Müslüm Baba

2
35

Bir insan düşünün nasıl meşhur birisi olur diye. Hayatında neler geçti, nasıl bir yaşantı geçti. Neler gördü ne acılar çekti biliyoruz mu? Acaba?.

 

Bir sanatcı zirvede nasıl kalır. Halk onu ne pahasına olursa olsun neden çok sever. Bağrına basar onunla yaşar onunla ömrü geçer. Hatıraları onunla devam eder.

 

Benim doğum günümde , ailem hediye olarak Müslüm filimine bilet almış hep birlikte sinemaya gittik. Benim hayatıma benzer çok sahne gördüm orada. Hayat bazen bir flim gibidir. Gözünün önünde şerit akıp gider de fark edemezsin.

 

 

Sanatçı Müslüm Baba  kendini müziğe adamış. Yaşantısı müzik olmuş. Müzikle kazanmış. Müzikle evlenmiş. Müzikle hayatı sona ermiş.

 

 

 

Onun hayatını izlerken bazen kendi kendime şunu düşündüm. Kaderin dışında hareket etmemek lazım. Çünkü hayat insana çok şeyler öğretiyor, çok şeyler kaybettiriyor. İsyankâr bile oluyorsun. Kalbin bunlara dayanmaz hale geliyor. Hayat anlamsız oluyor. En sonunda bu dünyadan çekip gitmek istiyorsun. Yaşamak sıkıntı veriyor. Manasız bir hayat sürüyorsun. Ne demişler çabuk yaşadı çabuk öldü.

 

 

 

Müslüm baba niçin baba olamamış .Kendi babasına benzememek için . Ben de babam gibi bir insan olurum diye istememiş. Hayattan çekip gitmiş.

 

 

Ama geride ona baba diyecek milyonlar bırakarak. Halkının babası olmuş.

 

 

 

Bu filmi izlerken bazen gözyaşınıza hakim olamıyorsunuz. Filmin içinde kendi hayatınızdan bir parça buluyorsunuz onunla seviniyor bazende üzülüyorsunuz Hiç bir başarı tesadüf değildir. Azimdir, çabadır, eziyettir, sonrası başarıdır. İnşirah süresinde söylendiği gibi Her zorlukla bir kolaylık vardır. Sonrası zirvede kalıştır. İşte bunu başarmıştır Müslüm Baba.

 

Ustası ona söyle demişti.Sen sustuğun zaman müzikte susar. Sen söylediğin zaman müzikte söyler.İnsan için hayat uzun ince bir yoldur .Bu yolda gidiyoruz gece gündüz bilmiyoruz ne haldeyiz.

 

Yazarlar olarak da bu bize bir örnek olmalı.Hiçbir başarı tesadüf değildir. Eğer buna inanıyorsan işte başarının anahtarı senin elinde aç ve gir oraya.

Hayat seni bekliyor…..

[Toplam:3    Ortalama:5/5]
Gönderiyi Takip Et
( 2 Takipçi )
X

Gönderiyi Takip Et

E-mail : *

2
Kimler Neler Demiş?

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
SebatiilgarŞeyma Şahin Recent comment authors
  Abone ol  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
Şeyma Şahin
Üye

”Müslüm Baba”…
”Yazarlar olarak da bu bize bir örnek olmalı.Hiçbir başarı tesadüf değildir. Eğer buna inanıyorsan işte başarının anahtarı senin elinde aç ve gir oraya.

Hayat seni bekliyor…..”

Anlamı derin bir yazı olmuş…
KALEMİNİZE SAĞLIK…