HOŞ GELDİN YA ŞEHR-İ RAMAZAN!

4
146

Hoş geldin!Ama yine buruk geldin.Gördüğün manzaralar seni yine memnun etmedi biliyoruz;Müslümanlarında yüreği buruk bu sebeple gerektiği kadar coşkulu karşılanamadığının sen de farkındasın elbet!

Yine silahların yönü çevrildi mazlumların üzerine,yine bombalar yağdı;çocuklar öksüz yetim kimsesiz sessiz kaldı;kim verecek “Ya Rabb”bunların hesabını!

Sen ki kimsesizlerin kimsesi sesisin!Her şeyi bilen görensin;çok sabırlı her şeyin olma vaktini bekleyensin;bizlerede sabrı mücadeleyi tavsiye edensin.

En çok da çocuklar bebekler…bilemiyorum nasıl dirensinler;ya onların ellerinden kayıp gidişini seyreden babalar anneler…

Doluyuz hem de çok doluyuz…

 

Ramazan ayının ilk sahurunda yazıyorum bu yazıyı;sosyal medya hesaplarımda gezinirken bir resim çıktı karşıma; filistinli bir çocuk!Bir eli annesinin yaralı bağrında diğer eli ile de tek savunma aracı olarak bulduğu çatalla karşısında duran silahlı askere karşı mücadele veriyor;keşke büyüklerde bu kadar cesur olabilse dedirtiyor.

Çocuklar!Henüz yetişkinlik evrelerini tamamlayamadan hayata karşı güçlü durabilmeyi öğreniyorlar;büyüklerin yapamadıklarını yapmaya ellerinden geldiği kadar hayata tutunmaya çalışıyorlar.

Paylaşılamayan Kudüs!Senin benim kavgası…genelde böyle kavgaları çocuklar yapar büyükler ara bulmaya çalışır fakat bu kez tam tersi gibi görünüyor;çocuklar bu kavganın bitmesini istiyor.Neden “büyüklerin”kavgalarının vebalini hep çocuklar çekiyor!

Bir video izlemiştim.İki bebeği yan yana oturtmuşlar ve bir tane emzik vermişler;emziği alan bebek halinden memnun görünüyor diğer bebek ise feryat figan ağlıyor;sonra ağlamayı bırakıp bir hamle yapıyor diğerinin ağzından emziği alıp kendi ağzına götürüyor;bu seferde kendisi memnun diğeri ağlıyor!

Başka bir videoda ise iki kedi arasında süt dolu bir kap var;kedilerden biri sütü içiyor sonra ayağıyla süt kabını diğer kediye itiyor o da içince tekrar karşısındaki kediye itiyor;böylece kavga dövüş olmadan ikiside sütünü içmiş oluyor.”Bu kadar basit aslında”

Hangi örnek daha iyi!Kavgayla bir yere varamayacağımız kesin;ağlayarak inleyerek öldürerek…asla!

Bu kavganın böyle giderse sonu “yok” ancak saygı empati anlayış uzlaşmayla çözümün olacağı aşikar!

O halde diretmek niye!Bıkmadınız öldürmekten sizden olmayanları yok saymaktan…

Silkelen ey insanlık kendine gel.Hani,hayvan haklarını bile koruyacak kadar kendini medeni sayan ülkeler neredesiniz!Yoksa bu insanlık dramında başrolde misiniz?Vay size yazık size!Utanacağınız günleri beklemekteyiz!

Peki ya Müslümanlık dendiğinde ibadet dendiğinde Allah(cc),Kuran,Peygamber dendiğinde başı çeken ülkeler nerelerdesiniz!Yoksa bu dramı sadece seyretmekte misiniz?Size de çok yazık!Müslüman katline seyirci kalan sizleri Allah(cc)affeder mi zannettiniz?Çok beklersiniz!

Hayırlı Ramazanlar…

 

 

[Toplam:1    Ortalama:5/5]
Gönderiyi Takip Et
( 3 Takipçi )
X

Gönderiyi Takip Et

E-mail : *

4
Kimler Neler Demiş?

avatar
2 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
Tuncay YıldırımGülşen Menteş GündoğduYasemin Güloğlu Recent comment authors
  Abone ol  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
Yasemin Güloğlu
Ziyaretçi
Yasemin Güloğlu

Gülşen hanım kaleminize sağlık. Örneklemeleriniz çok güzel. “Paylaşılamayan Kudüs” ve herkesin gözyaşı kudüs.

Gülşen Menteş Gündoğdu
Ziyaretçi
Gülşen Menteş Gündoğdu

Beğendiğinize sevindim Yasemin hanım güzel görüşleriniz ve düşünceleriniz için çok teşekkür ederim…

Tuncay Yıldırım
Üye

Başarılı bir yazı olmuş.

Hele hele sahur vaktinde göstermiş olduğunuz bu hassasiyetiniz için ayrıca teşekkür ederim.

Tebrikler Gülşen Hanım.

Devamını bekleriz. 🙂

Gülşen Menteş Gündoğdu
Ziyaretçi
Gülşen Menteş Gündoğdu

Siz değerli yazar arkadaşlarımın beğenileri benim için çok önemli teşekkür ederim Tuncay bey güzel görüşleriniz ve değerlendirmeleriniz sayesinde devam etmeyi bende isterim çok sağolun Sizlerede başarılar dilerim…