Hastahane çiçeği

0
116
Hastane

Hep yanımda bulunur. Ne zaman hastahaneye gitsem. Hayır işlerini çok sever. Birine yardım etmek, onun ihtiyacını karşılamak ve tedavisini yaptırmak onu hiç yormaz. Gününün büyük bir bölümü hastanın yanında geçerdi.

Benim hastalığım uzun tedavi gerektiğinden, haftanın sonları hep hastahanede geçer. Bazende sağlık ocağında ilaç yazdırmakla. Ama o hep yanımdadır. Hastahane çiçeğim. O olduğu zaman hep kendimi rahat hisseder, derdimi sıkıntımı daha rahat anlatabiliyorum doktora.

Yine hastahaneye sabah erkenden geldik. Daha yeni personel  geliyorlar. Bugün serum günü, daha sonra göbekten iğne günü, sonra iğne günü. İlaçlar kullanma günleri. Yani kısaca tedavi uzun olduğu için hep hastahanedeyim. Ama hep o yanımda  hastane çiçeğim. O varsa tedavim iyi oluyor.

Az önce doktorla görüştüm. Durumumu sordum. Çok iyi dedi. Çabuk atlatacan dedi. Durumun iyi, ilaçlarını kullanmaya devam, tedaviye devam dedi doktor. Çok sevindim

Hastahanede işimiz tamamlandı eve doğru minibüsle hareket etmek için çıktık hastahaneden artık rahat bir şekilde evimize gidiyoruz.

Hastahane çiçeğim benim eşim…

Ona bu adı ben taktım. Zamanında Otuz yıl ben götürdüm onu hastahanelere o iyileşti. ona iyi baktım ki. Şimdi bana iyi bakıyor. Eskiden hastahane çiçeği bendim. Şimdi o oldu.

Ne demişler” Ne ekersen onu biçersin.” diye

Bende yaptıklarımın karşılığını görüyorum. Benim çiçeğim artık o…..

Herkese böyle hayırlı eş nasip etsin Rabbim. Her zaman hayırlısını isteyeceksin bu dünyada. Yoklukta, hastalıkta, sağlıkta, iyi günde, kötü günde hep yanınızda olacak bir hastane çiçeği olsun….

 

Doktordan daha cana yakın.

Hastahane çiçeğim hep sakin.

Hastayım sana velakin,

İyileştir beni hastahane çiçeğim.

 

İlaçlar fayda vermese bile sen varsın,

Derman sende, aşk sende birtanesin.

Doktor  bulamazsa herdaim çare sensin,

İyileştir beni hastahane çiçeğim.

 

Hastalıkta sağlıkta, yoklukta fakirlikte.

İyi günde , kötü günde hep yanımdasın.

Birbirimizi her zaman seveceğimize,

Ant içtik. Hastahane çiçeğim.

Yazarı Takip Et - Sebatiilgar
( 1 Takipçi )
X

Yazarı Takip Et - Sebatiilgar

E-mail :*
[Toplam:1    Ortalama:5/5]
Gönderiyi Takip Et
( 1 Takipçi )
X

Gönderiyi Takip Et

E-mail : *

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Abone ol  
Bildir