Kalbinizi Kudüs’e açın

0
57

Kafese konmuş bir Anka kuşu gibi ihtişamlı, heybetli, gururlu ve dimdik. İçi ateş dışı ateş bir yer hayal edin bu yangını söndürebilecek tek şey Müslümanların gözyaşı olabilir. Yahudilerin binlerce yıldır ağlama duvarı dedikleri Burak duvarında dindirmeye çalıştıkları büyük günahlarını biz Müslüman nesillere yaşatmayalım şimdi gidip Kudüs’e sahip çıkalım. Şimdi mescidi aksa ’da kılacağımız iki rekat namaz, tutacağımız üç günlük nöbet binlerce yıllık ağlamanın önüne geçecektir. Şimdi aksa zamanı.

İnancımız ne seviyede olursa olsun. Aksa’nın kalbinize söyleyeceği bir şeyler vardır. Gidin ve dinleyin aksa sizi bekliyor. Sınırlarını en küçük haline kadar getirmişler her yerini kuşatmışlar ama gidince ne kadar güçlü bir ülke olduğumuz ne kadar güçlü bir kan taşıdığımız ceddimizin eserlerini ve dinlere karşı nasıl adaletle hükmettiklerini göreceksiniz. Bir yerin (aksa) bir milleti nasıl sevebileceğini ve beklediğini göreceksiniz. Fermanların halen yürürlükte olduğunu aynı adaleti diğer milletlerinde beklediğini göreceksiniz.

Hz İbrahim’i mekânında ziyaret edip ruhuna bir dua gönderebileceksiniz. Hz. İshak, Hz. Yakup, Hz. Yusuf, Hz. Davut peygamberlere dualar gönderebileceksiniz. Hz İsa’nın çile yolunda yürüyüp çarmıha gerildiği yerleri görüp kısa bir süre içinde olsa kendinizi 2000 yıl öncede hissedeceksiniz.

Kalbinizi Kudüs’e  açın oda tüm Müslümanlara kapılarını açsın yapılmakta olan kuşatmaları gidip mescidi aksa cemaati olarak aşın.

“Hazret-i Süleymân, Beytü’l-Makdis’i(Mescid-i Aksâ) binâ ettiği zaman, Allâh’tan kendisine üç imtiyaz vermesini istedi:

–İlâhî hükme muvâfık düşecek hüküm (verme melekesi) taleb etti; bu O’na verildi.

–Kendisinden sonra kimseye verilmeyecek bir saltanat taleb etti; bu da O’na verildi.

–Mescidin inşaatını bitirdikten sonra, bu mescide sırf namaz kılmak için gelenlerin, oradan çıkarken, annelerinden doğdukları gündeki gibi bütün günahları affedilmiş olarak çıkmalarını istedi; bu duâsı da kabûl edildi.” (Nesâî, Mesâcid, 6; İbn-i Mâce, İkâmetü’s-Salât, 196/1408)

 

Sırf namaz kılmak için gidin Yahudiler ile didişmeye tartışmaya gerek yok. Ceddimiz öyle eserler bırakmış ki tüm kapılar açılıyor zaten sadece biraz yavaşlatıyorlar küçük zorluklar çıkarıyorlar ama bu kadar önemli bir nöbet için değer ay yıldızlı pasaportunuz size her kapıyı açacaktır. Türkiye’den geldik dediğinizde size duyula sevgi, saygı ve hayranlığı her an hissedeceksiniz. Bizi bu yolculukta rehberlik eden İsa kardeşime doğru tespit ve yönlendirmeleri için. Bizi yazı yazma duygularımızı dile getirme konusunda hazırlayan kalemimizi hizaya koyan öncelikle Sn. Süleyman ÖZIŞIK ve Sn. Veyis ATEŞ Bey’e öğrettikleri için, yolculuğumuz için vesile olan Gebze Belediye Başkanımız Sn. Adnan Köşker bey, Sn. Engin Güzel beye ve tüm emeği geçenlere teşekkürü bir borç bilirim.

Tüm seyahat arkadaşlarımdan haklarını helal etmelerini isterim. Benden tarafı helal olsun. Sizle yaptığımız bu seyahat hem çok güzel hem de çok keyifliydi.

Bahtiyar çivici

[Toplam:1    Ortalama:5/5]
Gönderiyi Takip Et
( 1 Takipçi )
X

Gönderiyi Takip Et

E-mail : *

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Abone ol  
Bildir