Emrin olur Marko paşam yargılayalım hay haaay

2
107

Sözcü gazetesi yazarı Emin Çölaşan’cığım, köşesinde : “Devletin ve milletin milyarlarca dolarını bu yolda harcadınız. İyi hoş ta biz bu Suriye işinden, bugün’e kadar ne kazandık ? Ufacık bile olsa herhangi bir siyasal, ekonomik , parasal yada onursal kazancımız oldumu ?”

TÜRKİYE’ de “Eğer gerçek demokrasi olsaydı, başımıza bu çok yönlü SURİYE belasını açan ve açtıran bütün yöneticilerden hesap sorulurdu.” Demiş. Tabii ki paşamızın derdi yargılanmaları da. Nasıl bir yargı istiyorlar acaba!

Malum hepimiz meşhur yargılamaları biliriz. Adamın İdam kararına ben  beraat etmiştim, diye hakime anlatmaya çalışırken ben anlamam git Marko paşaya anlat derdini demiş. Marko paşaya gelmişler ki, Marko paşa onlardan önce idam olmuş. Sevgili Marko paşamız böyle bir demokrasi mi istiyor !  TÜRKİYE SURİYE’ nin ne kadar tehdit ve tehlike yuvası olduğunu bilmiyor mu ? Görmezden mi gelecekti. 15 Temmuz darbesi başarılı olsaydı Ya istiklal ya ölüm olsaydı . Düşmanın takviye kuvveti uzaydan mı ,SURİYE’ den mi  gelecekti ? Emin’ciğim bunları bilmez mi ? Bilir elbette bilmesine… Lakin kuyruk acısı işte adama her şey söyletiyor. Nerden böyle Eminciğim samimiyeti diyebilirsiniz. Kocaldı hale İktidar yüzü göremediği için kendi kendini kutuzladı. Nefretimden okuyorum okuruyum. Çocukluğumdan beri bilirim, minik kuş haber getirdi. Yolsuzluklar rüşvet  çok bir şey anlamazdık o zaman, bize düşman olanları bile, bize nispet olarak desteklediği için Dünya kadar çocuğun katiline…

Esat dimdik ayakta gitmeyeceğini dünya bilirmişte…

Eee Demokrasi olsa Erdoğan’ dan hesap sorulur, hesap soruluyor sorulmaz mı Emin’ciğim.

Şu Makro paşa demokrasisi bir gelse, önce sen bir hesap verirsin herhalde. Bir soldan bir sağdan al sana karışık bir demokrasi. Senin gibi yazarları  belki yeni yetme çocuklar, saçından başından demokrasinin ne büyük ulu çınarı diye,  yalan yanlışını seçene kadar okurlar..

TÜRKİYE’ de demokrasi olsa hesap sorulur. Geçti borun pazarı sür eşşeğin Niğde’ye O eski TÜRKİYE de kaldı Emin’ciğim !

 

 

 

 

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Gönderiyi Takip Et
( 2 Takipçi )
X

Gönderiyi Takip Et

E-mail : *

2
Kimler Neler Demiş?

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Turgut AkkuşŞeyma Şahin Recent comment authors
  Abone ol  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
Şeyma Şahin
Üye

Sayın Turgut Bey; gerçekten çok doğru yazmışsınız. KALEMİNİZE VE EMEĞİNİZE SAĞLIK…