Özgürlüğe İnanmıyor musun?

2
52

İlk önce aynaya küskün bakmamayı öğren.

Başkasına değil kendine yaren ol. Kendine şifa ver, kendinle barış.

Kimse mutsuz olmasın diye çabalarken sen ne olacaksın? Sen mutlu olmazsan dünyanı nasıl aydınlatacaksın? Dünya mutluyken, tebessümle güzel. Sen neden kendine küssün?

Niye kendinin iyi meziyetlerini hiç ama hiç görmüyorsun? Hep en kötü şeyler senin elinden çıkarmış gibi, hiçbir şeye yeteneğin, üretme arzun, becerin yokmuş gibi… Sen hep en kötü şeyleri kendine layık görüyorsun. Rotanı çizemiyorsun. Diliyorsun, hayal ediyorsun ama bu kez ellerin lâl oluyor da hiçbir şeyi icraate dökemiyorsun. Kendine yazık ediyorsun! Köstek oluyorsun.

En azından hiç karışma kendine. Bırak bulsun yolunu! Çözsün, zor olsun diye bilhassa seçtiğin o gemici düğümlerini çözsün! Yüreğine sevgi esamesi değmedi belki küçükken… Ama böyle olmaz, yaşıyorsun ama yaşatmıyorsun ki. Kendini yaşatmıyorsun. Yaşarken nefesini kesiyor, böğrüne taş gibi oturuyorsun.

Sev kendini. Bebeği sever gibi. Sevilmeye layık olmayan tüm özelliklerine rağmen sev. Yüreğini büyüt sevgiyle, ısıt onu. Bir sevmeyi başarsan kendini, önündeki hiçbir engel yormayacak inan ki. O beyninde sızlayıp duran, belinde kambur olan, yüreğini sıkan şey kuş olup uçacak… Özgürlüğe inanmıyor musun?

Bahar geliyor bak, çiçekler açtı ağaçlarda… Onca yaprak döküp sancı çektiler, bir daha çiçek açmayayım dediler mi? Toprak ol kendine, güneş ol, su ol…

O cânım çiçekler umut üflüyor yeryüzüne, gökyüzüne, senin önüne… Umutları biriktir, doldur gönlüne. Baharın umuduyla canlan, çiçek aç haydi. Dallarında kuşlar ötüşsün izin ver. Özgürlüğe izin ver. Kendine izin ver. Özgürlüğe inanmıyor musun?

BÜŞRA KILIÇ

[Toplam:1    Ortalama:5/5]
Gönderiyi Takip Et
( 2 Takipçi )
X

Gönderiyi Takip Et

E-mail : *

2
Kimler Neler Demiş?

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
BusrasukranTuncay Yıldırım Recent comment authors
  Abone ol  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
Tuncay Yıldırım
Ziyaretçi
Tuncay Yıldırım

Büşra Hanım

Kaleminize sağlık.

Umutsuzluğa düşmüş, hayatla bağlarını koparmış, kendinden vazgeçmiş ve yaşam enerjisini kaybetmiş insanlara terapi gibi gelebilecek çok güzel bir yazı kaleme almışsınız.

Keyifle ve oldukça iyimser duygularla okudum.

Tebrikler.