SONBAHAR!

2
32

 

Her mevsimin kendine has özellikleri güzellikleri vardır. Sonbahar son sararmadır solmadır! Çünkü arkasından kışın gelmesi doğal seyrinde olması tabiidir. Bazen ihtimal dışı gördüklerimiz, altından kalkamadığımız ağır travmalardır. Malum önümüzde Mahalli idareler belediye seçimleri var. Her şeyden önce biraz tarihi geri sarmamız gerekiyor. En azından sonbahara nasıl gelindiğini anlatabilmek için.

 

Recep Tayyip Erdoğan ismi benim için itici gelen bir isimdi. O zamanlar, siyasette dini inançlar motifi benim için devlette olmasa olmaz önceliğim değildi. Hele, hele laik dayatmaların penceresinden öyle görünüyor, devlete karşı gelmek algısı vardı. ÜLKE’ ye siyasetin çürük köhne görüntüsünden değil, ÜLKE’ yi yönetecek siyasi Lider görünüşünden bakardım. Ve yine aynı yerimdeyim; İstanbul büyük şehir belediye başkanı iken azdan az siyaseti ilgimi çekmiş olsa da. İstanbul a en uzak olan İstanbul un tersinde siyasi görüşü olan bir ilden, dini inançlarını elinden geldiği kadar yaşamaya çalışan birisi olarak. 3 Kasım 2001 Genel seçim propagandaları başlamıştı.

 

Anadolu’nun uzak ücra bir köyünde siyaseti takip ederken, Uğur Dündar ile Deniz Baykal’a gözlerinin içine bakarak hazır cevap projelerini bir, bir sıralıyordu. Siyaseti Türkiye siyasetinin önüne geçmişti. Burun farkı falan değil açık ara öndeydi. Ben çevreme Tayyip Erdoğan AK Parti seçimi tek başıma kazanacak dediğimde, çevrem beni hangi akıla hizmet ettiğimi sorguluyordu. Verdiğim oy dediğimi haklı çıkartmıştı. siyaset tersine dönmüştü! O gün bu gün, davam halen devam etmektedir.

 

Ancak şöyle ihtimalden de çok korkuyorum; ihtimal dışı öngörümüzü de varsayıyorum. Zira beraber yürüdük biz bu yollarda treninden çokları indi. Tiren yola devam ediyor. Raylar yenilendi. Hızlı treni durdurmak için çok uğraşıldı. Görünen görünmeyen düşmanları geçtikçe, Recep Tayyip Erdoğan’a başından ayağına kadar fiziki görüntüsüne bakıyorum da, adam ömrünü siyasette geçirdi. Enerjisini Türkiye’ye harcadı siyasette devrim yaptı. Hastalıklı laiklik tablosu altında ezilen muhafazakârlara hiç açılamayacak alanları açtı. İçeride dışarıda Türkiye’ ye hız kazandırdı. Çok çalıştı çok çabaladı. İnsan kapasitesinin sınırlarını aştı. Arkasında milleti emekleri düşünerek geri dönülemeyecek bir selamete, çıkarmak için gündüz gece dur durak bilmeden halen çok çalışıp çok çabalıyor.

 

Ancak gel görkü insanoğlunun ajandasında ihanette var. Arkadan hançerlemekte! İnsanoğlu malum çiğ süt emmiştir. Beklenir! Takdir edilir ki bu her insan için geçerlide değil. Ancak etrafımıza baktığımızda eylemlerin büyüklerini saymasak bile, patates soğan güle, güle Erdoğan’ dan, elektrik faturası çok geldiği için video çeken. Sayın Cumhur Başkanım Recep Tayyip Erdoğan seni gönlümden çıkarıyorum! Evimin duvarından indiriyorum. Sayın Cumhurbaşkanım diyen vatandaştan, camiye beş vakit namaza giden vatandaşa, çıkarına dokunanından işleri kötü gidenine kadar; Evinde ki çocukları yönetemeyenler…

 

Tayyip Erdoğan’dan daha iyi ülkeyi yöneteceklerini iddia ediyorlar. Çiğ süt emmelerinden ihanet etmelerinden Türkiye’nin dolu kovasın devireceklerinden çok ama çok korkuyorum. Aman dikkat hepsi belediye seçimlerini bekliyorlar. Tayip eski Tayip değil! İnsandır yoruldu. Belediye seçimleri AK Partinin en keskin dönemecidir. Direksiyon ey çevrilmeli İstanbul’da büyük şehir belediye başkanlığına Yıldırım Akbulut olmalı Türkiye de gelir gideri karşılamayan yüzü gülmeyen negatif vatandaşlardan, yüzü gülen pozitif vatandaşlar olana kadar her halleri kırmızıçizgilerle çizilmelidir.

 

Zenginlerin varlarında fakirlerin hakkı var. Bu ÜLKE ‘nin bekasını isteyen, ÜLKESİNİ Seven, bu ÜLKE ‘nin zengin cömert insanları pamuk eller cebe; Ya zekâtınızı verin ya destekleyici olun. Aç it fırını kırar!  İnsanoğlu ihanette eder, arkadan da hançerler. İhtimaldir. Ön alalım dönemeci selamet dönelim. Emeğimize sahip çıkalım ki sonbahar güzel olsun…

 

 

 

 

 

 

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Gönderiyi Takip Et
( 2 Takipçi )
X

Gönderiyi Takip Et

E-mail : *

2
Kimler Neler Demiş?

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Turgut AkkuşTuncay Yıldırım Recent comment authors
  Abone ol  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
Tuncay Yıldırım
Üye

Turgut Abi,

Yazının kapak fotoğrafını görünce sonbaharla ilgili bir deneme yazısı okuyacağımı düşündüm.
Öyle de oldu, fakat sonraki paragraflardan anlaşıldı ki bir siyaset yazısıymış.

Tespitlerinin hemen hemen hepsine katılıyorum. Recep Tayyip Erdoğan çok büyük bir iş başardı. Ama artık onda da yavaş yavaş metal yorgunluğu görülmeye başlanıyor. İnşallah bundan sonra yakın çevresindeki insanları daha iyi seçer. Çünkü hem Ak partide hem de ülkede işler pek yolunda gitmiyor.

Kalemine ve emeğine sağlık. Geçmişten günümüze derin bir analiz yaparak yazmışsın.

Tebrik ederim.