SENİ UNUTMAYACAĞIZ AYDIN BEY!

0
105

“Yüzde 52 ile Seçilen Cumhurbaşkanına İdam”

“411 El kaosa kalktı”

“Ya uy, ya çekil”

“Gerekirse silah bile kullanırız”

“Beceremediniz artık bırakın”

 

Bu manşetler size tanıdık geldi mi?

Çok uzak geçmişe gitmenize gerek yok. Hatırlamanız için hafızanızı az biraz yoklamanız yeterli olacaktır. 28 Şubat darbesinden günümüze doğru gelin… Evet, şimdi hatırlamış olmalısınız.

Bu manşetler Doğan Medya Grubu’na, Hürriyet Gazetesi’ne ve Aydın Doğan’a ait. Hani pijamaları ile evinin kapısında Türkiye Cumhuriyeti Başbakanını karşılayan, yaptığı görüşmelerde “Öyle dönemler oldu ki, biz hükümet getirdik, hükümet götürdük” diye böbürlenen Aydın Doğan’a.

1000 yıl sürmesini arzu ettikleri 28 Şubat zulmüne giden yollun parke taşlarını gazete ve yayın organları ile adım adım döşeyen Aydın Doğan’a ve onun medya grubuna. Tüm bunları da sözde özgür basın kisvesi altında gerçekleştiren Aydın Doğan’a. Lakin unuttuğu bir gerçek vardı. Medya patronluğu, güç ve kuvvet de tıpkı dünya hayatı gibi geçiciydi.

Bir insanın hakiki amaç ve gayesi güç ve kuvvet imkânları elindeyken bu imkânları vatanına ve milletine faydalı olmak için kullanmaya çalışmasıydı, vatan ve millet düşmanlarının sözcüsü olmaya değil. Çünkü tüm bu güç ve kudret elinden gittiğinde halkın gönlünde hoş bir seda bırakmak için mücadele etmek vatan millet düşmanlarının medya taşeronu olmaktan çok daha onurlu ve şerefli bir duruştu.

Tüm medya ve basın hayatını dış güçlerin medya taşeronu olarak geçiren Aydın Doğan ülkemizde taşeron sistemi kalktığından olsa gerekli Doğan Şirketler Grubu basın sektöründeki şirketlerini 916 milyon dolara Demirören Grubu’na sattığını açıkladı.

Sana Yeşilçam’ın usta sanatçılarından rahmetli Münir Özkul’un canlandırdığı Yaşar Usta’nın repliği ile sesleniyorum ey Aydın Doğan;

“Hıh, sen, büyük patron, milyarder, gazeteler sahibi Aydın bey! Sen mi büyüksün? Hayır, biz büyüğüz! Biz, vatan ve millet sevdalıları! Sen bizim yanımızda bir hiçsin, anlıyor musun, bir hiç! Gözümüzde pul kadar bile değerin yok. Ama şunu iyi bil, ne birliğimize ne de dirliğimize hiçbir şey yapamayacaksın. Yıkamayacaksın, dağıtamayacaksın, mağlup edemeyeceksin bizi. Çünkü biz birbirimize parayla pulla değil, vatan millet sevgisi ile bağlıyız. Bunu yıkmaya senin gücün yeter mi sanıyorsun? Dokunma artık inancımıza! Dokunma vatanımıza! Dokunma kardeşliğimize!“

Şimdi Aydın Bey başını ellerinin arasına al ve bir düşün. Ben vatan ve milletim için ne yaptım diye. Yâda yapmamam gereken neleri yaptım diye. Acaba bu millet Aydın Doğan dendiğinde seni nasıl hatırlıyor ve hatırlıyor olacak. Unutma bir dönem kullandığın medya patronluğun nasıl bitti ise ömür de öyle bitecek.

Bu yüzden sana samimice bir tavsiyede ve hatırlatmada bulunmak istiyorum. Unutma Rabbin tövbe kapısı hep açıktır.

 

 

 

[Toplam:2    Ortalama:5/5]
Gönderiyi Takip Et
( 1 Takipçi )
X

Gönderiyi Takip Et

E-mail : *

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Abone ol  
Bildir