Sosyal Medya

2
83
Black Mirror

Arkadaşlar aramızda sosyal medya kullanmayan var mı?

Günümüzde sosyal medya kullanımı bağımlılığı artmakta. Peki, dozunda kullanıyor muyuz? Bazen evet bazen hayır. Sosyal medya kurulduğundan beri iletişim kopmuş durumda. Evin içinde bile artık mesajlaşarak konuşuluyor ya da, hiç iletişim olmuyor. Sosyal medya güvenli mi? Bence değil. Geçenlerde Facebookta veri sıkıntısı olmuştu. Sadece Facebook değil, Twitter, Instagram ve Whatsapp hepsi sıkıntılı.

Bütün paylaştığımız resim, video, mesaj hepsi onların gözetiminde. Bizler ne kadar silersek silelim. Bütün bilgilerimiz neredeyse ellerinde. Acı ama gerçek.
Bunun için ne yapmamız lazım?

Fotoğraf paylaşırken, mesajlaşırken daha dikkatli olmalıyız. Kullandığımız kelimelere dikkat etmeliyiz. 1 ay önce bir dizi izledim ismi Black Mirror belki duymuşsunuzdur. O diziyi izledikten sonra teknolojiden soğumaya başladım.

Dizinin bazı bölümleri saçma gelebilir ama mesaj içerikli. Hatta o diziden sonra bazı robotlar gerçekleşti.

Bir bölümün konusu bilgisayarlarda ki kameralar tarafından izlenme. Düşündüm ya gerçekten izleniliyorsak? Önceden hep şüphelenmiştim bu kamera ve mikrofon neden var? Bu diziyi izledikten sonra şüphelerim daha çok artmaya ve doğruluk olduğunu anladım.

Daha fazla anlatmayayım en iyisi izlemek ilk bölümden itibaren sürüklüyor. Son bir şey daha bu dizideki her bölüm sosyal medya, teknoloji üzerine mesaj veriyor. İlerde gerçek olursa şaşırmam. Sosyal medyayı daha iyi günlerde ve dozunda kullanmak dileğiyle.

Yazarı Takip Et - kadriyeerdogan
( 1 Takipçi )
X

Yazarı Takip Et - kadriyeerdogan

E-mail :*
[Toplam:2    Ortalama:5/5]
Gönderiyi Takip Et
( 2 Takipçi )
X

Gönderiyi Takip Et

E-mail : *

2
Kimler Neler Demiş?

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
KbrnurrYasemin Güloğlu Recent comment authors
  Abone ol  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
Yasemin Güloğlu
Üye

Kadriye canım benim maşallah bu günün gençliğinde teknolojiye bağımlı olmayıp birde sorgulayabiliyorsun. Rabbim senin gibi bilinçli ve yetenekli geçlerimizin sayısını artırsın. Bir iki yerde cümle düşüklüğü var onlarada dikkat edersen durmak yok yazmaya devam.

ᴋʙʀɴʀʀ (ᴍᴇᴋᴛᴇᴘʟɪʏᴀᴢᴀʀ)
Üye

gerçeknte öyle kadriye geçen seen telefonumda paket olmadığı zaman biraz tebesssüm 🙂
internette bağımlı olduğumu fark ettim o an da kendmim sorguladım hayır kübra interntetsizde durabilirsin ve yenebilirsin dedim gerçekten durdum mesele irade ee tabi biraz karakterde ….