“HELLO AKPINAR”

11
166

Hello Tere Akpınar,

Ne dedin sen Metin Akşener pardon, Meral Akpınar yine olmadı, Metin Akpınar. Böyle hem sanat’ta, hemde siyaset’te dansözler çoğalınca, bizimde dillerimiz dolanıyor bir birine. Biran için karıştırdım Meral Akşener’le çok özür herkese.

Halk TV’de Uğur Dündar moderatörlüğünde gerçekleşen programda ülkenin kutuplaşması hakkında konuşan Metin Akpınar ifadeye çağrılmasına sebep olan sözler söyledi:

” – Bireylerin özgür iradesiyle geleceklerini tayin edebildikleri rejim demokrasidir. Bizim polarizasyondan, bu kargaşadan kurtulabilmemizin tek çaresi de demokrasi diye düşünüyorum. Oraya ulaşabilirsek ne ala, kavga dövüş olmaz, biz bu işin içinden çıkarız. Ulaşamazsak her faşizmin olduğu gibi, karşılaştığı gibi belki liderini ayağından asarlar, belki mahzenlerde zehirlenerek ölür, belki adı geçen başka liderlerin yaşadığı gibi kötü sonlar yaşayabilir ama bize yazık olur, biz harap oluruz

Kim Rusya’ya döndüyse, iktidardan gitti onu da söyleyeyim. Adnan Menderes’de randevu almıştı ihtilal oldu. Süleyman Demirel aynı şekilde Kuzey’e döndüğün de ihtilal oldu. Bakalım darısı kimin başına.”

Dear Akpınar; Bak senin o çok sevdiğin İtalya Almanya, Belçika Yunanistan Hollanda, Portekiz, Slovenya gibi Avrupa Konseyi’ne üye ülkelerin kanunlarında, devlet başkanlarına karşı hakaretlerin bir yıldan beş yıla kadar ülkesine göre cezalandırılması için çeşitli maddeler yer alıyor. Hatta İspanya’da da İspanya Kralı’nın, eşine, çocuklarına, torunlarına, kraliyet mensuplarına veya mirasçılarına hakaret etmenin ciddiyet derecesine göre altı aydan iki yıla kadar hapis veya para cezası ile cezalandırılması ön görülüyor.

Amerikan başkanını tehdit etmek Amerikan vatandaşına da yasak.

Yine o çok sevdiğin medeniyet dediğin tek dişi kalmış canavar İngiltere’nin Bedfordshire bölgesinde yaşayan 17 yasındaki Luke Angel, 11 eylül saldırılarıyla ilgili bir programı izledikten sonra ABD başkanı Barack Obama’ya küfür ve tehdit içeren e-posta gönderir. Ardından Bedfordshirelı genç Beyaz Saray’a gönderdiği bu “tehdit edici” e-posta yüzünden ABD devleti tarafından ömür boyu ABD’ye girmesi yasaklanır. Bunları bil Dear Metin.

Dear Akpınar; Dayınız, dönemin ünlü kabadayılarından biri olan Mevlana lakapılı Kaşıkçı Ahmet, acaba eski günlerinizin hayali ve özlemiylemi yaşıyorsunuz hala. Yoksa devletine bu kabadayılık dayınıza duyduğunuz hasrettenmi olsa gerek herhalde.

Büyük bir ihtimalle Hukuk Fakültesi’nde okuduğun için söyledin bu sözleri. Ama bu sözlerinin nereye varacağını iyi bilmen gerekir. Gerçi sen edebiyat fakültesi’nde de okuduğundan Edabiyatın sağlamdır bol keseden sallarsın filmlerinden herkes bilir.

Ha yiğidi öldür hakkını yeme derler, sesinde güzel. Filmlerinden seyretmişizdir iyi şarkı, türkü söylersin. Birde şu ‘Karakolda doğru söyler mahkemede şaşar’ türküsünü senden dinleseydik iyi olurdu bu aralar yaptıklarınla tabiri caizse tam da ‘çuk’ diye otururdu üstüne.

Elbise bu sözler, kimine dar kimine geniş. Sen biraz fazla geniş olanını seç çünkü aynı ‘Devekuşu kabere’de rol aldığın deve kuşu gibisin üstün ince altın bayağı geniş.

Avrupa ekonomisi batıyor. Amerika titriyor, Ortadoğu sallanıyor, Yemen’de, Suriye’ de çocuklar aç. Etrafımızı terör sarmış, içimizde ki hainlerde azmış, sende senin gibilerde ülkemin gerçeklerine dar geldiniz.

Bari gölge etmeyin başka ihsan istemeyiz sizden. Hiç değilse fitne çıkarıp darbe çığırtkanlığı yapacağınıza deve kuşu gibi başınızı toprağa gömün ve öylece kalın inanın ülkenize bu şekilde daha iyi hizmet edersiniz.

Dear Akpınar, Ulvi Uraz Tiyatrosu’nda Gözlerimi Kaparım Vazifemi Yaparım oyununa kendini fazla kaptırdın herhalde ki Aralık ayında vizyona giren “Kafalar Karışık” adlı filmde rol aldığın. Üç youtuberın da başrol oynadığı filimde reklam yapayım derken çamura battın. Bu sefer gözlerini fazla kapadın sana verilen vazifeni layıkıyla yaptın.

Ha bu arada şu an kabir aleminde olan Zeki Alasya ile aynı sahneyi paylaştığınız ‘Ben Devletim’ rolüne de kendini fazla kaptırmış olacaksın ki, kendini devletmi sandın ne, Devlet işleri ‘Hababam Sınıfı’ oyunlarında oynadığın rollere benzemez. Devlet ciddiyet ister, liyakat gerektirir. Öyle ‘Nereye Bakıyor Bu Adamlar’ rolünde oynadığın gibi değildir, baktığın yerden ‘Davetsiz Misafir’ gibi geliverirler evinin önüne götürürler merkeze baktırıverirler dört duvar arasından mavi gök yüzüne, bu yaştan sonra batmasın biyerlerine.

Ha ‘Patron Duymasın’ aralarında ‘Petrol Kralları’ var onlar seni satar dikkat et kendine. ‘Köyden İndim Şehire’de, sen var git şehrinin entel dantel bar’larında votkanı yudumla.

Keşke eşinden ayrldıktan sonra kendini alkole vereceğine sodaya verseydin. Çok daha faydalı olurdu bence. Neticede hem bedenen, hemde ruhen senin gibi düşünmeyenleri hazmederdin Dear Metin.

A101 gibisiniz, harca haraca bilmiyorsunuz be.

Ya da nasıl ifade etsem bilemedim. BİM mağazaları gibisiniz bazılarının size olan ilgisi tamamen ucuzluğunuzdan olsa gerek. O yüzden ucuz kahramanlığa soyunmuşsunuz.

Anlayana sivri sinek sazmı desem, belkide bir restoranta romantik ortamda sabaha kadar dostlarınızla içkinizimi yudumlayarak.

Anlamayana da kitaplar dolusu şiir de yaz, roman da yaz. Derler ya eşek eşektir ne hoşaftan, ne de laftan anlamaz.

Apartmanda sensörlü lambayı yakmaya çalışan Afrikalı yerel dansçı gibisiniz, zora geldimi dönersiniz habire.

“Aynada şöyle bi vucudumu seyrediyorum, görüntümü iğrenç buluyorum, birde poz vermişim yaşlı ve buruşuk halimle. ltifata çok ihtiyacım var malumunuz bu aralar fazla çullandılar üzerime acaba nasıl görünüyorum,” dersen merak etme, gözlerin harika görüyor, gözler hep senin üzerinde.

Bu arada sosyal medyada paylaştığın şu seni meşhur eden resmin varya, 10-15 yaşlarında paylaşsaydın sevimli derdik, 20’li yaşlarda paylaşsaydın delikanlı derdik, 30’lu 35’li yaşlarda olsaydın yolun yarısı der idare ederdik, 50 ve üzeri yaş, bari paylaşmasaydın gerçekten iğrençsin…

Bu saatten sonra sizi iki şey yıkar, su ve sabun, ardından adrese teslim.

[Toplam:4    Ortalama:5/5]
Gönderiyi Takip Et
( 6 Takipçi )
X

Gönderiyi Takip Et

E-mail : *

11
Kimler Neler Demiş?

avatar
5 Comment threads
6 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
Şeyma ŞahinOğuzhan AkipekGülYusuf ÇEBİTuncay Yıldırım Recent comment authors
  Abone ol  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
Yasemin Güloğlu
Üye

Yusuf Bey kaleminize sağlık. Sağ sol kroşe değil dört bir yandan vurmuşsunuz. Benimde aklıma ada vapuru yandan çarklı şarkısı gelmişti ifadeden çıkıştaki ifadelerine karşılık.

Tuncay Yıldırım
Üye

Yusuf Abi,

Kalemine sağlık. Dövmekten beter etmişsin Metin Akpınar’ı. Ayrıca çok iyi hicvetmişsin mevzuyu. Bu konuda yazılmış en güzel yazılardan biri olmuş.

Her ne kadar Metin Akpınar’ın Müjdat Gezen kadar uçlarda dolaşan biri olduğunu düşünmesem de o gece söyledikleri gerçekten zırvalıktan ibaretti.

Tekrar emeğine sağlık.

Gül
Ziyaretçi
Gül

Yusuf bey yazınız çok eylenceli ve anlamlı, yüreğinize sağlık!

Oğuzhan Akipek
Üye

Yusuf Bey maşallah,
Duygularınızı çok güzel ifade ediyorsunuz.
Bazen müzik dinlemek insanı alır götürür ya, o misal yazınız orkestra gibi coşturuyor.
Dualarınız kabul olsun inşallah
Sağlıcakla kalın

Şeyma Şahin
Üye

Yusuf Bey;
Allah iyiliğinizi versin… Ben böyle bir hiciv görmedim…
Dear Akpınar… İyiymiş 🙂

”A101 gibisiniz, harca haraca bilmiyorsunuz be.”

Keyifle okudum yazınızı…

Kaleminize sağlık…