Pazar Pazar İnsan Ne Yazar Ki?

0
27
  • Bugün güzel bir hava var.İnsan dışarı çıkıp gezmek ve çarşı pazar dolaşmak istiyor. Alış veriş yapmak sakin bir yerde kafede oturmak  bir yorgunluk kahvesi içip uzaklara bakıp hayallere dalmak geliyor aklına.

 

Bunu  yapanlar güne mutlu başlıyor.İyi bir arkadaş , iyi bir dost ile birlikte.Sonra gündem olan konulara girip içinde bulunduğumuz  durumları gözden geçirip günün analizini çıkarmak  , tatlı bir sohbet içinde yapmak ne güzel bir duygudur . Ülkemiz belediye seçimlerine hazırlanırken herkes bir  heves , bir heyecan  , bir umut  umuyor.

 

 

Nedir bu insanda bunu böyle yapan diye sormak geliyor aklına . Bu kadar uğraşmak sonra bir insanı seçip  onu desteklemek sonrada ondan hizmet beklemek istiyor.

 

 

Şunu düşünüyor mu ?İnsan ” Siz nasılsanız öyle yönelitirsiniz”. Yaşadığın şehir ne ise sen  osun.  Başka bir şey bekleme  fazlada umutlanma sakın.

 

Belediye başkan adayları yoğun bir hazırlık içinde ve tüm servetini bu yarışa harcama peşinde sonra onu nasıl geri alırım peşinde olacak.Para, sermaye, güç, ünvan  bunu ona sevk ediyor. Sonrası malum seneler geçer keşkeler başlar.Pişmanlıklar ahlar vahlar duyulur. Seçim olacağı zaman insanın gözüne bir perde iner etrafını göremez, seçim onu başka bir aleme sürekler, anlatılara inanır. Heyecan duyar ,duygular en üst seviye gelir  . Bu rüya oy kullanmaya kadar gider. Sandığın başına geldiğinde en çok onu etkiyen söylemler aklına gelir.Onu ikna eden şeyleri düşünür.Bu hislerle oy pusulasını alır kapalı perdenin içine girer yapayalnızdır. Tek başınadır. Karışanı yok , etkileyeni yok, ikna edeni yok.Alır eline mührü şöyle bir bakar oy pusalasına. Ben ne isem verdiğim oyda odur.Beni yönetecek , iyi hizmet edecek.Yaşadığım şehri güzelleştirecek, insanca yönetecek. Adaletli olacak .Kul hakkı yemeyecek. Haram lokma girmeyecek kursağından.Ve bunu yaparken de Allah rızası için yapacak. Bunları düşündükten sonra mührü vuracak oy pusulasına .Zarfın içine koyacak  ve sandığa getirip atacak .Kendisine verilen yetki mührünü teslim edip imzasını atacak .Sonramı ne olacak acaba kaç kişi benim gibi düşünüp aynı adaya oy vermiş diye zamanın dolmasını bekleyecek.

 

İstediği sonuç çıkarsa sevinecek kendini meydanlara atacak sevinç naraları atacak .Eğer istediği sonuç çıkmazsa o zamanda kederlenecek, üzülecek. Çoğunluk böyle karar vermiş diyip susacak.

 

 

İnsan geçmişten ders çıkartıp ona göre kararını vermesi lazımdır. Emanetine sahip çıkacağı adayını seçmeli. Vekil olarak seçilen kişide bu özelliği bulmalı.Kararını ona göre vermelidir.

 

 

Pazar günü böyle bir gün sohbetlerin çok yapıldığı bir gün.İnsan bugün vakit bulabiliyor.Pazartesi mesaisi başladığında artık tüm kapılar kapanmış.İşinin başında tek başınadır artık.

 

 

İyi pazarlar.

 

 

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Gönderiyi Takip Et
( 1 Takipçi )
X

Gönderiyi Takip Et

E-mail : *

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Abone ol  
Bildir