bizim görüşümüzü tutmuyor diye kimseye kin ile bakmamalıyız.

Birbirimize darılmayalım, küsmeyelim, ayrışmayalım. Eğer biz ayrışırsak dış mihrakların bizi alt etmesi o kadar kolay olur. Tepemize bombalar yağdığında, sen şucusun, sen bucusun diyerek bombalar ayrışmayacak.

Bir olalım beraber olalım.
Bizim bu topraklardan başka gidecek yerimiz yok.

Biz beraber güzeliz.
Türküyle, Lazıyla, Çerkeziyle, Kürtüyle, Sağcısıyla, Solcusuyla, Muhafazakarıyla, Sosyalistiyle… Bu ülkenin evlatlarıyız.

Çünkü, hepimizin Soyadı TÜRKİYE…

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Gönderiyi Takip Et
( 0 Takipçi )
X

Gönderiyi Takip Et

E-mail : *

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Abone ol  
Bildir