Oy’un Büyük!

6
121

Bize bildiğimiz doğruyu savunmayı öğrettiler. Gür sesle savunmaya ideolojiler müsaade etmedi bazen. Sessizce durduk davanın gerisinde.

Durduk. Duruşumuzu belli ettik hiç değilse…

Dediler ki beşer ol ama şaşar olma. Sana yapılan kötülüğü bir nebze, iyiliği hele hiç unutma. Vatanına milletine edilen hizmetleri önce sen bil. Bil ki anlatabilesin cahilin karşısında.

Bil. Öncesini de sonrasını da…

Eğit kendini.  Bir fikrin olsun. Kafanda bir dava fikri hür yaşasın. Güçlü bas yere. Hak davanın özgüveni yükselsin omuzlarından.

Ondan bundan dinleme. Oku. Araştır. İzle ve öğren gerçeği. Aklını kullan ve aklınla kimsenin oynamasına da müsaade etme!

Hakkı savunanı da sakın unutma. Nerde bir mazlum varsa onun derdiyle canhıraş feryat eden biri varsa ve tüm lanet dünya ona karşı birleşmişse bil ki  onun yanı senin de durman gereken yerdir. Milleti için tüm sistemlere başkaldıracak kadar cesur biri varsa işte tam orasıdır ayak izlerini sürmen gereken yer…

Taklit değil gerçek Anadolu irfanını barındırıyorsa sinesinde. Osmanlı kültürünü muhteşem bir namzet gibi göğsünde taşıyorsa eğer, ecdadımızla gurur duymayı öğrettiyse sana.  Gençlere ümmetin çocukları gözüyle bakıp en iyisini isteyen ve layık gören biri varsa. Hiç durma!

Belki bilmezsin genç kardeşim. Bugüne kadar yapılamamış birçok şey bugün yapılıyorsa; örneğin bir kadın başörtüsüyle özgürce yaşayabiliyor, bir asker ya da polis, namazını kazaya bırakmadan görevi başında rahatça kılabiliyorsa… Kışlada veya yurtlarda sahur diye bir öğün artık varsa, her yaştan öğrenciler özgürce dinini öğrenmeyi talep edebiliyorsa…

Artık vatanına saldırıldığı vakit kalkıp tankın önüne yatan, mermilere kendini siper eden bir nesil varsa…

Artık vatan millet denince gözünü budaktan sakınmayan gür sesler varsa. Halil Kantarcılar, Erol Olçoklar, Abdullah Tayyipler, Ömer Halisdemirler varsa…

Birileri dirilişe ve yeniden yükselişe vesile olduysa. Durma kardeşim!

Yapabileceğin en küçük şey, belki de en büyük şey bir oy. Oy’una gelmemek için. Eskiye dönmemek için. Senden sonraki nesilleri de garanti altına almak için. 2023’ü, 2071’i tertemiz bir bakışla, gülümseyerek görebilmek için…

Senin Oy’un büyük kardeşim. Onların oyunlarından büyük. Çakal sürüsünün, yapmaya meyli olmayıp yıkmayı hedefleyenlerin oyunlarından çok büyük.

Oy’unu kullan. Aklını kullan. Çünkü Oy’un çok büyük.

[Toplam:5    Ortalama:4.4/5]
Gönderiyi Takip Et
( 4 Takipçi )
X

Gönderiyi Takip Et

E-mail : *

6
Kimler Neler Demiş?

avatar
3 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
Meryem Melek AyyıldızTuncay YıldırımArzu TekinTolga Yazıcı Recent comment authors
  Abone ol  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
Katib Katiboğlu
Üye

Oy’unu kullan. Aklını kullan. Çünkü Oy’un çok büyük.
Başlığı ve sonuç bölümü yazının genel akışıyla ahenk içinde. Kelime oyunu zaten muazzam. Kalemine sağlık, zevkle ve gururla okudum:)

Tuncay Yıldırım
Ziyaretçi
Tuncay Yıldırım

Başlık çok güzel.
Etkili ve başarılı bir yazı.
Çok tebrik ederim 🙂

Meryem Melek Ayyıldız
Üye

Yazınız çok hoş özellikle son kısımlar.

Başlık çok zekice, tebrik ederim 👍